You are here: PSPad forum > Developer forum - new builds > Re: PSPad unicode 4.5.7 (2449) Cesky

Re: PSPad unicode 4.5.7 (2449) Cesky

Goto Page: Previous1 2

#11 Re: PSPad unicode 4.5.7 (2449) Cesky

Posted by: LuP | Date: 2012-09-11 11:55 | IP: IP Logged

Přimlouval bych se také za požadované (nikoli stávající) chování (tj. bez explicitního Ctrl+Up) - požadované chování je běžné v jiných textových editorech či IDE; příp. tuto feature používat podle nastavení v Options programu (tj. dopsat checkbox do "Options").

Options: Reply | Quote | Up ^


#12 Re: PSPad unicode 4.5.7 (2449) Cesky

Posted by: LamRis | Date: 2012-09-11 21:14 | IP: IP Logged

Mám takový menší problém, který se nevztahuje jenom k této poslední verzi. Jde o to, že pokud mám v nastavení Editor 1/Mazat mezery na konci řádků, tak se občas ztrácí a přepisuje text při kroku zpět/vpřed. Podobné chování jsem nově zjistil i u sloupcového bloku, pokud je ve vybraném textu Tabulátor.

Options: Reply | Quote | Up ^


#13 Re: PSPad unicode 4.5.7 (2449) Cesky

Posted by: PetrH | Date: 2012-09-11 21:32 | IP: IP Logged

LamRis: ano ano, a uz jsem to tady dokonce i resil: forum.pspad.com

Options: Reply | Quote | Up ^


#14 Re: PSPad unicode 4.5.7 (2449) Cesky

Posted by: miki | Date: 2012-09-12 08:00 | IP: IP Logged

Já mám už roky s "Editor 1/Mazat mezery na konci řádků" problém s odskakováním při přepisu označené části textu na konci řádku.

Nový poznatek je, že řádek musí začínat tabulátorem (pokud mám na začátku odsazení pomocí mezer, nebo kód začíná hned zkraje, tak se problém neprojeví). Počet mezer je vždy o jedna nižší, než šířka tabulátoru (nastavená v Editor 2) a odpovídá počtu tabulátorů na začátku řádku. Takže například, mám-li tabulátor na šířku 4 znaků a na začátku řádku mám 3x tab, vloží se mi 9 mezer. V tom ukázkovém videu, v postu nalinkovaném výše, je to ostatně vidět - je tam odsazení 2 resp 1 tabulátor o šířce 4 a vloží se 6 resp 3 mezery.

Zkoušel jsem to znovu, i na několika dalších počítačích s různými OS (W7, XP). Vždy pouze samostatný pspad.exe (2447), po prvním startu zaškrtnuto "Mazat mezery" a vždy se chyba projevila.

Mohl byste to prosím zkusit ještě jednou, jestli se Vám za výše popsaných okolností chyba již projeví? Předem děkuji smiling smiley

Jinak za mě by stačilo implementovat funkci "Smazat mezery na konci řádků při uložení", pak bych "Mazat mezery na konci řádků" již nepotřeboval.

.

Výše uvedený problém ovlivňuje i další věci, třeba pokud doplním hodnotu z našeptávače (automatické doplňování), stanou se z tabů mezery (tzn. mám-li odstazení 2 taby, po odenterování volby z auto. doplňování mám najednou na začátku řádku dvě mezery).

Nebo, pokud smažu celý kód na začátku řádku (Del, i Backspace, i přepis) a nechám pouze odsazení, rovněž se z tabů na začátku stanou mezery.

Edited 3 time(s). Last edit at 2012-09-12 08:23 by miki.

Options: Reply | Quote | Up ^


#15 Re: PSPad unicode 4.5.7 (2449) Cesky

Posted by: LamRis | Date: 2012-09-12 12:39 | IP: IP Logged

Miki: Šířka tabulátoru se bere i z nastavení zvýraznovače (pokud je použit). A dále mě tak napadlo k mazaní mezer při uložení, jestli by to nešlo udělat přes makro (Úpravy/Operace s řádky/Odstranit nadbytečné mezery.../na konci řádku -> Subor/Uložit).

Options: Reply | Quote | Up ^


#16 Re: PSPad unicode 4.5.7 (2449) Cesky

Posted by: miki | Date: 2012-09-12 12:52 | IP: IP Logged

To mě také napadlo, ale podle všeho makra nepracují s funkcemi, pouze s "psaním do textového pole", lapidárně řečeno.

Options: Reply | Quote | Up ^


#17 Re: PSPad unicode 4.5.7 (2449) Cesky

Posted by: myf | Date: 2012-09-12 17:17 | IP: IP Logged

Cvičení na téma "Chyba historie":

Nastavení: default, změněno:
- Vstup za konec řádku: ne (nejsem masochista)
- Skutečné tabulátory: ano (zkouším používat)
- Mazat mezery... : ano (pokus)

Kroky:
1) Nový textový dokument
2) [tab][a][backspace][b]
3) UNDO, UNDO, UNDO ....

Pozorování:
4.5.7 (2447) (stabilní verze(?))
divný stav s jednou MEZEROU na začátku řádku v předposledním kroku.

4.5.7 (b2449) (tato beta)
ještě divočejší stav "[tab]ab" jako prvním v historii, "jako by nový prázdný dokument nebyl prázdný, ale obsahoval stav, v jakém dokument nikdy před tím nebyl". Schýza.

--

Ohledně mazání mezer na konci řádku co jsem kde viděl tak je to většinou vázané na OPUŠTĚNÍ dotyčného řádku (případně uložení dokumentu). Ono to má celkem logiku; momentálně v pspadu sekvence
[nový řádek][několik mezer][home][end] při daném nastavení neskončí s kurzorem za [několika mezerami], protože tyto mezery byly v podstatě v souladu s nastaveném už požrány...

Options: Reply | Quote | Up ^


#18 Re: PSPad unicode 4.5.7 (2449) Cesky

Posted by: lots | Date: 2012-12-17 22:08 | IP: IP Logged

1) ad. "odskakování":
- faktem je, že toto chování jsem nechtěl reportovat (beru jej jako "vlastnost"), ale bude-li to možné uvítám jeho řešení také.
pozn. dosud řeším tak, že "CTRL + 2x Lšipka", pak "CTRL + Shift + Ršipka + DEL".

2) "vyhledávání" ("CTRL + H"):
- také se přimlouvám za implementaci včetně "označeného" slova, protože označený výraz je většinou ten 1., který jsem našel a chci jej nahradit také,
- nezáleží na způsobu řešení i varianta checkbox je řešením.

Options: Reply | Quote | Up ^


Goto Page: Previous1 2





Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR