You are here: PSPad forum > České diskuzní fórum > Uniq - odstránenie duplicitných riadkov

Uniq - odstránenie duplicitných riadkov

#1 Uniq - odstránenie duplicitných riadkov

Posted by: Viliam | Date: 2006-04-05 05:12 | IP: IP Logged

Zdravím všetkých,

je v pspade možnosť odstrániť duplicitné riadky? Niečo ako príkaz uniq v unixe. Bez zoradenia, ak idú za sebou dva rovnaké riadky, jeden z nich vymaže... Takáto funkcia by sa mi občas hodila...

Options: Reply | Quote | Up ^


#2 Re: Uniq - odstránenie duplicitných riadkov

Posted by: pspad | Date: 2006-04-05 16:50 | IP: IP Logged

Menu upravy / Seradit
[x]Odstranit duplicity

Options: Reply | Quote | Up ^


#3 Re: Uniq - odstránenie duplicitných riadkov

Posted by: Michal Tauš | Date: 2006-04-05 17:00 | IP: IP Logged

Dne 5.4.2006 v 18:50, pspad napsal(a):

> Menu upravy / Seradit
> [x]Odstranit duplicity

Myslim ze to chtel bez razeni. smiling smiley
A to imho nijak jednoduse nejde.
Nebo sem prehlid nejakou volbu v tom dialogu?
A i kdyby tam byla, pak by zase bylo nelogicky to umisteni
v "seradit". :P

Mozna skript, ale to netusim.

--
-mt

Windows 2000 5.0.2195 Service Pack 4
PSPad 4.5.1.2200

Options: Reply | Quote | Up ^


#4 Re: Uniq - odstránenie duplicitných riadkov

Posted by: pspad | Date: 2006-04-05 17:35 | IP: IP Logged

To jsem prehlidnul.
Ne, bez razeni to nejde. Tohle by se dalo vyresit jenoduchym skriptem, ale nenapada me vyuziti.
Pokud chci odstranit duplicity, nejjednodussi je radky seradit a duplicity vyhazet.

Options: Reply | Quote | Up ^


#5 Re: Uniq - odstránenie duplicitných riadkov

Posted by: coyot | Date: 2006-04-12 09:19 | IP: IP Logged

Ja osobne bych doporucil stahnout si uniq smiling smiley, treba v ramci cygwin... pak staci v pspadu soubor ulozit, v TC napsat uniq a na souboru zmacknout Ctrl-Enter a pak jen v pspadu nahrat zmeneny soubor smiling smiley.

(Vsadim se, ze by nebyl vubec zadny problem udelat si i nejaky to makro, ktery by danou operaci provedlo zevnitr pspadu smiling smiley)

Aneb, nechte prosim Honzu opravovat chyby a pridavat funkce, ktere se nedaji snadno a jinak. Nechceme, aby pspad skoncil jako bloatware.

Tak me napada, to by si nekdo moh udelat jako projekt - integraci unixovych utilit jako je sort a uniq do pspadu smiling smiley.

Coz mi pripomina jeste jednu vec - lidi velmi volaji po implementaci sftp... no a treba takovy Subversion (version control) pouziva plink.exe (z baliku putty) - melo by to jit pouzit i tady.

Options: Reply | Quote | Up ^


#6 Re: Uniq - odstránenie duplicitných riadkov

Posted by: Mathias Kodlodot | Date: 2014-02-24 14:09 | IP: IP Logged

Dobrý den / Ahoj po dlouhé době,

řeším problém, kdy mám extrakt, který nesmím sesortovat, ale musím odstranit duplicity. Zkrátka musím pouze odstranit duplicity, ale výsledný soubor musí být stejný jako vstupní.

jelikož se mi to nepodařilo v PSPadu vyřešit musel jsem si nainstalovat TedNPad (Menu -> Tools -> Lines -> Find Duplicates), který to bez problémů zvládá, případně by mi stačila tato funkce dohledání duplicit.

Poradíte?

Options: Reply | Quote | Up ^


#7 Re: Uniq - odstránenie duplicitných riadkov

Posted by: pspad | Date: 2014-02-24 15:39 | IP: IP Logged

Přidat takovou funkci do PSPadu neni problem. Musela by byt samostatna, princip je jednoduchy: prochazet radky postupne od prvniho k predposlednimu a pro kazdy radek hledat shodne v nasledujucich radcich a pripadne odstranit.

Options: Reply | Quote | Up ^


#8 Re: Uniq - odstránenie duplicitných riadkov

Posted by: pspad | Date: 2014-02-24 17:21 | IP: IP Logged

Bylo to takové malé cvičení na pár řádků, takže v dalším buildu to bude k dispozici v menu Upravy / Manipulace s řádky

Options: Reply | Quote | Up ^






Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR