You are here: PSPad forum > Developer forum - new builds > Re: PSPad unicode 5.0.0 (251) Cesky

Re: PSPad unicode 5.0.0 (251) Cesky

#1 PSPad unicode 5.0.0 (251) Cesky

Posted by: pspad | Date: 2017-10-20 20:39 | IP: IP Logged

Odkazy ke stažení (5,4 MB):
www.fosshub.com
pspad.poradna.net
PSPad 64 bit verze - náhled bez podpory skriptování
pspad.poradna.net

Tento archiv obsahuje pouze změněné soubory, proto:
1. Stáhněte si a nainstalujte poslední plnou verzi programu (můžete použít i portable verzi).
2. Přepište existující soubory obsahem tohoto archivu

Změny od verze 5.0.0 (243):

Novinky:
Import FTP serverů z FileZilla importuje i Base64 zakódovaná hesla

Opravy:
soubor v čínštině se speciálními znaky - nebyl korektně zobrazen čínskými znaky
problém se zobrazováním nápovědy
Průzkumník kódu způsoboval zatuhnutí programu
opravena chyba při detekci kódové stránky

Options: Reply | Quote | Up ^


#2 Re: PSPad unicode 5.0.0 (251) Cesky

Posted by: rbukovansky | Date: 2018-02-02 10:46 | IP: IP Logged

Zdravím,
mám takové dva malé problémy s PSPadem této vývojové verze.

1. Standardně používám všude pro editaci kódu a do příkazové řádky font zvaný Inconsolata github.com

Když však chci v PSPadu nastavit jeho Bold variantu, tak je sice vše správně v nastavovacím okně písma, ale editor jakoby styl ignoruje a zobrazuje písmo v regular stylu. A děje se mi to u všech písem, tedy jak standardně dodaných MS s Windows, tak i mnou nainstalovaných.

2. Já moc osobně nejsem schopen používat aplikace v jiném jazyce než anglickém, takže mám PSPad nastavený do Angličtiny. Nicméně si PSPad ale toto nastavení nepamatuje a vždy se mi při nastartovaní spustí s českým prostředím, takže to musím znova přenastavit.

Půjde s těmito věcmi prosím něco udělat?

Děkuji.

Richard Bukovanský

Options: Reply | Quote | Up ^


#3 Re: PSPad unicode 5.0.0 (251) Cesky

Posted by: pspad | Date: 2018-02-02 11:35 | IP: IP Logged

Dobrý den.

K prvnímu problému by pomohl screenshot. Je možné, že antialiasing písma ve Windows téměř smázne rozdíl mezi standard a bold stylem písma.

Druhý problém bude zřejmě souviset s tím, že jste si stáhnul vývojovou verzi a tu jste nakopíroval do nové složky v program files. Žádný program tam normálně nemá právo pro zápis, takže se nastavení neuloží.
Spusťte PSPad přes pravou myš jako admin, v nastavení programu / Integrace do systému zaškrtněte víceuživatelské prostředí, potvrďte a PSPad ukončete. Pak jej spusťte normálně a nastavte si angličtinu.

Pokud ve složce máte pouze obsah developer verze, pak vám chybí spousta funkčnosti. Správný postup je rozbalit poslední plnou (4.6.2) a pak to přepsal verzí 5.

Options: Reply | Quote | Up ^


#4 Re: PSPad unicode 5.0.0 (251) Cesky

Posted by: MirekSv | Date: 2018-02-14 10:29 | IP: IP Logged

Mám problém při otevírání souborů z průzkumníku přes zaintegrované menu PsPadu. Místo požadovaného souboru se otevře něco divného z adresáře Program Files\PsPad s nulovou velikostí a názvem v čínštině. Viz přiložený obrázek pspad.svrcek.cz
Když soubor otevírám z FileZilly, tak se soubor otevře korektně, stejně tak se soubor otevře korektně, když ho zadám přes menu Soubor / Otevřít, což ani jedno nedělám tak často, jako to otevírání přes Průzkumník nebo TotalCommander, kde využívám stejné zaintegrované menu.

Options: Reply | Quote | Up ^


#5 Re: PSPad unicode 5.0.0 (251) Cesky

Posted by: vbr | Date: 2018-02-14 11:53 | IP: IP Logged

MirekSv:
Mám problém při otevírání souborů z průzkumníku přes zaintegrované menu PsPadu. Místo požadovaného souboru se otevře něco divného z adresáře Program Files\PsPad s nulovou velikostí a názvem v čínštině. Viz přiložený obrázek pspad.svrcek.cz
Když soubor otevírám z FileZilly, tak se soubor otevře korektně, stejně tak se soubor otevře korektně, když ho zadám přes menu Soubor / Otevřít, což ani jedno nedělám tak často, jako to otevírání přes Průzkumník nebo TotalCommander, kde využívám stejné zaintegrované menu.

Zdravim,
problem vznika pri integrovane drivejsi verzi PSPadu 4 (interne ne-unicodove) a jiz spustenem PSPadu 5; a povolene jedine instanci editoru.
asociovany pspad 4 se pokusi otevrit urceny soubor, zjisti uz bezici instanci a zkusi ji predat soubor - ovsem pri nekompatibilnim vnitrnim kodovani to vede k uvedenemu problemu.
Resenim by melo byt odregistrovani otevriani souboru z verze 4 a zaregistrovani verze 5 (pokud to odpovida zamyslenemu zpusobu pouziti).
Mozna by slo v obou verzich zrusit omezeni na jednu instanci programu, to by ale myslim vedlo ke spise neprehlednemu chovani.

vbr

Options: Reply | Quote | Up ^


#6 Re: PSPad unicode 5.0.0 (251) Cesky

Posted by: matraux | Date: 2018-02-16 08:31 | IP: IP Logged

U 64bitové verze není možné používat FTP připojení s SSL.
V logu připojení je vždy "SSL library: Without SSL support"

Options: Reply | Quote | Up ^


#7 Re: PSPad unicode 5.0.0 (251) Cesky

Posted by: pspad | Date: 2018-02-16 09:18 | IP: IP Logged

64b verze potrebuje 64b ssl knihovny.
Jsou soucasti 64b verze OpenSSL

Options: Reply | Quote | Up ^






Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR