You are here: PSPad forum > Developer forum - new builds > PSPad unicode 4.5.5 (2417) Cesky

PSPad unicode 4.5.5 (2417) Cesky

Goto Page: Previous1 2 3 4 5 Next

#31 Re: PSPad unicode 4.5.5 (2417) Cesky

Posted by: Vany | Date: 2011-06-03 18:35 | IP: IP Logged

1) 7-zip je nastávajícím de facto standardem, žádný spamy nikam neinstaluje, nevím, co sis na to stáhnul za pofiderní program, stahuj to raději přímo ze zdroje [url]www.7-zip.org[/url]

2) rozdílovou dělá Honza vždy proti poslední plné, takže nic mezi tím není třeba doinstalovávat.

--
Vany
(PSPad 5.5.1.812 x32, W10h/p x64 en/cs)

Edited 2 time(s). Last edit at 2011-06-03 18:39 by Vany.

Options: Reply | Quote | Up ^


#32 Re: PSPad unicode 4.5.5 (2417) Cesky

Posted by: pspad | Date: 2011-06-09 08:11 | IP: IP Logged

thomask:
Mám prosbu - můžeš používat normální .ZIP formát, který je standardem, kvůli kterému si člověk nemusí instalovat debilní spamovací aplikaci, která mu přepíše startovací stránky všech jeho prohlížečů a podobně? Klidně ti na to poskytnu hosting, jestli ti vadí těch pár kilo navíc.

A krom toho by bylo fajn, kdyby byla k dispozici i kompletní verze. Nikdy nevím, jestli tahle rozdílová je oproti předchozí verzi a jestli musím instalovat všechny předchozí, zjevně ano, protože občas chybí nějaké jazykové soubory atd.

7Zip umi rozbalit jakykoliv archivacni program. Je k dispozici i v portable verzi, ktera se nemusi vubec instalovat.

Posledni build vzdy obsahuje vsechny aktualni jazykove soubory a je to rozdil od posledniho plneho buildu.

Options: Reply | Quote | Up ^


#33 Re: PSPad unicode 4.5.5 (2417) Cesky

Posted by: Adam Hauner | Date: 2011-06-14 15:20 | IP: IP Logged

Nebylo by možné vylepšit stabilitu PSPadu při editaci "dlouhých" řádek?

Pokud se zapnutým zalomením řádků vytvářím HTML stránku či plain-text, kde jsou odstavce v řádu kilobajtu (tj. jeden řádek o délce např. přes 800 B ukončený enterem), odstavec trochu edituji, např. ladím formulace vět, doplňuji značky, opravuji, tak PSPad často spadne. Možnost jednoznačné reprodukce nízká, otravnost vysoká, leč chyba je vytrvale přítomna napříč mnoha buildy i release (aktuálně mám 4.5.5-2412, ale už jsem v minulosti experimentálně ověřil, že aktualizace nic neřeší). Incidenty přes MS-bazmek a kdysi i e-mailem odesílány.

Options: Reply | Quote | Up ^


#34 Re: PSPad unicode 4.5.5 (2417) Cesky

Posted by: thomask | Date: 2011-06-16 12:37 | IP: IP Logged

Nevím jestli 7z soubory umí rozbalovat ještě nějaký jiný program a je mi to celkem jedno, já nechci instalovat žádný, když .zip umí windows už pěkných pár let rozbalovat nativně.

Options: Reply | Quote | Up ^


#35 Re: PSPad unicode 4.5.5 (2417) Cesky

Posted by: thomask | Date: 2011-06-16 12:41 | IP: IP Logged

nevím co je to de-facto standard. S počítači dělám 25 let 16 hodin denně a pspad je jediný program který jsem kdy viděl, který používá (a dokonce vyžaduje) 7z. Windows už několik let má v sobě rozbalování standardních .zip souborů a tak není sebemenší důvod vůbec nějaký externí program instalovat.
P.S.: samozřejmě jsem stahoval z oficiálního zdroje, když stáhnete a dáte nainstalovat automaticky (a nerozklikáváte si tam různé volby a nevypínáte co nechcete), tak vám přenastaví úvodní stránku vašeho prohlížeče (minimálně IE a Chrome, jiné jsem nezkoušel). Prostě programátor, který u nesouvisejícího programu dělá takovéhle prasárny, mi nesmí na počítač.

Options: Reply | Quote | Up ^


#36 Re: PSPad unicode 4.5.5 (2417) Cesky

Posted by: Vany | Date: 2011-06-16 22:07 | IP: IP Logged

nu, on takový důvod v efektivitě komprese 7z vs zip a snížení následných datových toků při provozování hostingu myslím pro autora svoji váhu má

--
Vany
(PSPad 5.5.1.812 x32, W10h/p x64 en/cs)

Options: Reply | Quote | Up ^


#37 Re: PSPad unicode 4.5.5 (2417) Cesky

Posted by: JanoSk | Date: 2011-06-17 08:20 | IP: IP Logged

Ahoj, Tomáši,

Thursday, June 16, 2011, 2:41:13 PM, you wrote:

TK> S počítači dělám 25 let

Nojo, na SMEPu si toho clovek asi moc nezaZIPoval winking smiley

TK> 16 hodin denně

Samotar, bez jakehokoli jineho kontaktu se svetem? winking smiley

TK> a pspad je jediný program který jsem kdy viděl, který používá (a dokonce
TK> vyžaduje) 7z.

Po mne PSPad 7zip nevyzaduje.
Ja pred cca 15 lety koupil za par fufniku licenci na RAR. Ten mi zatim rozbalil vse,
co za rozbaleni stalo. winking smiley

--
Best regards,
Jano

Options: Reply | Quote | Up ^


#38 Re: PSPad unicode 4.5.5 (2417) Cesky

Posted by: khagaroth | Date: 2011-07-16 10:26 | IP: IP Logged

Konečně sem našel chybu která způsobuje mizení ovládacích prvků v dialogu hledání a v dialogu nastavení ve Vistách a W7 po stisku 'Alt Gr' nebo 'Ctrl+Alt' (už sem to tady hlásil asi před rokem, ale bylo to ignorováno jako WFM).
Bug už je na nLift trackeru, ale už to tam visí delší dobu bez odezvy, tak to ještě píšu sem, zdá se že je tu větší pravděpodobnost, že si toho někdo všimne.
Takže jde o tuhle chybu v Delphi - qc.embarcadero.com. Chyba je hlášená pro 'Alt', ale našel sem související diskuzi, ve které jeden z programátorů Delphi potvrdil, že s určitými layouty klávesnice se to chová stejně s 'Alt Gr' (v daném případě to bylo německé rozložení klávesnice).
V odkazovaném bugreportu je i odkaz na komponentu, která tuhle chybu opravuje ve starších verzích Delphi.

PS: Pokud to bude někdo zkoušet reprodukovat, musí být ve Windows zapnutá podpora motivů (aero), jinak se to neprojevuje.

Options: Reply | Quote | Up ^


#39 Re: PSPad unicode 4.5.5 (2417) Cesky

Posted by: pspad | Date: 2011-07-18 03:34 | IP: IP Logged

z nLiftu by mi mely chodit oznameni o zmenach, bohuzel nechodi. Budu se muset domluvit s autory, co je spatne.

Options: Reply | Quote | Up ^


#40 Re: PSPad unicode 4.5.5 (2417) Cesky

Posted by: pspad | Date: 2011-07-19 12:38 | IP: IP Logged

Takze komponenta to neni, ale slo o upravu zdroju Delphi.
Oprava bude dostupna v dalsim buildu

Options: Reply | Quote | Up ^


Goto Page: Previous1 2 3 4 5 Next





Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR