You are here: PSPad forum > Developer forum - new builds > PSPad unicode 4.5.3 (2275) Cesky

PSPad unicode 4.5.3 (2275) Cesky

#1 PSPad unicode 4.5.3 (2275) Cesky

Posted by: pspad | Date: 2007-09-19 18:42 | IP: IP Logged

Odkazy ke stažení (1.7 MB):
pspad.cincura.net
ftp.siliconhill.cz

Poznámky k použití aktualizace:
CAB archiv obsahuje pouze PSPad.EXE a jazykové soubory. Přepište existující soubory z poslední plné verze

Změny od verze 4.5.3 (2272):

Nové věci:
V hlavičce okna souboru otevřeného z FTP se zobrazuje FTP cesta místo lokální cesty
Nastavení programu / Přímá editace - doplněno hledání
Uživatelský zvýrazňovač - přidán styl komentáře 'mezera' pro soubory Descript.ion
skriptování - nové funkce selStart() a selLength()
Průzkumník kódu pro Tcl/Tk - přidána sekce Body
nový Průzkumník kódu pro LISP
provedena částečná optimalizace přeformátování XML

Opravy:
Interní HTML prohlížeč - tlačítko pro zapnutí zobrazování chyb bylo zakázané
nešlo ukončení interního HTML prohlížeče na ESC, pokud nebylo povoleno ukončení programu na ESC
zápis hexa znaků v poli Locale v dialogu pro řazení
chytré přepínání souborů

Options: Reply | Quote | Up ^


#2 Re: PSPad unicode 4.5.3 (2275) Cesky

Posted by: Peca | Date: 2007-09-20 09:16 | IP: IP Logged

Super, díky díky. Co se týče "chytrého přepínání" ctr-tab, tak se zdá, že už to funguje jak by mělo. Zkoušel jsem kombinovat přepínání z klávesnice a pomocí myši a následné přepínání na předchozí otevřený tab funguje správně.

Options: Reply | Quote | Up ^


#3 Re: PSPad unicode 4.5.3 (2275) Cesky

Posted by: pspad | Date: 2007-09-20 09:44 | IP: IP Logged

Funguje to ted tak, ze se prepinaji pouze 2 posledni okna. Ale na anglicke konferenci se to nesetkalo s moc velmkym ohlasem. Pred tim to fungovalo tak, ze se okna pri drzeni CTRL prepinaly v posledne pouzitem poradi.

Options: Reply | Quote | Up ^


#4 Re: PSPad unicode 4.5.3 (2275) Cesky

Posted by: Zivan | Date: 2007-09-20 17:14 | IP: IP Logged

Diky za novou verzi.

Zkousel jsem trochu chybu s vyhledavanim, tak sepisu nejake poznatky.

- vytvoril jsem si scriptem soubor s jednim dlouhym radkem
- otevrel ho v PSPadu a zkusil vyhledavani
- pokud retezec neodpovidal nicemu, tak to spravne nahlasilo "Dalsi vyskyt xxxxx nebyl nalezen"
- pokud retezec existoval, tak se ukazala chyba "Chybne zadany vyraz pro hledani"

Soubor o velikosti radku 28 617B funguje v poradku, soubor o velikosti radku 28 666B uz hlasi chybu

Options: Reply | Quote | Up ^


#5 Re: PSPad unicode 4.5.3 (2275) Cesky

Posted by: vbr | Date: 2007-09-20 17:49 | IP: IP Logged

Taky bych chtel podekovat za upravene chytre prepinani zalozek (mozna je "chytrosti" trochu mene, ale zase je toto chovani mnohem predvidatelnejsi).

Muzu potvrdit vykreslovaci chybu pri startu prazdneho editoru zminenou v anglickem foru forum.pspad.com.

Jeste jsem si vsiml, ze pri zapnute minimalizaci to tray ikony po zavreni pspad pravidelne spadne (s chybovym dialogem windows) pri uplnem vypinani pres kontextove menu tray ikony.

Pri vypinani z aktivovaneho editoru Ctrl+Alt+F4 problemy nejsou.

Pri vypnute minimalizaci lze program take zavrit normalne.

4.5.3 (2275) - Win XPh

Options: Reply | Quote | Up ^


#6 Re: PSPad unicode 4.5.3 (2275) Cesky

Posted by: Peca | Date: 2007-09-21 06:12 | IP: IP Logged

pspad:
Funguje to ted tak, ze se prepinaji pouze 2 posledni okna. Ale na anglicke konferenci se to nesetkalo s moc velmkym ohlasem. Pred tim to fungovalo tak, ze se okna pri drzeni CTRL prepinaly v posledne pouzitem poradi.

No, moc dobře to "poslední použité pořadí" právě nefungovalo, absolutně nepředvídatelně a nedalo se s tím při více otevřených souborech moc pracovat.

Nevím, jestli by šlo udělat volbu v nastavení, kde by se dal vybrat způsob chování, buď tak jak to bylo, nebo tak jak to je teď.

Navíc, jak jsem koukal, že ohledně přepínání tam byla pouze jedna negativní a taky pouze jedna pozitivní reakce, takže celkem vzato s českým fórem zatím převažují ty pozitivní ;)

Edited 1 time(s). Last edit at 2007-09-21 06:17 by Peca.

Options: Reply | Quote | Up ^


#7 Re: PSPad unicode 4.5.3 (2275) Cesky

Posted by: Ondrej Beran | Date: 2007-09-21 09:52 | IP: IP Logged

Peca:
Navíc, jak jsem koukal, že ohledně přepínání tam byla pouze jedna negativní a taky pouze jedna pozitivní reakce, takže celkem vzato s českým fórem zatím převažují ty pozitivní ;)

Kdyztak tam nejake pozitivni pripisem ;)

Rekl bych, ze ted se to chova stejne jako napr. prepinani tabu v Opere nebo oken editoru v Eclipse. Jediny rozdil je ten, ze tam vyskoci okno se seznamem, takze existuje visualni zpetna vazba.

Edited 1 time(s). Last edit at 2007-09-21 09:53 by Ondrej Beran.

Options: Reply | Quote | Up ^


#8 Re: PSPad unicode 4.5.3 (2275) Cesky

Posted by: sairon | Date: 2007-09-22 12:22 | IP: IP Logged

Pořád mám problém se zamrzáním programu při poklikání na lištu souborů, který jsem popisoval už u minulého buildu.

Options: Reply | Quote | Up ^






Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR