You are here: PSPad forum > České diskuzní fórum > Zalamovani a hledani parovych znacek

Zalamovani a hledani parovych znacek

#1 Zalamovani a hledani parovych znacek

Posted by: Netos | Date: 2017-01-09 12:26 | IP: IP Logged

Draha PSPad komunito, moc prosim o radu.

Z niceho nic se mi PSPad (pozdeji jsem upgradoval na nejnovejsi 4.6.1 - zadna zmena) zacal chovat jinak, nez drive.

Zacal mi zalamovat radky a prestal mi oznacovat znaky "()" a "{}" do paru. Ze drive kdyz se najelo kurzorem na jeden tento znak, naslo to ten druhy parovy a oba mely barevne podbarveni.

To, ze to nyni zalamuje radky a ze se nehledaji a nepodbarvuji ty parove znacky, to mi silene zneprehlednuje kod a kazi produktivitu prace.

Prosim, nevedeli byste, jak se toho zbavit, resp. jak to zase nahodit?

Nemyslete, ze jsem nehledal. Ale uspokojivou odpoved nenasel. Vypada to, jako by tu snad byla nejaka chyba a PSPad, jinak opravu super program, nefungoval jak ma.

Nastaveni - Nastaveni programu - Editor 1 - Lamat podle praveho okraje (mam NEzaskrtnute, presto lame) a na stejne karte "Zvyraznovat souvisejici zavorky" MAM zaskrtnute, stejne se tak ale nedeje.

Jsem z toho mirne zoufaly. Tusite nekdo reseni? Moc diky predem.

Options: Reply | Quote | Up ^


#2 Re: Zalamovani a hledani parovych znacek

Posted by: pspad | Date: 2017-01-09 13:21 | IP: IP Logged

Zalamování se zapíná a vypíná buď tlačítkem na panelu nástrojů nebo v menu Zobrazit nebo klávesovou zkratkou Ctrl+W. Tipuji na to poslední, nechtěné použití.
PSPad si pamatuje poslední stav, takže by mělo stačit vypnout zalomení...

Options: Reply | Quote | Up ^


#3 Re: Zalamovani a hledani parovych znacek

Posted by: Netos | Date: 2017-01-09 13:47 | IP: IP Logged

Zalamovani - super. To jsem nevedel. Funguje. Je to pro me malicko matouci vs to nastaveni, o kterem jsem psal.

Takze jeden problem vyreseny, diky. A co to hledani a podbarvovani tech souvejicich zavorek? Bylo by reseni i na toto?

Options: Reply | Quote | Up ^


#4 Re: Zalamovani a hledani parovych znacek

Posted by: pspad | Date: 2017-01-09 14:02 | IP: IP Logged

Když vypnete zalomení, budou se závorky a párové tagy opět podbarvovat

Options: Reply | Quote | Up ^


#5 Re: Zalamovani a hledani parovych znacek

Posted by: Netos | Date: 2017-01-09 16:11 | IP: IP Logged

Mate pravdu. Ja to nezkousel. Diky.

A jaky to ma duvod, ze se to nepodbarvuje v rezimu zalamovani?

Jinak vazne super program, velka chvala.

Options: Reply | Quote | Up ^


#6 Re: Zalamovani a hledani parovych znacek

Posted by: pspad | Date: 2017-01-09 16:15 | IP: IP Logged

MS změnil způsob práce s grafikou ve Windows 8.1 a vyšších a dělalo to problémy právě při zalomených řádcích a zvýraznění párových tagů a závorek.

Options: Reply | Quote | Up ^






Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR