You are here: PSPad forum > Developer forum - new builds > Re: PSPad unicode 4.5.3 (2265) Cesky

Re: PSPad unicode 4.5.3 (2265) Cesky

#1 PSPad unicode 4.5.3 (2265) Cesky

Posted by: pspad | Date: 2007-05-13 16:49 | IP: IP Logged

Odkazy ke stažení:
pspad.cincura.net (1.7 MB)
pspad.siliconhill.cz (1.7 MB)

Poznámky k použití aktualizace:
CAB archiv obsahuje pouze PSPad.EXE a jazykové soubory. Přepište existující soubory z poslední plné verze

Změny od verze 4.5.3 (2262):

Nové věci:
Ctrl+Click na levém pruhu vytvoří/smaže záložku
Automatické doplňování - šipky dolů a nahoru cyklují v seznamu
velikost částí v rozděleném okně se mění při změně rozměrů okna
nová položka v kontextovém menu pro záložky - Porovnat s aktivní záložkou
nová definice Průzkumníka kódu pro GameMonkey (ftGM)

Opravy:
zalomení podle pravého okraje zalomilo max. na hodnotu 256. Ještě zůstávají problémy s kurzorem
šablony kódu - * v popisu vložilo položku do zkratek šablony
světlá linka v levém pruhu
kontrola TiDy, rekapitulace byla označena červenou tečkou
Skriptování - funkce getVarValue() nepracovala se všemi proměnnými, definovanými v dialogu
změna typu souboru v dialogu pro uložení souboru
problém se zobrazením záložek souborů
Nastavení kontroly pravopisu - po změně v tabulce automatických nahrazení se seznam neaktualizoval okamžitě v programu
problém s vyhodnocováním proměnných programu

Poznamka
Omlouvám se, byl jsem teď zahlcen prací, takže se postupně prokousávám dlouhým seznamem připomínek. Další buildy budou následovat v mnohem kratších intervalech.

Options: Reply | Quote | Up ^


#2 Re: PSPad unicode 4.5.3 (2265) Cesky

Posted by: Mathias Kodlodot | Date: 2007-05-19 23:52 | IP: IP Logged

Díky za další build. Všiml jsem si, že po CTRL+R se neobnoví typ souboru, např. mám html a přepnu na text, po CTRL+R by se správně měl soubor obnovit jako html. To je rozdíl od ostré verze, používám to celkem často, ale všiml jsem si toho až teď. Původní nastavení mi vyhovovalo víc, šlo by to vrátit? Takhle se chovají poslední dva buildy, jiné jsem nezkoušel.

Options: Reply | Quote | Up ^


#3 Re: PSPad unicode 4.5.3 (2265) Cesky

Posted by: xXx | Date: 2007-05-20 12:33 | IP: IP Logged

Zdravím,

dovolil by som nejako zhrnúť niektoré staršie veci, ktoré sú stále aktuálne a nevyriešené:

1) používam TAB-y ako buttony a občas sa rozpadnú, prikladám obrázky:

Toto je prázdny riadok pod button barom.:
image

Toto je nejaká iná zvláštnosť, button bar je sčasti schovaný:
image

Okrem iného keď urobím doubleclick na TAB (button), čo by malo zatvoriť daný TAB, tak síce sa zatvorí ale kurzor ostane v nejakej zvláštnej polohe, pri ktorej presúva TAB-y medzi sebou. Treba skúsiť, ťažko sa to opisuje. Ale nerobí to pri klasických TAB-och, iba pri týchto buttonových.

2) Keď mám otvorený nejaký súbor a tomuto súboru sa zmení obsah, tak mi niekedy PSPad ponúkne možnosť, že či chcem ho nanovo načítať keďže bol zmenený. Lenže už veľa krát sa mi stalo, že toto okno kde mi to PSPad ponúka nie je vidno, je proste niekde schované a ja neviem kde. Výsledok je taký, že ja sa prepnem do PSPad-u a nemôžem nič robiť, vidím PSPad ale nevidím tú hlášku o zmene dokumentu. Musím sa poprepínať medzi aplikačiami hore dole niekoľko krát kým mi PSPad tento dialóg ponúkne. Toto správanie môže potvrdiť aj môj kolega.

3) Ctrl-TAB je v posledných dvoch buildoch úplne mimo hru, vôbec neprepína posledné dva TAB-y, ale vytýčil si tvrdohlavo vlastné prepísanie podľa svojho správania. Ctrl-TAB by mal primárne prepínať medzi poslednými TAB-mi, ale bohužiaľ nerobí to.

4) Občas sa v LOG okne objaví rozsypaný čaj, ale o tom asi viete

5) Už som to dávnejšie spomínal, poprosil by som keby sa funkcia Ctrl-M (závorka do páru) trošku poupravila, konkrétne pri vyhladaní prvej hornej zátvorky aby bol dokument odrolovaný o jeden riadok dole, pretože používam zápis v kóde, kde '{' sa nachádza na novom riadku. Príklad:

if (a == 1)
{
bla bla
ble ble
}


Ide o to, že keď som na spodnej ukončovacej zátvorke '}' a dám vyhladať jej párovú otváraciu zátvorku a jedná sa o obsiahlejší dokument, tak PSPad mi túto zátvorku vyhľadá a nastaví mi túto otváraciu zátvorku '{' ako prvý riadok, ale keďže podmienka je o riadok vyššie, tak tú podmienku neuvidím a musím sa rolovať manuálne.

Options: Reply | Quote | Up ^


#4 Re: PSPad unicode 4.5.3 (2265) Cesky

Posted by: amper | Date: 2007-07-10 14:52 | IP: IP Logged

U me pretrvava problem se zobrazenim zalozek otevrenych souboru.
Spustim PSPad a zalozky nejsou videt. Jakmile je v konfiguraci jakymkoliv zpusobem prenastavim (zobrazit dole/nahore, zalozky/buttony) tak se zobrazi.

--
Tomas Brabenec

Options: Reply | Quote | Up ^






Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR