You are here: PSPad forum > České diskuzní fórum > Otevření projektu z *.ppr na Windows 7 x64

Otevření projektu z *.ppr na Windows 7 x64

#1 Otevření projektu z *.ppr na Windows 7 x64

Posted by: newbie | Date: 2013-01-07 23:39 | IP: IP Logged

Ahoj,

nedávno jsem začal v PSPadu používat projekty. Vytvořil jsem projekt z adresáře a *.ppr soubory jsem v operačním systému asocioval s PSPadem.

Pokud ve Windows průzkumníkovi 2x poklepu na *.ppr soubor, tak se mi ale otevře PSPad s prázdným novým projektem a ne s mým. Projekt jde v pohodě otevřít jenom přes menu Projekt -> Otevřít projekt
V čem je problém? Potřebuji přidat ještě nějaké systémové proměnné PSPadu do Win?

Dále bych se chtěl zeptat, kde je uloženo *systémové* nastavení PSPadu. Tím myslím to, které má v popisu "Zápis do adresáře PSPadu". Některé změny v nastavení se mi totiž neukládají, z čehož podezřívám nemožnost PSPadu zapsat do C:\Program Files (x86)\ kvůli právům, tak je asi budu změnit ručně, ale v C:\Program Files (x86)\PSPad\ nemůžu najít žádný PSPad.ini

Můj operační systém: Windows 7 x64

Options: Reply | Quote | Up ^


#2 Re: Otevření projektu z *.ppr na Windows 7 x64

Posted by: pspad | Date: 2013-01-08 04:20 | IP: IP Logged

Odpoved na prvni dotaz je zde:
forum.pspad.com

Odpoved na druhy dotaz:
pokud jste nainstaloval PSpad jako prenosnou aplikaci, pak Windows virtualizuje si slozky.
Standardne je INI ulozen v c:\Users\<uzivatel>\AppData\Roaming\PSpad\

Options: Reply | Quote | Up ^


#3 Re: Otevření projektu z *.ppr na Windows 7 x64

Posted by: newbie | Date: 2013-01-11 14:37 | IP: IP Logged

Děkuji za odpověď. Přidal jsem záznam do registrů dle návodu, restartoval jsem, ale stále nefungovalo.

Ve větvi HKCR jsem našel klíč ppr_auto_file, který jsem upravil dle návodu. Vše nyní funguje.

Exportovaný klíč z registru vypadá takto:

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes\ppr_auto_file\shell\open\Command]
@="C:\\Program Files (x86)\\PSPad editor\\PSPad.exe \"%1\""

Co se týká neukládání systémového nastavení PSPadu (hodnoty s poznámkou "Zápis do adresáře PSPadu"), tak jejich neukládání jsem nakonec místo přímé editace konfiguračního souboru vyřešil pouhým spuštěním PSPadu jako Administrátor a nastavením potřebných nastavení.

Options: Reply | Quote | Up ^






Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR