You are here: PSPad forum > Developer forum - new builds > Re: PSPad unicode 4.5.8 (2481) Cesky

Re: PSPad unicode 4.5.8 (2481) Cesky

#1 PSPad unicode 4.5.8 (2481) Cesky

Posted by: pspad | Date: 2014-06-01 18:07 | IP: IP Logged

Odkazy ke stažení (2,7 MB):
code.fosshub.com
pspad.poradna.net

Tento archiv obsahuje pouze změněné soubory. Správná cesta pro získání plné funkčnosti:
1. Stáhněte si a nainstalujte poslední plnou verzi programu
2. Přepište existující soubory obsahem tohoto archivu

Tip: Pokud chcete zrychlit start programu a nepoužíváte FTPS připojení, smažte soubory libssl32.dll and libeay32.dll v adresáři PSPadu.
Info: Mechanizmus zamykání souborů při práci více lidí je před dokončením

Změny od verze 4.5.8 (2471):

Novinky:
FTP - přidána podpora pro MLSD výpis souborů (standard + zrychlení výpisu). Pro staré servery nepodporující MLSD je možné to vypnout v nastavení připojení k FTP
FTPS - v logu se zobrazují informace o verzi SSL knihovny + certifikátu serveru po připojení
aktualizovány knihovny Synapse (FTP, HTTP), MP Hex editor
HEX editor - možnost tisku přes náhled přes tiskem
PHP zvýrazňovač - přidána podpora `příkaz`
průzkumník kódu - automatické obnovení při uložení souboru

Opravy:
MSDos bat - chyba při zvýrazňování párových závorek
průzkumník kódu - Object Pascal - chybějící procedury
po uložení souboru s atributem R/O byl atribut odstraněn
oprava FTPS - na serveru VSFTP se nestáhnul seznam souborů

Options: Reply | Quote | Up ^


#2 Re: PSPad unicode 4.5.8 (2481) Cesky

Posted by: czahoun | Date: 2014-06-03 11:34 | IP: IP Logged

Teď nevím, jestli to bylo už dřív, ale řekl bych, že ne. Při zapnutém zalamování řádků se přestaly zvýrazňovat závorky. Typ souboru třeba php.

Options: Reply | Quote | Up ^


#3 Re: PSPad unicode 4.5.8 (2481) Cesky

Posted by: pspad | Date: 2014-06-03 11:40 | IP: IP Logged

Pri zapnutem zalomeni radku se nezvyraznuji parove zavorky, protoze to zlobilo pro Win8.1
Do vyreseni je to vypnute, jinak bych se z odpovidani na ten samy dotaz dokola zblaznil.

Options: Reply | Quote | Up ^


#4 Re: PSPad unicode 4.5.8 (2481) Cesky

Posted by: vbr | Date: 2014-06-03 18:35 | IP: IP Logged

Zdravim,
v aktualni verzi 4.5.8 (2481) jsem si vsiml zpomaleneho vykresleni nekterych casti programu pri startu v maximalizovane podobe.
Po spusteni jsou ikony nastroju zobrazeny jen zlomkovite, na miste jejich pruhu je "systemove" sede pozadi, take je sede pozadi misto spodni tretiny okna, kde by zhruba byl log a totez jeste ve svislem sloupci pri pravem okraji okna. Podobne je zpomalene nacteni nastrojoveho panelu, pokud je zobrazen.
Po zhruba 3-5 sekundach se vse prekresli do spravne podoby.
Pri nemaximalizovanem okne programu se tento problem neprojevuje, v predchozich verzich do 2471 jsem si niceho takoveho nevsiml.
(PSPpad 4.5.8 (2481), win XPp SP3, podobne i na Win 7, oboje s "klasickym" grafickym schematem win 98).
Pokud by bylo treba, muzu zaradit screenshoty.
vbr

Options: Reply | Quote | Up ^


#5 Re: PSPad unicode 4.5.8 (2481) Cesky

Posted by: pspad | Date: 2014-06-04 11:11 | IP: IP Logged

Zkusim s tim neco provest

Options: Reply | Quote | Up ^


#6 Re: PSPad unicode 4.5.8 (2481) Cesky

Posted by: stevard | Date: 2014-06-05 13:01 | IP: IP Logged

Neukládají se pozice "Panelů nástrojů".
Po každém spuštění PSPadu (hlavně když není maximalizován na celou plochu) se zobrazí jinde než si navolím.
V předchozí verzi to nedělalo.

Options: Reply | Quote | Up ^


#7 Re: PSPad unicode 4.5.8 (2481) Cesky

Posted by: pspad | Date: 2014-06-05 15:00 | IP: IP Logged

stevard:
Neukládají se pozice "Panelů nástrojů".
Po každém spuštění PSPadu (hlavně když není maximalizován na celou plochu) se zobrazí jinde než si navolím.
V předchozí verzi to nedělalo.

Muzu nejake screenshoty nebo podrobnejsi popis?

Options: Reply | Quote | Up ^


#8 Re: PSPad unicode 4.5.8 (2481) Cesky

Posted by: stevard | Date: 2014-06-05 19:02 | IP: IP Logged

Zapnu PSPad (nemaximalizován na celou plochu) a v panelech nástrojů si vyberu (nebo mám již vybrané) jen některé panely nástrojů a tyto si seřadím vedle sebe do jedné řady.
Tímto předpokládám, že po vypnutí a následném spuštění PSPadu budou panely nástrojů, tak jak jsem si je nastavil, ale ony nejsou, ...jsou rozhozeny do dvou řad a různých pozic.
Když je PSPad maximalizován na celou plochu, tak jsou panely sice v jedné řadě vedle sebe, ale stejně se neuloží jejich pozice, které jsem si navolil.
Snad jsem to popsal trochu srozumitelně smiling smiley

Options: Reply | Quote | Up ^


#9 Re: PSPad unicode 4.5.8 (2481) Cesky

Posted by: czahoun | Date: 2014-06-09 08:25 | IP: IP Logged

Objevilo se v tomto buildu, řekl bych, ale případně to raději někdo potvrďte. Postup: otevřu prázdný Pspad, nový soubor (třeba txt), něco napíšu, uložím Ctrl-S (někam na disk, ne po síti ani ftp), dopíšu pár znaků, Ctrl-S - a vyskočí hláška, že soubor je Hidden. A opravdu je. První uložení pod novým názvem nastaví tenhle atribut. Zkoušel jsem několikrát. (Win7 x64)

Edited 1 time(s). Last edit at 2014-06-09 08:26 by czahoun.

Options: Reply | Quote | Up ^






Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR