You are here: PSPad forum > České diskuzní fórum > Rozhození textu po "Odvolat zpět" (Ctrl+Shift+Z)

Rozhození textu po "Odvolat zpět" (Ctrl+Shift+Z)

#1 Rozhození textu po "Odvolat zpět" (Ctrl+Shift+Z)

Posted by: stanislav.mikusek | Date: 2019-02-15 14:08 | IP: IP Logged

Jsem v režimu přepisování, ve slově "abc" stojím na prostředním písmenu "b".
Zmáčknu "x" - přepíšu "b" na "x" . Mám slovo "axc".
Ctrl+Z - Zpět. Vracím změnu. Mám slovo "abc"
Ctrl-shift-Z - Odvolat zpět. Znovu aplikuju změnu. Ale nemám "axc", nýbrž "axbc" .

Options: Reply | Quote | Up ^


#2 Re: Rozhození textu po "Odvolat zpět" (Ctrl+Shift+Z)

Posted by: pspad | Date: 2019-02-15 15:19 | IP: IP Logged

Dobrý den

Jaká verze PSpadu, pokud novější tak 32b nebo 64b? Dělá to i v posledním buildu 5.0.1, k dispozici v developer fóru?
Mohl bych na support mail dostat příklad textu, kde se to dá nasimulovat? Mohou na to mít vliv tabulátory apod.

Options: Reply | Quote | Up ^


#3 Re: Rozhození textu po "Odvolat zpět" (Ctrl+Shift+Z)

Posted by: stanislav.mikusek | Date: 2019-02-15 15:59 | IP: IP Logged

Od přechodu na verzi 5.0.0 se mi občas rozhodil text po mnohonásobném Ctrl+Z a následném návratu mnohonásobným Ctrl+Shift+Z, ale až teď jsem zjistil důvod, takže jsem nohl napsat na fórum.
Napřed jsem zkusil poslední verze, upgradnul jsem na současnou stable verzi 5.0.0(277), chyba furt, stáhl jsem poslední (včerejší) český build 5.0.1(299), chyba furt.

Verzi mám 32bit.

Prázdný textový dokument, kódová stránka WIN1250 nebo ISO 8859-2, zalomení řádku DOS nebo UNIX.

Napíšu "KAM", v REPLACE módu jdu na prostřední "A", přepíšu ho na "L", dám Ctrl+Z a Ctrl+Shift+Z a mám "KLAM".

Options: Reply | Quote | Up ^






Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR