You are here: PSPad forum > České diskuzní fórum > Zpomalený PSPad

Zpomalený PSPad

#1 Zpomalený PSPad

Posted by: jnevicky | Date: 2018-02-09 12:27 | IP: IP Logged

Ahoj,

dovolím si vznést dotaz zde, neb nevylučuji, že je problém jinde než v samotném PSPadu. Možná už to někdo zde řešil, bohužel se mi nepodařilo dohledat.

PSPad používám již hodně dlouho, ale až nyní, po kompletní čisté přeinstalaci Win 10, zde mám drobný problém, který předtím určitě nebyl.

Otevřu si ne příliš velký soubor, ale když se v něm kurzorem pohybuji, dost dlouho to trvá. Přejetí zleva doprava 24 palcového monitoru přidržením šipky vpravo je na 10 vteřin, samotné spuštění PSPadu mi trvá i 4 až 5 vteřin. Když se v textu pohybuji stlačeným tlačítkem šipky dolů, tak se mi nejprve posune podbarvení aktuálního řádku a až pak tam skočí kurzor. Pokud držím kombinaci kláves pro UNDO, tak je to taky hodně pomalé.

Před nedávnou přeinstalací Win 10 to byl blesk, odezva okamžitá. Neporadíte mi někdo, kde může být chyba? Zkoušel jsem už i ve Win změnu velikosti stránkovacího souboru. Jak jsem zde vyčetl na fóru, nemám ani problém s tím, že bych měl namapovaný síťový disk, který by nebyl dostupný, apod. Pokud se takto pohybuji kurzorem třeba ve Wordu, také je to bleskem, stejně jako zde při psaní tohoto příspěvku v Chrome.

Nevím, jestli jsem si někde něco zapnul nebo nezapnul v nastavení nebo mi ve Win ještě něco chybí nainstalované. Jsem z toho mírně rozladěný, denně X hodin v PSPadu pracuji. Zkoušel jsem dle rad zde i INI soubor přejmenovat, nepomohlo.

Co mám kde špatně (v nastavení PSPad, ve Win), nemáte někdo radu?

Díky moc, Jiřin

Options: Reply | Quote | Up ^


#2 Re: Zpomalený PSPad

Posted by: jnevicky | Date: 2018-02-09 12:29 | IP: IP Logged

Verzi mám 4.6.2 (2750)

Options: Reply | Quote | Up ^


#3 Re: Zpomalený PSPad

Posted by: pspad | Date: 2018-02-09 13:02 | IP: IP Logged

Co je to za soubor? Konkrétně, jak dlouhé řádky jsou v souboru? Problém může být v případě, že je řádek hodně dlouhý. Tím hodně myslím desetitisíce až statisíce znaků na řádku - typicky XML.

Start PSpadu - otevírají se automaticky nějaké soubory?

Edited 1 time(s). Last edit at 2018-02-09 13:03 by pspad.

Options: Reply | Quote | Up ^


#4 Re: Zpomalený PSPad

Posted by: jnevicky | Date: 2018-02-09 13:17 | IP: IP Logged

- Je to XSL soubor, řádky krátké, max řádek = 2000 znaků
- Při otevření PSPadu se neotevírá nic, respektive jeden prázdný Novy1.txt

Patrné je to i tehdy, když si otevřu nějaké to XSL a v nástrojích ho dám porovnat s předchozí verzí (jiným souborem). Mám pak v editoru dvě okna vedle sebe, a když klikám na šipku pro nalezení další změny, nejprve se mi překreslí levé okno a až za půl vteřiny to pravé, když je změna někde níže v souboru, na X-té stránce jakoby.

Ale jak píšu, tímto stylem s tím pracuji už hodně dlouho, nedělám nic nového. Spíše bych řekl, že než by mělo být něco špatně v PSPadu, tak možná ve Win, ale za boha mě už nenapadá, co :( Mi to přijde, jako by si při změně pozice kurzoru editor něco někde checkoval nebo já nevím smiling smiley

Options: Reply | Quote | Up ^


#5 Re: Zpomalený PSPad

Posted by: pspad | Date: 2018-02-09 15:48 | IP: IP Logged

PSpad jste instaloval do přeinstalovaných Windows?

Options: Reply | Quote | Up ^


#6 Re: Zpomalený PSPad

Posted by: pspad | Date: 2018-02-09 15:52 | IP: IP Logged

Ještě mne napadlo, že problém mohou ve Windows 10 dělat SSL knihovny.
Pokud nepoužíváte FTPS (šifrovaný přístup na FTP), smažte ve složce PSpadu soubory libeay32.dll, ssleay32.dll

Options: Reply | Quote | Up ^


#7 Re: Zpomalený PSPad

Posted by: jnevicky | Date: 2018-02-09 19:50 | IP: IP Logged

Ano, PSPad jsem instaloval do čistých Win, přímo přes instalátor na Vašich stránkách.

Ale dostal jsem se dále. Udělal jsem změnu stránkovacího SWAP souboru z Windows přidělených cca 2 GB na 12 GB. I když jsem četl, že velký SWAP může být spíše na škodu, zkusil jsem a jede to o poznání rychleji, řekl bych, že stejně jako dříve.

Nicméně se stala ještě jedna změna. Když jsem psal odpoledne, jel jsem na svém DELL notebooku s trafem od HP, který má téměř stejné parametry jako ten originál DELL. Co si pamatuji, BIOS něco brblal, že to není dobrý nápad, ale zakázal jsem mu to řešit smiling smiley Teď jedu na originál DELL trafu. Budu to ještě vylučovací metodou zkoušet, ale jestli to je i tím, že ty Win jsou z toho "cizího" trafa nějaké zděšené, tak to bude gól smiling smiley Ale možná mám jen bujnou fantazii ... ještě napíšu smiling smiley

Každopádně moc díky za rady, mrknu i na ty DLL-ka.

Options: Reply | Quote | Up ^


#8 Re: Zpomalený PSPad

Posted by: jnevicky | Date: 2018-02-12 08:51 | IP: IP Logged

Zdravím ... tak ověřeno ... pokud jedu na notebooku na baterku nebo na original DELL trafo, vše jede jako blesk. Pokud zapojím parametricky téměř totožné trafo od HP, několikanásobné zpomalení. Asi ještě pohledám ve Win v nastavení napájení, nicméně toto jako příčinu problému bych moc nečekal smiling smiley

Options: Reply | Quote | Up ^


#9 Re: Zpomalený PSPad

Posted by: pspad | Date: 2018-02-12 10:45 | IP: IP Logged

Tohle už jsem na notebooku Dell Latitude zazil u kolegy. Ne teda s PSPadem, ale jelo mu pomalu uplne vse.

Options: Reply | Quote | Up ^






Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR