You are here: PSPad forum > České diskuzní fórum > Dotaz: Otevření souboru

Dotaz: Otevření souboru

#1 Dotaz: Otevření souboru

Posted by: lenochware | Date: 2012-10-05 08:18 | IP: IP Logged

Zdravím,
Mám PSpad nastavený tak, že si pamatuje otevřené soubory a při opětovném spuštění je mám v záložkách.

Ovšem když spustím pspad pomocí F4 na zdrojovém souboru v Total Commanderu, tak je v něm pouze ten jeden soubor. (a všechny soubory na kterých jsem pracoval předchozí den zmizí a musím je znovu otevírat)

Jde nějak nastavit, aby se ten z TC otevřený soubor jen přidal k těm zapamatovaným?

Options: Reply | Quote | Up ^


#2 Re: Dotaz: Otevření souboru

Posted by: myf | Date: 2012-10-05 08:58 | IP: IP Logged

Workaround tvojeho problému: napřed startuj pspad samotný (natáhne minulé sezení) a až pak f4kuj v TC.

Tohle je zamýšlená funkcionalita, která není na první pohled patrná a nemůžu se teď dopátrat kde je popsaná (někde jsem to určitě četl, sám bych to nevyabstrahoval)

Vysvětlení:
- když PSPad neběží a zavolá se jako editor konkrétního souboru (souborů) otevřou se v něm pouze tyto soubory, tj potlačí se případné předešlé sezení.
-- když tyto soubory zavřeš a ukončíš PSPad, při příštím (čistém) spuštění se obnoví ono případné předešlé sezení. Pokud tyto soubory nezavřeš a ukončíš PSPad, vytvoří se tak nové (tj předešlé se ztratí)
- když PSPad neběží a zavolá se samotný, obnoví se případné předešlé sezení.

Pokud vím, přenastavit toto chování nejde, nicméně když je jasné, jak to funguje, dá se s tím myslím docela dobře fungovat.

Options: Reply | Quote | Up ^


#3 Re: Dotaz: Otevření souboru

Posted by: lenochware | Date: 2012-10-09 11:45 | IP: IP Logged

Ja to tak delam, problem je ze nekdy na to zapomenu, zmacknu F4 a je to v haji.

Options: Reply | Quote | Up ^


#4 Re: Dotaz: Otevření souboru

Posted by: pspad | Date: 2012-10-09 13:52 | IP: IP Logged

Neni to v haji. Staci PSPad ukoncit, spustit jej znovu a pak otevrit ten soubor.
Dalsi moznost je ulozit si Relaci a tu pak nasledně k otevřenému souboru "dootevřít"

Options: Reply | Quote | Up ^


#5 Re: Dotaz: Otevření souboru

Posted by: myf | Date: 2012-10-09 14:25 | IP: IP Logged

Tak, přesněji zavřít soubory a až pak ukončit pspad.

Pokud dáš jenom f4 souborů v TC při nenastartovaném pspadu, stačí dotyčné soubory po případné editaci prostě pozavírat a restartovat pspad: vrátí se ti tak zřejmě kýžené předchozí sezení v plné kráse.

V háji je to až v okamžiku, kdy po f4 v TC a zahájení nového sezení v pspadu zpanikaříš a pspad zavřeš i s otevřenými soubory. Jenom takhle můžeš přijít o to staré sezení.

Možná by všechny takové zapomětlivce potěšilo, kdyby v session manageru byl vždycky přítomný autosave stavu sezení při posledním ukončení (tj přesně to, co se otevírá při "čistém" startu).

Options: Reply | Quote | Up ^


#6 Re: Dotaz: Otevření souboru

Posted by: lenochware | Date: 2012-10-15 09:38 | IP: IP Logged

Aha! To me nenapadlo. Funguje to, diky moc.

Options: Reply | Quote | Up ^






Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR