You are here: PSPad forum > České diskuzní fórum > Displej s vysokým DPI

Displej s vysokým DPI

Goto Page: 1 2 3 Next

#1 Displej s vysokým DPI

Posted by: aa007 | Date: 2015-12-16 20:57 | IP: IP Logged

Zdravím,

na novém notebooku mám rozlišení 3200 x 1800, mám Windows 10. Mám nastavený scaling na 225%, bohužel GUI PSPadu je velice malé - ikonky jsem si nastavil na PSPad_32, ale je to stále malé, text záložek je lehce oříznut zespoda a menší zvětšení textu (ne v editoru, tam je to OK) bych také uvítal.
Je to možné někde nastavit?

mám build 2700
Díky!

Options: Reply | Quote | Up ^


#2 Re: Displej s vysokým DPI

Posted by: pspad | Date: 2015-12-17 02:08 | IP: IP Logged

prosim o screenshot. ja nemam moznost to vyxkouset, ale vim, ze to nekdo s timto rozlisenim jiz pouziva bez problemu.

Options: Reply | Quote | Up ^


#3 Re: Displej s vysokým DPI

Posted by: Vita56 | Date: 2016-01-04 16:14 | IP: IP Logged

Mám stejný problém za stejných podmínek. Screenshot mám, jen nevím, jak jej zde přiložit. smiling smiley

Options: Reply | Quote | Up ^


#4 Re: Displej s vysokým DPI

Posted by: pspad | Date: 2016-01-04 21:12 | IP: IP Logged

Vita56:
Mám stejný problém za stejných podmínek. Screenshot mám, jen nevím, jak jej zde přiložit. smiling smiley

Vlozit jej na nejaky server pro hosting obrazku a sem dat odkaz. Treba www.ctrlv.cz

Options: Reply | Quote | Up ^


#5 Re: Displej s vysokým DPI

Posted by: Vita56 | Date: 2016-01-05 13:44 | IP: IP Logged

Tak tady to je. Přesně stejné příznaky, jak popisoval aa007.
ctrlv.cz

Options: Reply | Quote | Up ^


#6 Re: Displej s vysokým DPI

Posted by: pspad | Date: 2016-01-05 18:56 | IP: IP Logged

Jediný problém tam vidim, v trochu useklém názvu souboru u záložek.
Kde je jeste nejaký další problém? Ikonky jsou optavdu nastaveny na PSPAD_32?

Options: Reply | Quote | Up ^


#7 Re: Displej s vysokým DPI

Posted by: Vita56 | Date: 2016-01-06 18:35 | IP: IP Logged

Ikony jsou v tom screenshotu nastavené na PSPAD_24 omylem. Ale i s ikonami PSPAD_32 je to hodně malé. Třeba pravítko na znaky se dá přečíst pomalu jen s lupou, na záložkách je oříznutý text.. Pokud by to byl 27" monitor s tímto rozlišením, bylo by to ok. Ale když je to na uhlopříčce 13,3", je to mnohem horší.
Používat se to samozřejmé dá, ale není to moc komfortní, obzvláště pokud má člověk už unavené oči. Samozřejmě je to individuální.
Za mě bych se přimlouval o větší záložky, aby text nebyl ořezaný, ikonky tak PSPAD_48 a větší čísla na pravítku znaků.
K těm ikonkám. Pokud nastavím ikony na PSPAD_32, po nějaké době, pravděpodobně po restartu nebo odhlášení uživatele se vrátí ty původní PSPAD_24.
Tady je ještě jeden screenshot, je tam pro srovnání Microsoft Edge.
ctrlv.cz

Edited 1 time(s). Last edit at 2016-01-06 18:36 by Vita56.

Options: Reply | Quote | Up ^


#8 Re: Displej s vysokým DPI

Posted by: pspad | Date: 2016-01-06 21:04 | IP: IP Logged

Rozliseni 4k na 13" displeji? To zase marketing zvitezil nad rozumem.
Problem je, ze to nemam kde nasimulovat a kupovat kvuli tomu nejaky 4k monitor se mi nechce.
Vytvoreni vetsich ikonek je prace na nekolik hodin v kuse a ty proste ted nemam - delaji se uzaverky, v praci je toho vic nez se da zvladnout. A musim delat napred to, co me zivi, konicky az pak.

Zalozky a pravitko opravim.

Srovnavate to s Edge, ktery je cerstve napsany program, ne stary vic jak 10 let. Takze pocita s rozlisenim, byl psany a pripravovany v dobe, kdy jeste vyvojari o Windows 10 nic nevedeli.

Options: Reply | Quote | Up ^


#9 Re: Displej s vysokým DPI

Posted by: Vita56 | Date: 2016-01-07 17:54 | IP: IP Logged

Jo, souhlasím. Já bych raději bral Full HD rozlišení, ale Yoga 900, která je jinak super, se s jiným rozlišením nedělá.
A samozřejmě je mi jasné, jak to je. Obecně teď už W10 fungují lépe i v tomto rozlišení. Aplikace buď s tímto rozlišením nemají problém, nebo mají špatný scaling jako PSPad (VLC, všechno v JRE, atd.) nebo je velikost prvků dobrá ale jsou jako by rozmazané (Unreal Commander, Evernote..).
PSPad je aspoň i tak, jak je, použitelný..
A Edge jsem tam dal pro porovnání, byl po ruce. Ono na tom samotném obrázku to zase tak nevyniklo. Když se dívám na ten screenshot, vypadá to líp, než ve skutečnosti. smiling smiley

Edited 1 time(s). Last edit at 2016-01-07 17:55 by Vita56.

Options: Reply | Quote | Up ^


#10 Re: Displej s vysokým DPI

Posted by: xaver | Date: 2016-01-28 15:14 | IP: IP Logged

dobrý den, mám s tím také problém
www.cvrk.com
názvy otevřených souborů jsou překryty a překrývají se nabídky, ikony jsou malé...

Děkuji za veškeré tipy.

Options: Reply | Quote | Up ^


Goto Page: 1 2 3 Next





Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR