You are here: PSPad forum > Developer forum - new builds > PSPad unicode 4.5.7 (2441) Cesky

PSPad unicode 4.5.7 (2441) Cesky

Goto Page: 1 2 Next

#1 PSPad unicode 4.5.7 (2441) Cesky

Posted by: pspad | Date: 2012-03-13 16:27 | IP: IP Logged

Odkazy ke stažení (2,7 MB):
pspad.siliconhill.cz
pspad.cincura.net

Tento archiv obsahuje pouze změněné soubory. Správná cesta pro získání plné funkčnosti:
1. Stáhněte si a nainstalujte poslední plnou verzi programu
2. Přepište existující soubory obsahem tohoto archivu

Změny od verze 4.5.7 (2437):

Novinky:
přidán průzkumník kódu pro MakeFile (typ ftMakeFile v uživatelském zvýrazňovači)
přidána definice syntaxe pro V+ (uživatelský zvýrazňovač) včetně průzkumníka kódu
uživatelský zvýrazňovač - přidána možnost vypnout escapování řetězců
zobrazit barvu - přidána možnost zamknout posuvníky
otevřít soubor z vybraného textu nyní pracuje i s relativními cestami
uživatelské konvertory je možné použít i pro unicode nahrazování. V sekci [Description]
přidána volba UTF8List=0/1 a vlastní řetězce pro konverzi jsou pak uloženy v UTF-8 kódování.
změněn memory manager. Hlaste prosím jakékoliv problémy
skriptování - nová funkce reloadClips - provede přenačtení všech šablon kódu

Opravy:
opraveno nastavení PSPadu jako IE prohlížeč a nastavení kompatability
opraveno kopírování bloku
FTP - opraveno odstranění přípony při nastavení volby v FTP klientovi
průzkumník kódu pro PHP - funkce začínající na Includexxxx byla detekována jako Include
hledání v souborech nepracovalo korektně s ignorovanými adresáři (nastavení programu / Adresáře a soubory)
ošetřeno zdvojování skriptů (stav, kdy operační systém vrátil stejný skriptovací engine 2x)
zobrazení barvy - kliknutí na uloženou barvu neaktualizovalo HTML kód
informace o souboru - chybné zobrazení na systému se změněnou velikostí písma

Options: Reply | Quote | Up ^


#2 Re: PSPad unicode 4.5.7 (2441) Cesky

Posted by: Vany | Date: 2012-03-13 16:57 | IP: IP Logged

skvělá práce!
díky.

--
Vany
(PSPad 5.5.1.812 x32, W10h/p x64 en/cs)

Options: Reply | Quote | Up ^


#3 Re: PSPad unicode 4.5.7 (2441) Cesky

Posted by: vbr | Date: 2012-03-14 10:54 | IP: IP Logged

pspad:
zobrazit barvu - přidána možnost zamknout posuvníky

Diky za novou verzi, uvedena funkce zamceni posuvniku pri vyberu barvy je myslim moc uzitecna a uz v minulosti bych ji byl vicekrat vyuzil;
momentalne je ale zamceni ztratove pri dosazeni extremni hodnoty (0, 255) nekterym z barevnych kanalu; chtel bych se zeptat, jestli by sly dale osetrit tyto krajni hodnoty.
Nyni zamceni funguje podle ocekavani (pro upravu odstinu +/- tez barvy), pokud se hodnoty vsech zakladnich barev barvy pohybuji v mezich, pak se zamceni vsech barev prenastavi na 0 nebo 255 a nasledne se se zamcenim vybiraji odstiny sede.
Bylo by mozne zachovavat puvodne zamceny pomer i v ramci techto krajnich hodnot?
Pri vytazeni nektereho posuvniku do krajni hodnoty by se u dane barvy nastavilo prislusne maximum/minimum, ostatni kanaly by se ale posouvaly dale v puvodne nastavenem pomeru. (cerna ci bila by se tak dosahla az po vytazeni posledniho posuvniku do patricneho smeru.)
Pri vytazeni zpatky z extremnich hodnot by se pomery barev mely opet (postupne) obnovit, takze by bylo mozne se vratit na barvu pritomnou v dobe aktivace zamku.

Bylo by takove rozsireni mozne?

S diky a pozdravem
vbr

Options: Reply | Quote | Up ^


#4 Re: PSPad unicode 4.5.7 (2441) Cesky

Posted by: pspad | Date: 2012-03-14 12:16 | IP: IP Logged

To je prece ale uz vec uzivatele, ze prezene posun. Hodnota nemuze byt vic jak 255.
Jakmile nejaky posuvnik narazi, uz se nemuze dal pohybovat.

Muselo by se to upravit tak, ze jakmile nejaky posuvnik "narazi", tak uz nepujde hybat ostatnimi.

Options: Reply | Quote | Up ^


#5 Re: PSPad unicode 4.5.7 (2441) Cesky

Posted by: Vany | Date: 2012-03-14 12:31 | IP: IP Logged

to by bylo bezva.

--
Vany
(PSPad 5.5.1.812 x32, W10h/p x64 en/cs)

Options: Reply | Quote | Up ^


#6 Re: PSPad unicode 4.5.7 (2441) Cesky

Posted by: vbr | Date: 2012-03-15 00:21 | IP: IP Logged

Diky,
samozrejme jsem nemyslel prekroceni rozsahu 0-255, ale posun ke krajum s pruznym zachovanim barev v zamcenem pomeru a pripadnym zarazenim na krajnich hodnotach, tak aby ale sly opet vytahnout zpet do puvodniho pomeru.
Zastaveni posunu pri "narazeni" je samozrejme taky lepsi nez vynulovani na cernou nebo bilou.

vbr

Options: Reply | Quote | Up ^


#7 Re: PSPad unicode 4.5.7 (2441) Cesky

Posted by: miki | Date: 2012-03-28 12:31 | IP: IP Logged

Přeji pěkný den,

mám problém se seznamem naposledy otevřených souborů, patrně od tohoto buildu - při každém spuštění počítače je prázdný. Pokud PSPad vypnu a zapnu, seznam správně zobrazuje všechny soubor, které jsem buď měl otevřeny (a tudíž se mi dle nastavení po spuštění znovunačetly), nebo se kterými jsem pracoval a zavřel jsem je.

V nastavení v "Adresáře a soubory" mám zaškrtnuto ukládat historii, pouze z lokálních disků a zapamatovat stav souboru; dále mám nastavenu volbu Obnovit všechny otevřené soubory a Neotevírat prázdný soubor po spuštění.

Nemáte prosím tip, čím by to mělo být? Děkuji a zdravím.

Options: Reply | Quote | Up ^


#8 Re: PSPad unicode 4.5.7 (2441) Cesky

Posted by: pspad | Date: 2012-03-28 13:46 | IP: IP Logged

Nenainstaloval jste PSPad do Program files jako portable?
ZKontrolujte si v nastaveni programu / Integrace do systemu, zda je zaskrtnuto viceuzivatelske prostredi.
Pokud ne, spustit PSpad jako administrator, zaskrtnout a pak jej spustit normalne

Options: Reply | Quote | Up ^


#9 Re: PSPad unicode 4.5.7 (2441) Cesky

Posted by: miki | Date: 2012-03-30 07:24 | IP: IP Logged

Děkuji, pomohlo. Máte pravdu, že jsem měl PSPad jako portable (zvyk ze starších Win, kde reinstall byl běžný). Ale stejně je zvláštní, že to "najednou" přestalo fungovat... nevadí, hlavně že už nemizí smiling smiley Ještě jednou díky!

Options: Reply | Quote | Up ^


#10 Re: PSPad unicode 4.5.7 (2441) Cesky

Posted by: pspad | Date: 2012-03-30 08:09 | IP: IP Logged

PSpad muze byt portable, ale od Visty si operacni system chrani zapis do Windows a program files. A i kdyz jste prihlaseny jako administrator, program se spousti s pravem USER, takze nemuze zapisovat, kam jej napadne, jak to bylo driv.

Pokud chcete PSpad mit jako portable, vytvorte si novy adresar, treba C:\Programy a tam si vsechny podobne veci, ktere nepotrebuji instalaci davejte. Zadne podobne problemy pak nebudou.

Options: Reply | Quote | Up ^


Goto Page: 1 2 Next





Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR