You are here: PSPad forum > Developer forum - new builds > PSPad unicode 4.5.8 (2463) Cesky

PSPad unicode 4.5.8 (2463) Cesky

Goto Page: 1 2 Next

#1 PSPad unicode 4.5.8 (2463) Cesky

Posted by: pspad | Date: 2013-11-10 18:19 | IP: IP Logged

Odkazy ke stažení (2,7 MB):
31.31.78.126
www.dropbox.com

Tento archiv obsahuje pouze změněné soubory. Správná cesta pro získání plné funkčnosti:
1. Stáhněte si a nainstalujte poslední plnou verzi programu
2. Přepište existující soubory obsahem tohoto archivu

Změny od verze 4.5.8 (2462):

Novinky:
průzkumník kódu po občerstvení zůstane rozbalený stejně jako jej uživatel rozbalil
nalezení související závorky - výsledná pozice kurzoru bude používat nastavení programu / Editor 2 - výsledek hledání.
HTML zvýrazňovač - přidáno zvýraznění párových tagů center a font
funkce Označení tagu byla rozšířena - nyní je možné označit tag i ze strany konečného párového tagu
Automatické doplňování - v nastavení programu / Editor 2 nová volba, která umožňuje předchozí chování, kdy mezerník nepotvrdí položku, ale vloží mezeru
dialog formátování kódu - přidáno tlačítko použít - provedení změny bez uzavření dialogu. Stávající tlačítko OK provede změnu a zavře dialog.
dialog pro hledání/nahrazení je širší
funkce Informace o souboru / Počet znaků zobrazuje nyní všechny znaky od hodnoty 33 výš, nejen písmena

Options: Reply | Quote | Up ^


#2 Re: PSPad unicode 4.5.8 (2463) Cesky

Posted by: czahoun | Date: 2013-11-12 09:34 | IP: IP Logged

Zdravím. Když vypnu tu volbu s mezerníkem u doplňování, pořád to doplňuje na klávesu "mínus", lomítko, tečka, čárka. Možná i jiné, nehledal jsem všechny. Pak je třeba problém napsat "je-li", rovnou to něco doplní.

Edited 1 time(s). Last edit at 2013-11-12 09:41 by czahoun.

Options: Reply | Quote | Up ^


#3 Re: PSPad unicode 4.5.8 (2463) Cesky

Posted by: LuP | Date: 2013-11-12 09:42 | IP: IP Logged

Zdravím ve fóru,

samo-rozbalení průzkumníka kódu při reloadu souboru z disku (poté, co byl modifikován jiným programem) nefunguje zcela. Průzkumník se rozbalí jen v první úrovni.

(Zkoušel jsem vstupní soubor pro TeX/ConTeXt: po reloadu souboru z disku jsou viditelné pouze "section"; každá "section" zůstává zabalená. Mohu poslat malý testovací soubor.)

Zdravím

LuP

Edited 1 time(s). Last edit at 2013-11-12 10:16 by LuP.

Options: Reply | Quote | Up ^


#4 Re: PSPad unicode 4.5.8 (2463) Cesky

Posted by: pspad | Date: 2013-11-12 11:07 | IP: IP Logged

Poslete testovaci soubor na support mail

Options: Reply | Quote | Up ^


#5 Re: PSPad unicode 4.5.8 (2463) Cesky

Posted by: pspad | Date: 2013-11-12 11:37 | IP: IP Logged

czahoun:
Zdravím. Když vypnu tu volbu s mezerníkem u doplňování, pořád to doplňuje na klávesu "mínus", lomítko, tečka, čárka. Možná i jiné, nehledal jsem všechny. Pak je třeba problém napsat "je-li", rovnou to něco doplní.

To mate pravdu. Ale pokud si vzpominam, stiznosti byly na mezernik...

Options: Reply | Quote | Up ^


#6 Re: PSPad unicode 4.5.8 (2463) Cesky

Posted by: pspad | Date: 2013-12-03 13:42 | IP: IP Logged

LuP:
Zdravím ve fóru,

samo-rozbalení průzkumníka kódu při reloadu souboru z disku (poté, co byl modifikován jiným programem) nefunguje zcela. Průzkumník se rozbalí jen v první úrovni.

(Zkoušel jsem vstupní soubor pro TeX/ConTeXt: po reloadu souboru z disku jsou viditelné pouze "section"; každá "section" zůstává zabalená. Mohu poslat malý testovací soubor.)

Zdravím

LuP

Oprava bude dostupna v dalsim buildu

Options: Reply | Quote | Up ^


#7 Re: PSPad unicode 4.5.8 (2463) Cesky

Posted by: MartinKK | Date: 2014-01-03 10:27 | IP: IP Logged

Dobrý den,
měl chci se zeptat jestli by bylo možné upravit chování automatického dokončování tak, aby když stisknu klávesu která to zajišťuje (např. =) tak aby se doplnil příkaz z nabídky plus to samotné rovná se? Ve VS to dost urychluje práci. Př. použitá proměnná "PosledniTriKvartaly" => napíšu pos => otevře se mi nabídka => popř. šipkami dohledám správný výraz => stisknu = a na řádku mám doplněno "PosledniTriKvartaly=".
MK

Edited 1 time(s). Last edit at 2014-01-03 10:40 by MartinKK.

Options: Reply | Quote | Up ^


#8 Re: PSPad unicode 4.5.8 (2463) Cesky

Posted by: Vany | Date: 2014-01-03 11:34 | IP: IP Logged

jo, to dává smysl, to chci taky.

--
Vany
(PSPad 5.5.1.812 x32, W10h/p x64 en/cs)

Options: Reply | Quote | Up ^


#9 Re: PSPad unicode 4.5.8 (2463) Cesky

Posted by: pspad | Date: 2014-01-03 11:34 | IP: IP Logged

MartinKK:
Dobrý den,
měl chci se zeptat jestli by bylo možné upravit chování automatického dokončování tak, aby když stisknu klávesu která to zajišťuje (např. =) tak aby se doplnil příkaz z nabídky plus to samotné rovná se? Ve VS to dost urychluje práci. Př. použitá proměnná "PosledniTriKvartaly" => napíšu pos => otevře se mi nabídka => popř. šipkami dohledám správný výraz => stisknu = a na řádku mám doplněno "PosledniTriKvartaly=".
MK

Nastaveni programu / Editor 2
zaskrtnete si dole [x]Mezernik potvrzuje navrzeny text
Ja vim, je to zavadejici pojmenovani, ale funkcnost se bude do dalsi verze menit.

Options: Reply | Quote | Up ^


#10 Re: PSPad unicode 4.5.8 (2463) Cesky

Posted by: MartinKK | Date: 2014-01-05 18:13 | IP: IP Logged

To funguje tak napůl. Text se sice doplní, ale nedoplní se ono rovná se (=) atp. A když chci použít závorku, tak mi po stisku SHIFT zmizí nabídka.
Martin

Options: Reply | Quote | Up ^


Goto Page: 1 2 Next





Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR