You are here: PSPad forum > České diskuzní fórum > RegExp Favorites

RegExp Favorites

#1 RegExp Favorites

Posted by: Vany | Date: 2019-05-23 07:25 | IP: IP Logged

Ahoj, už delší dobu uvažuju, že by se mi hodilo si přímo v programu ukládat často vyhledávané "oblíbené" regulární výrazy. Občas je ještě najdu v seznamu posledních použitých, ale obvykle odrolují za obzor dřív, než je znovu potřebuji. Ty komplexnější si zálohuju do texťáku, ale přeci jen, kdyby to uměl PSPad, bylo by to o moc příjemnější.

Když nad tím tak uvažuju, nestálo by za zvážení i integrovat PHReplace do standardního vyhledávacího dialogu formou checkboxu "k vyhledání použít PHReplace", která by byla aktivní v případě, že se při startu PSPadu v instalačním adresáři nachází phreplace.dll?

--
Vany
(PSPad 5.5.1.812 x32, W10h/p x64 en/cs)

Options: Reply | Quote | Up ^


#2 Re: RegExp Favorites

Posted by: pspad | Date: 2019-05-23 07:31 | IP: IP Logged

Ahoj
V seznamu prací mám požadavek na zapamatování nastavení dialogu
hledat/nahradit. Takže pak by šlo ukládat celé hledací profily. Zkusim
to posunout víc nahoru, aby to bylo hotove dřív.

Jinak počet položek v historrii jde zvednout ve [special settings]
MaxRecentHistory=15

Options: Reply | Quote | Up ^


#3 Re: RegExp Favorites

Posted by: AD7 | Date: 2019-05-29 13:20 | IP: IP Logged

Ano, ano. Toto tam chýba ako soľ.

Prosím uvažujte niečo aspoň pre 20, ...tých uložení/slotov. Teda viacej.

Keď človek chvíľu nerobí s určitým typom súborov (php, html, js, csv, json, xml...) tak za chvíľu už je to fuč..

Options: Reply | Quote | Up ^


#4 Re: RegExp Favorites

Posted by: pspad | Date: 2019-05-29 13:56 | IP: IP Logged

AD7:
Prosím uvažujte niečo aspoň pre 20, ...tých uložení/slotov. Teda viacej.

Prosím čtěte celé odpovědi. Počet slov si můžete nastavit v nastavení programu / Přímá editace
MaxRecentHistory=15

Klidně si tam dejte 50

Options: Reply | Quote | Up ^


#5 Re: RegExp Favorites

Posted by: MichalKarlik | Date: 2019-05-29 16:20 | IP: IP Logged

Dobry den,

ja si myslim, ze to bylo mineno trochu jinak a za to bych se primlouval i ja. A to ze jsou "vybastlene zlate" regexpy, ktere by se po prislusnem oznaceni nezapocitavaly? do limitu a byly by k dispozici stale bez ohledu na limit.

A ty "jednoduche momentalni napady k testovani" by "rolovaly" a bylo by k dispozici poslednich (limit - zlatych) polozek.

Velky limit podle mne neresi prehlednost lepe nez rozdeleni na zlate a experimentalni.

Pozdravuje Michal Karlik

Options: Reply | Quote | Up ^


#6 Re: RegExp Favorites

Posted by: AD7 | Date: 2019-05-30 12:44 | IP: IP Logged

Ano, presne o tom je reč. Dve(tri? ...podľa typu súboru) skupiny.

Options: Reply | Quote | Up ^


#7 Re: RegExp Favorites

Posted by: Vany | Date: 2019-06-03 13:07 | IP: IP Logged

tak já to myslel nějak editovatelně třeba jako třetí tlačítko vedle pole Najít (tam, co jsou "?" se základními RegExpy a "!" s těmi složitějšími) a mohlo by být načítané třeba z texťáku ať už v rámci uživatelského souboru Recent.INI nebo samostatného třeba SearchRegExp.ini

pokud by šlo ukládat/přeukládat(vylepšovat) přímo z dialogu, bylo by to fajn, ale zas to nemusíme bůhvíjak předimenzovávat, osobně by mi stačil ten INI soubor s oběma RegExpy (Najít i Nahradit), obdobně, jako jsou stávající sekce [Find/Replace find history] a [Find/Replace replace history]

co bych připomenul, je to PHReplace, zatím jsem ho použil párkrát, ale na to hledání konců řádek je fajn.

--
Vany
(PSPad 5.5.1.812 x32, W10h/p x64 en/cs)

Options: Reply | Quote | Up ^






Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR