You are here: PSPad forum > Developer forum - new builds > PSPad unicode 5.0.0 (117) Cesky

PSPad unicode 5.0.0 (117) Cesky

#1 PSPad unicode 5.0.0 (117) Cesky

Posted by: pspad | Date: 2017-03-10 12:12 | IP: IP Logged

Odkazy ke stažení (2,9 MB):
www.fosshub.com
pspad.poradna.net

Tento archiv obsahuje pouze změněné soubory, proto:
1. Stáhnětete si a nainstalujte poslední plnou verzi programu (můžete použít i portable verzi).
2. Přepište existující soubory obsahem tohoto archivu

Important
There is many changes in this version. It may contains bugs. Be carefull.

Změny od verze 5.0.0 (116):

Novinky:
ASCII tabulka byla přepsána. Umožňuje výběr kódové stránky pro zobrazení obsahu včetně Unicode kódu znaku s přiřazenými entitami
Input dialog ve skriptování s automatickou historií
Hromadná změna kódování (menu kódová stránka) je nemodální, dvojklik nebo Enter umožňuje otevřít soubor ze seznamu pro kontrolu

Opravy:
kompilátor se zachycením výstupu způsoboval na Windows 7 zamrznutí programu

Options: Reply | Quote | Up ^


#2 Re: PSPad unicode 5.0.0 (117) Cesky

Posted by: czahoun | Date: 2017-03-10 13:14 | IP: IP Logged

Snad koukám dobře, ale vypadá to, že je tam zabalená verze 116 sad smiley

Options: Reply | Quote | Up ^


#3 Re: PSPad unicode 5.0.0 (117) Cesky

Posted by: pspad | Date: 2017-03-10 13:42 | IP: IP Logged

Omlouvam se. Pro prime stazeni uz je to opraveno, na druhem pracuju. Tam chvili trva nez se to sesycnhronizuje

Options: Reply | Quote | Up ^


#4 Re: PSPad unicode 5.0.0 (117) Cesky

Posted by: Mathias Kodlodot | Date: 2017-03-13 09:36 | IP: IP Logged

Dobrý den pane Fialo,
kde nyní najdu v nastavení automatickou detekci CP?
Problém je, že pracuji s různými formáty ISO 8859-2, WIN-1250, UTF-8 a po instalaci téhle betaverze se mi korektně neotvírá ISO 8859-2 a zároveň nechci napevno nastavovat formát otevíraného souboru, protože jak jsem psal jich používám několik.
Pěkný den smiling smiley

Edited 1 time(s). Last edit at 2017-03-13 09:42 by Mathias Kodlodot.

Options: Reply | Quote | Up ^


#5 Re: PSPad unicode 5.0.0 (117) Cesky

Posted by: pspad | Date: 2017-03-13 09:47 | IP: IP Logged

Mathias Kodlodot:
Dobrý den pane Fialo,
kde nyní najdu v nastavení automatickou detekci CP?
Problém je, že pracuji s různými formáty ISO 8859-2, WIN-1250, UTF-8 a po instalaci téhle betaverze se mi korektně neotvírá ISO 8859-2 a zároveň nechci napevno nastavovat formát otevíraného souboru, protože jak jsem psal jich používám několik.
Pěkný den smiling smiley

Dole v menu Kódová stránka.

Options: Reply | Quote | Up ^


#6 Re: PSPad unicode 5.0.0 (117) Cesky

Posted by: Mathias Kodlodot | Date: 2017-03-14 09:16 | IP: IP Logged

myslel jsem volbu v nastavení -> Adresáře a soubory -> Výchozí CP pro otevírání souborů -> Automatická detekce CP.

Mám soubory ISO-8859-2, které se mi teď otevírají se zmršenou češtinou.

Edited 1 time(s). Last edit at 2017-03-14 09:17 by Mathias Kodlodot.

Options: Reply | Quote | Up ^


#7 Re: PSPad unicode 5.0.0 (117) Cesky

Posted by: pspad | Date: 2017-03-14 09:54 | IP: IP Logged

Mathias Kodlodot:
myslel jsem volbu v nastavení -> Adresáře a soubory -> Výchozí CP pro otevírání souborů -> Automatická detekce CP.

Mám soubory ISO-8859-2, které se mi teď otevírají se zmršenou češtinou.

Volba v menu kódová stránka se automaticky zapamatuje.
Pokud máte soubory, které se nedetekují správně, pošlete mi je (čím víc, tím líp). Pro ISO-8859-2 jsem autodetekci ještě nedělal, takže ji jen doplním. Případně vezmu nějakou bibli a proženu tím ji.

Options: Reply | Quote | Up ^


#8 Re: PSPad unicode 5.0.0 (117) Cesky

Posted by: LamRis | Date: 2017-03-16 12:24 | IP: IP Logged

pspad:
Volba v menu kódová stránka se automaticky zapamatuje.
Pokud máte soubory, které se nedetekují správně, pošlete mi je (čím víc, tím líp). Pro ISO-8859-2 jsem autodetekci ještě nedělal, takže ji jen doplním. Případně vezmu nějakou bibli a proženu tím ji.

Mám obdobný problém (8859-2), v menu Kódová stránka je hvězdička u ANSI defaul a není ji možné změnit. Dá se to nicméně obejít přes výše zmíněné nastavení (Adresáře a soubory).
Další problém s kódováním je u porovnávání dvou soborů, levý je OK, ale v pravém jsou některé české znaky jiné (Ž - ®, Š - ©). Je to označeno jako rozdíl, ale po otevření souboru jsou znaky správně.
Dále mám ještě připomínku k porovnávání souborů, jestli je nutné při znovunačtení souborů zobrazovat hlášku: Opravdu otevřít soubor s velikostí n MB?

Options: Reply | Quote | Up ^


#9 Re: PSPad unicode 5.0.0 (117) Cesky

Posted by: pspad | Date: 2017-03-16 12:46 | IP: IP Logged

LamRis:
Mám obdobný problém (8859-2), v menu Kódová stránka je hvězdička u ANSI defaul a není ji možné změnit. Dá se to nicméně obejít přes výše zmíněné nastavení (Adresáře a soubory).
Další problém s kódováním je u porovnávání dvou soborů, levý je OK, ale v pravém jsou některé české znaky jiné (Ž - ®, Š - ©). Je to označeno jako rozdíl, ale po otevření souboru jsou znaky správně.
Dále mám ještě připomínku k porovnávání souborů, jestli je nutné při znovunačtení souborů zobrazovat hlášku: Opravdu otevřít soubor s velikostí n MB?

Hvezdicka jde zmenit bud pres Ctrl+Klik v menu nebo v nastaveni programu / soubory a adresáře

Jakým způsobem jste porovnávání spustil? Porovnáváte 2 otevřené soubory nebo souboro s obsahem na disku nebo?

V dalsi verzi uz bude ISO 8859-2 podporovano s autodetekci

Pokud se vám hláška na varovani pred otevrenim souboru nelibi, zmente si limit - nastaveni programu / Potvrzování

Options: Reply | Quote | Up ^


#10 Re: PSPad unicode 5.0.0 (117) Cesky

Posted by: LamRis | Date: 2017-03-16 13:28 | IP: IP Logged

pspad:
Hvezdicka jde zmenit bud pres Ctrl+Klik v menu nebo v nastaveni programu / soubory a adresáře

Jakým způsobem jste porovnávání spustil? Porovnáváte 2 otevřené soubory nebo souboro s obsahem na disku nebo?

V dalsi verzi uz bude ISO 8859-2 podporovano s autodetekci

Pokud se vám hláška na varovani pred otevrenim souboru nelibi, zmente si limit - nastaveni programu / Potvrzování

Porovnávám 2 otevřené soubory, jeden je otevřen přes FTP a druhý z lokálního disku.
Ne že by se mi hláška nelíbila, ale při porovnávání dvou souborů a při znovunačtení otevřených souborů se mě neustále ptá na totéž. Jinak děkuji a vyřeším to nastavením, které mi původně uniklo.

Options: Reply | Quote | Up ^






Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR