You are here: PSPad forum > České diskuzní fórum > 5.0.1 a Unicode

5.0.1 a Unicode

#1 5.0.1 a Unicode

Posted by: lazna | Date: 2018-08-26 13:30 | IP: IP Logged

Mam soubor Win shell scriptu ulozeny ve verzi 5.0.1 jako "Unicode UTF-8 no BOM (65001)" a dela mi pri pouziti programu ansicon (http://adoxa.altervista.org/ansicon/) zvlastni veci s diakritikou v konzoli. Chtel jsem se pomoci programu ENCA (http://freshmeat.sourceforge.net/projects/enca) ujistit ze problem neni s kodovanim scriptu, ale ENCA vypise: "Unrecognized encoding". Pokud script ulozim jako "Unicode UTF-8 BOM (65001)" pak to s diakritikou v konzoli dela jste vetsi brikule ale ENCA spravne vypise:

Universal transformation format 8 bits; UTF-8
CRLF line terminators
Surrounded by/intermixed with non-text data

Ta zminka o non-text datech bude asi kvuli pritomnym ANSI escape znakum. Nez to zacnu resit s autorem Ansiconu, chtel bych se zeptat zda neni mozna nejaka chyba v ukladani kodovani PSpadu. To ze ENCA nerozezna kodovani scriptu me trosku znervoznuje.

Edited 1 time(s). Last edit at 2018-08-26 13:36 by lazna.

Options: Reply | Quote | Up ^


#2 Re: 5.0.1 a Unicode

Posted by: pspad | Date: 2018-08-26 13:55 | IP: IP Logged

UTF-8 je v podstatě matematické kódování. Není tabulka, ale znaky se zakódují podle pravidel.
PSPad 5 používá implementaci z Delphi - implementovaný iconv. Konvertuje se z UTF-16 do UTF-8, takže tam by problém být neměl

Options: Reply | Quote | Up ^


#3 Re: 5.0.1 a Unicode

Posted by: lazna | Date: 2018-08-26 15:04 | IP: IP Logged

Diky. Da se prosim nekde stahnout pre-5.x verze PSpadu? Mam pocit ze ve starsi verzi mi to chodilo a chtel bych si to overit.

L.

Options: Reply | Quote | Up ^


#4 Re: 5.0.1 a Unicode

Posted by: pspad | Date: 2018-08-26 15:07 | IP: IP Logged

Staci v linku zmenit jmeno, pripadne jit do developer verze fora.
Z pspad.poradna.net tam verze porad jsou

Options: Reply | Quote | Up ^


#5 Re: 5.0.1 a Unicode

Posted by: lazna | Date: 2018-08-26 16:21 | IP: IP Logged

Tak to nakonec vypada na bug v ansiconu pri prepnuti z ASCII na DEC Special characters, PSPad v tom byl nejspis nevinne winking smiley

Options: Reply | Quote | Up ^






Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR