You are here: PSPad forum > České diskuzní fórum > Správný postup pro vytvoření + uložení projektu

Správný postup pro vytvoření + uložení projektu

#1 Správný postup pro vytvoření + uložení projektu

Posted by: Danfi | Date: 2014-05-09 11:52 | IP: IP Logged

Zdravím,
nenašel jsem nikde žádné instruktážní video, které by demonstrovalo postup uloožení projektu.
Napadají mě 2 způsoby:

1. nejdřív vytvořit adresář předem např. pomocí průzkumníka ve win. Tento adresář pak uvést v nastavení projektu. (MS VS má možnost potřebný subadresář vytvořit zatržítkem přímo. V PSPad není možné vytvářet adresáře ani pomocí zabudovaného file manageru, jedině FTP manager to umí)

2. Uložit jeden soubor, při tomto kroku je možno vytvořit potřebný subadresář, a posléze tento podadresář uvést v nastavení projektu.

Jaký je správný postup?

Options: Reply | Quote | Up ^


#2 Re: Správný postup pro vytvoření + uložení projektu

Posted by: pspad | Date: 2014-05-09 13:40 | IP: IP Logged

PSPad umi vytvorit projekt primo s adresarove struktury a nasledne jej synchronizovat:
Menu Projekt / Projet z adresare
Projekt pak odrazi skutecnou strukturu souboru a adresaru

Druhou moznosti je vytvaret si projekt rucne nezavisle na souborovem systemu.
Menu projekt/ Novy projekt
Vse potrebne je pak na panelu nastroju, ktery je soucasti panelu projektu. Jak vytvareni a mazani slozek, pridavani souboru apod.
Jinak je mozne slozky a soubory primo v projektovem stromu pretahovat, pripadne tam pretahnout za zalozku soubory z PSPadu.

A ze neexistuje instruktazni video? Asi proto, ze jej nikdo nevytvoril. Pokud by PSpad stal aspon zlomek toho, co Visual studio, pak bych mel dostatek prostredku, abych si na to najal lidi. Mozna by stacilo, aby lide, kteri jej pouzivaji pro sve vydelky aspon symbolicky prispeli na dalsi vyvoj...

Options: Reply | Quote | Up ^


#3 Re: Správný postup pro vytvoření + uložení projektu

Posted by: Danfi | Date: 2014-05-09 14:26 | IP: IP Logged

Mám na disku adresář C:\PROJECTS\PHP\. Jakým způsobem přímo z PSPadu mám vytvořit podadresář pro nový projekt a pak do něho uložit index a další věci? Zkoušel jsem přejmenovat Nový projekt a Složka na zvolený název a nastavil Výchozí adresář na C:\PROJECTS\PHP\. Ale bez přidání dalších věcí je tlačítko Save disablované, a když tam přidám další soubor tak se na disk nic neuloží.

Options: Reply | Quote | Up ^


#4 Re: Správný postup pro vytvoření + uložení projektu

Posted by: pspad | Date: 2014-05-09 14:29 | IP: IP Logged

Projekt je virtualni struktura. Zmeny v projektu neovlivnuji disk.
Slozky je mozne v PSPadu vytvaret pres panel pruzkumnika souboru (pravé tlačítko, stejně jako v exploreru). Soubor lze vytvořit a uložit do existujícího adresáře, případně přímo v dialogu pro uložení souboru vytvořit nový adresář (opět pravé tlačítko).

Options: Reply | Quote | Up ^


#5 Re: Správný postup pro vytvoření + uložení projektu

Posted by: Danfi | Date: 2014-05-09 14:41 | IP: IP Logged

Takvou možnost tam právě nemám. Novou složku můžu vytvářet jedině pod záložkami 1.Projekty a 3.FTP, v 2.průzkumníku mám v kontextovém menu akorát Vytvořit zástupce.

Options: Reply | Quote | Up ^


#6 Re: Správný postup pro vytvoření + uložení projektu

Posted by: Danfi | Date: 2014-05-09 16:09 | IP: IP Logged

Pokud nejde ty podsložky pro projekty vytvářet automaticky, mohli byste v nastavení projektu alespoň nahradit výběrový dialog u Výchozího adresáře na dialog s možností vytvářet složky. V současném stavu je nejlepší si ten podadresář připravit předem, a pak namapovat na projekt. A asi i ostatní lidi to tak budou dělat, jinou možnost jsem nenašel.

Options: Reply | Quote | Up ^






Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR