You are here: PSPad forum > Developer forum - new builds > Re: PSPad unicode 4.5.9 (2507) Cesky

Re: PSPad unicode 4.5.9 (2507) Cesky

#1 PSPad unicode 4.5.9 (2507) Cesky

Posted by: pspad | Date: 2014-10-05 18:08 | IP: IP Logged

Odkazy ke stažení (2,9 MB):
code.fosshub.com
pspad.poradna.net

Tento archiv obsahuje pouze změněné soubory. Správná cesta pro získání plné funkčnosti:
1. Stáhněte si a nainstalujte poslední plnou verzi programu
2. Přepište existující soubory obsahem tohoto archivu

Tip: Pokud chcete zrychlit start programu a nepoužíváte FTPS připojení, smažte soubory libssl32.dll and libeay32.dll v adresáři PSPadu.

Změny od verze 4.5.8 (2503):

Novinky:
nová výchozí sada ikonek pro tlačítka a menu. Stará je dostupná při výběru sady PSPad classic. Připravuji větší sadu pro tlačítka toolbaru

Opravy:
Průzkumník kódu - volba Obnovení po uložení souboru v Nastavení programu / Nástroje se neuložila
opravy chyb při vykreslování v komponentě editoru
Cobol zvýrazňovač - první řádek se zvýrazňoval jako komentář, pokud kurzor stál na indikátoru *
pokud se PSpad spustil se souborem bez cesty jako parametr, v hlavičce pak nebyla uvedena cesta
dialog Hledat/Nahradit na systému s větší velikostí fontů

Options: Reply | Quote | Up ^


#2 Re: PSPad unicode 4.5.9 (2507) Cesky

Posted by: aleskva | Date: 2014-10-07 10:33 | IP: IP Logged

Drobné chyby zaznamenané na této verzi:

* při porovnání dvou souborů obou bez volného řádku na konci jsou přesto soubory rozdílné o jeden řádek na konci (nastavení pouze zaškrtnuto u mazat mezery na konci řádků)
* nové ikonky po nějaké době práce zmizí a lze je vrátit až novým spuštěním programu (možná nějak souvisí s třetí chybou)
* při použití nového PHP beautifieru po ukončení PSPadu zůstane běžet na pozadí aplikace jmenující se myslím "phpbf.exe"

Options: Reply | Quote | Up ^


#3 Re: PSPad unicode 4.5.9 (2507) Cesky

Posted by: pspad | Date: 2014-10-07 12:27 | IP: IP Logged

Problém s ikonkami jsem zatím nezaznamenal. Nijak se neliší od předchozích.

Teď jsem to testoval phpCB.exe mi viset nezůstává. Můžu vědět jaký operační systém používáte a případně soubor, který jste zkoušel na něj pouštět? Třeba to souvisí s nějakou chybou v PHP, která znemožní procesu ukončení.

Options: Reply | Quote | Up ^


#4 Re: PSPad unicode 4.5.9 (2507) Cesky

Posted by: aleskva | Date: 2014-10-07 15:06 | IP: IP Logged

Tak nakonec ty dvě spodní chyby se po přeinstalaci už neukázali. Předtím jsem je zaznamenal na Win 7 64bit ve stabilním PSPadu (2500) rozbaleném ze zipu s do stejné složky rozbaleným zipem nestabilního PSPadu (2507). Ta úplně první chyba není nijak podstatná, i na GitHubu nebo SourceForge se v posledním řádku občas neshodují soubory fakticky stejné...

Options: Reply | Quote | Up ^






Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR