You are here: PSPad forum > České diskuzní fórum > Náhodná záměna bitů v souboru

Náhodná záměna bitů v souboru

#1 Náhodná záměna bitů v souboru

Posted by: xFenix | Date: 2016-10-01 18:04 | IP: IP Logged

Tak cca jednou za dva dny se mi při celodenním používání PSPadu stane, že v uloženém souboru dojde k nějaké záměně bitu nebo něco podobného, prostě místo napříkad tabulátoru (používám reálné tabulátory) a uzavření závorky se po uložení v souboru objeví čínský znak. V javascriptových třídách na to příjdu hned, protože browser zahlásí chybu, ale v php se to hledá těžko. Zatím se mi nepodařilo najít žádnou možnost nasimulování tohoto problému, ale dělá mi to už dlouho několik verzí PSPadu zpětně. Stává se mi to na víc počítačích, dříve s Windows 8, dnes s Windows 10. Nejčastěji k tomu dochází při ukládání na virtuální disky, ale i na normální pevný disk. Uvažoval jsem už kvůli tomu o změně editoru, ale PSPad je pro mě prostě ideální. Stává se to také někomu? Nemáte nějakou myšlenku čím by to mohlo být či jak to vystopovat?

Options: Reply | Quote | Up ^


#2 Re: Náhodná záměna bitů v souboru

Posted by: pspad | Date: 2016-10-01 18:14 | IP: IP Logged

Asi se to nedá nějak nasimulovat, že? Jinak se to bude vystopovávat těžko.
Hádám kódování UTF-8, je to tak?

Options: Reply | Quote | Up ^


#3 Re: Náhodná záměna bitů v souboru

Posted by: vbr | Date: 2016-10-01 19:42 | IP: IP Logged

xFenix:
Tak cca jednou za dva dny se mi při celodenním používání PSPadu stane, že v uloženém souboru dojde k nějaké záměně bitu nebo něco podobného, prostě místo napříkad tabulátoru (používám reálné tabulátory) a uzavření závorky se po uložení v souboru objeví čínský znak.
...

Zdravim,
podobny problem byl nekolikrat hlasen, projevuje se to podobne?:
forum.pspad.com

forum.pspad.com

Bohuzel se zatim nepodarilo identifikovat presne okolnosti a spolehlive chybu simulovat, snad se k tomu priblizime.

vbr

Options: Reply | Quote | Up ^


#4 Re: Náhodná záměna bitů v souboru

Posted by: xFenix | Date: 2016-10-02 08:51 | IP: IP Logged

Ano, přesně to je ono, kódování používám utf-8, občas mi editor asi po odřádkování vytvoří mezery místo tabulátorů i když mám nastavené tabulátory, a vyjímečně mi úplně spadne se spoustou chybových hlášek, občas se také stane že při více undo (Ctrl+Z) operacích udělá editor chybu, tedy nevrátí vše jak mělo být (například zapomene zrušit nějakou závorku která tam neměla předtím být), ale ani jedno není až takový problém jako poškození kódu. I když to chybující undo bych možná s tímto problémem trochu spojoval. Bohužel mě nenapadá jak to nasimulovat, editor jede x hodin normálně a pak jednou jeden soubor je najednou uložený s chybou bez jakéhokoliv varování či zobrazení chyby. Co jsem si už všimnul tak hlavně bývá poškozená ukončovací složená závorka, tedy krátký řádek, ale to bude spíš náhoda. Jak se mi to znovu stane tak se zkusím zaměřit na to co jsem předtím dělal, ale to bude těžké když nevím kdy se to poškození stane.

Options: Reply | Quote | Up ^






Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR