You are here: PSPad forum > České diskuzní fórum > [BUG]: při automatickém odsazení se do makra vkládají nežádoucí mezery

[BUG]: při automatickém odsazení se do makra vkládají nežádoucí mezery

#1 [BUG]: při automatickém odsazení se do makra vkládají nežádoucí mezery

Posted by: Jack_Brody | Date: 2013-05-16 09:57 | IP: IP Logged

Mám zapnuté automatické odsazení. Jsem na novém řádku, 12 mezer od kraje. Zapnu záznam makra a vložím TŘI znaky: a<enter>b (tedy "a" následováno enterem a "b"). Konec záznamu makra.

Editace makra ukáže následující kód:


ecChar{a}
ecLineBreak
ecChar{............b}

(tečku berte jako mezeru - bohužel značka CODE oproti očekávání souvisle zapsané mezery redukuje na jednu).

Chápu makro jako záznam kláves, které jsem stiskl, za účelem jejich pozdějšího zopakování. Ale zde se zaznamenalo 12 mezer, které jsem nestiskl. Ty vkládal editor na základě nastavení "automatické odsazení", ale ne já.

Při přehrávání nastává problém: po "a" PSPad reaguje dle nastavení a automaticky odsazuje, a následně makro přidává dalších dvanáct mezer, a nakonec "b". Takže ve finále je tam 24 mezer. sad smiley

Buď by PSPad měl zaznamenávat pouze znaky, které vygeneruje uživatel (to je systémové řešení), nebo v tomto případě během přehrávání makra dočasně vypnout automatické odsazení (a bůhvíjaké jiné automatické operace se znaky).

Options: Reply | Quote | Up ^


#2 Re: [BUG]: při automatickém odsazení se do makra vkládají nežádoucí mezery

Posted by: pspad | Date: 2013-05-16 17:31 | IP: IP Logged

Je nastaveno zrejme automaticke odsazeni noveho radku podle predchoziho.
Makro zaznamenava vse, co editor udela, takze i vlozene mezery.

Options: Reply | Quote | Up ^


#3 Re: [BUG]: při automatickém odsazení se do makra vkládají nežádoucí mezery

Posted by: Vany | Date: 2013-05-16 20:18 | IP: IP Logged

a nelze PSPadu vysvětlit, aby při záznamu makra odchytával to, co dělá uživatel (tedy vstupy z klávesnice a myši) namísto toho, co dělá editor?

--
Vany
(PSPad 5.5.1.812 x32, W10h/p x64 en/cs)

Options: Reply | Quote | Up ^


#4 Re: [BUG]: při automatickém odsazení se do makra vkládají nežádoucí mezery

Posted by: Jack_Brody | Date: 2013-05-24 12:36 | IP: IP Logged

Je URČITĚ nastaveno automatické odsazení - píšu to v první větě. smiling smiley

Bylo by možné do nastavení přidat volbu, aby makro zachytávalo pouze vstup z klávesnice? Tím by se staly makra použitelnými i pro ty, co používají automatické odsazení dle předchozího řádku (a nebude nás asi málo - kdo rád odsazuje na každém řádku ručně?)

Options: Reply | Quote | Up ^






Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR