You are here: PSPad forum > České diskuzní fórum > Návrh na zvýraznění syntaxe návěší

Návrh na zvýraznění syntaxe návěší

#1 Návrh na zvýraznění syntaxe návěší

Posted by: janturon | Date: 2018-11-16 11:00 | IP: IP Logged

Dobrý den, pane Fialo,
PSPad umí syntakticky zvýraznit odpovídající složenou závorku. Bylo by možné udělat totéž u návěští? Např. v kódu

if(...) goto DONE;
...
if(...) goto DONE;
...
DONE:

aby se při najetí kurzorem na libovolné DONE zvýraznila ostatní DONE. Pracuju občas s assemblerem, kde se pro návěští místo goto používají různé instrukce skoku. Regulární výraz pro rozpoznání návěští by mohl být

^\s*([_a-zA-Z][_a-zA-Z0-9]*):

Osobně by mi u assembleru, kde se často vyskytují překrývající se smyčky, podobná pomoc výrazně usnadnila čtení kódu a nikde jsem nenarazil na editor, který by to umožňoval.

Dále bych uvítal v případech špatného odsazení nebo velkého zanoření závorek na jednom řádku, aby se mezi odpovídajícími závorkami při kurzoru na závorce dalo zapnout (nebo automaticky za uvedených podmínek zapnulo) podbarvení pozadí textu mezi nimi, což by mi také výrazně pomohlo při čtení složitých výrazů.

Pokud to považujete za rozumné, nakolik by bylo obtížné tyto věci implementovat?

Edited 1 time(s). Last edit at 2018-11-16 11:01 by janturon.

Options: Reply | Quote | Up ^






Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR