You are here: PSPad forum > Developer forum - new builds > Re: PSPad unicode 4.5.5 (2405) Cesky

Re: PSPad unicode 4.5.5 (2405) Cesky

Goto Page: Previous1 2 3

#21 Re: PSPad unicode 4.5.5 (2405) Cesky

Posted by: Vany | Date: 2011-01-20 10:01 | IP: IP Logged

jinak CAB je privátní okenní formát pro pakování instalaček, využívá se i k pakování ActiveX komponent přenášených na klienta (pokud ActiveX podporuje, tedy pouze MSIE a jeho klony).

vyrábí se třeba utilitou makecab.exe - standardní součást woken (standardně c:\windows\system32).
rozbaluje se celkem čímkoli - umí ho i Průzkumník a chová se k němu jako ke složce. řádková utilita na rozbalování je expand.exe (tamtéž).

--
Vany
(PSPad 5.5.1.812 x32, W10h/p x64 en/cs)

Options: Reply | Quote | Up ^


#22 Re: PSPad unicode 4.5.5 (2405) Cesky

Posted by: ino | Date: 2011-01-24 07:32 | IP: IP Logged

Ahoj,

zkusil jsem featurku Autocomplete z minulého buildu. A mám několik postřehů (pro pořádek uvedu, že mám otevřen php soubor a delay 1 ms pro okamžité našeptávání):

- nelze opravit první písmeno, je nutné zavřít našeptávač. Příklad: chci vypsat proměnnou, během psaní příkazu echo si to rozmyslím a chci napsat print, jenže ejhle, při mazání se zaseknu u písmene "e". To se mi moc nelíbí, protože teď musím navíc zavřít onen našeptávač.

- pro procházení našeptávače jsou použity i klávesy šipek vlevo, v pravo. Příklad: připisuji do textu "kdesi \n cosi" vepsat nějaký string, který může být obsažen v DEF souboru, takže se mezi tím otevře našeptávač. Já jsem již string dopsal, a chci se posunout o pár znaků šipkou doprava. Jenže ejhle, namísto v textu soubru se pohybuji v našeptávači.

- našeptávač przní písmena s diakritikou, zejména jsou-li ve slově na druhé poloze. To je asi ta nejhorší bolístka. Příklad: pøíliš dìti kùň (mùj soubor php i DEF mám v UTF-8)

Options: Reply | Quote | Up ^


#23 Re: PSPad unicode 4.5.5 (2405) Cesky

Posted by: ino | Date: 2011-01-24 09:40 | IP: IP Logged

ino:
- pro procházení našeptávače jsou použity i klávesy šipek vlevo, v pravo. Příklad: připisuji do textu "kdesi \n cosi" vepsat nějaký string, který může být obsažen v DEF souboru, takže se mezi tím otevře našeptávač. Já jsem již string dopsal, a chci se posunout o pár znaků šipkou doprava. Jenže ejhle, namísto v textu soubru se pohybuji v našeptávači.

Ještě doplním, že se nechtíc dostanu do našeptávače i při pouhém posunu kurzoru po textu pomocí šipek vlevo/vpravo.
Líbí se mi, že se našeptávač zobrazí, ale nechci se v něm navigovat (dát mu focus) šipkami vlevo/vpravo, ale jen šipkami nahoru a dolu.
Možná by bylo také vhodné deaktivovat pro procházení našeptávače i ostatní navigační klávesy jako je Home, End, PageUp, PageDown a šipky do stran dokud není našeptávač aktivní (tedy dokud nedostane focus, tj, dokud do něj nevstoupím pomocí šipky nahoru/dolu nebo pomocí myši).

Doufám, že mé připomínky dávají smysl. Pokud snad ne, tak to můžeme probrat a upřesnit.

Díky ino.

Edited 2 time(s). Last edit at 2011-01-24 09:41 by ino.

Options: Reply | Quote | Up ^


Goto Page: Previous1 2 3





Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR