You are here: PSPad forum > Developer forum - new builds > PSPad unicode 4.5.2 (2228) Cesky

PSPad unicode 4.5.2 (2228) Cesky

Goto Page: 1 2 Next

#1 PSPad unicode 4.5.2 (2228) Cesky

Posted by: pspad | Date: 2006-07-06 13:51 | IP: IP Logged

Odkaz ke stažení: pspad.cincura.net (1.7 MB)

Poznámky k použití aktualizace:
CAB archiv obsahuje pouze PSPad.EXE a jazykové soubory. Přepište existující soubory z poslední plné verze

Změny od verze 4.5.2 (2227):

Novinky:
přidána chybějící slova do zvýrazňovače pro VB
při náhledu JavaScriptu je obálka kolem vygenerována podle nastavení multizvýrazňovače (HTML, XHTML)
v interním HTML náhledu přidán náhled na VBScript
dvojklik na záložce souboru ji zavře

Opravy:
problém s kontextovým menu a více soubory
informace o souboru - chybělo poslední slovo
FTP klient a problémy s výpisem souborů pro MVS
nový textový soubor nezvýrazňoval URL
po porovnání souborů nedošlo k zvýraznění změn

Aktualizace integrace do průzkumníka
1. ukončit Windows Explorer, Total Commander e.t.c.
2. spustit PSPad, v Nastaveni programu / System zrušit zaškrtnutí u []Integrovat do kontextové nabídky průzkumníka
3. ukončit PSPad
4. spustit Windows Explorer (Total Commander, ...) a přepsat PSPadShell.DLL novou verzí
5. obnovit nastavení integrace v Nastavení programu PSPadu

Options: Reply | Quote | Up ^


#2 Re: PSPad unicode 4.5.2 (2228) Cesky

Posted by: Zdeny | Date: 2006-07-07 10:21 | IP: IP Logged

Diky za novy build. Dvojklik na zalozku je skvely!

Options: Reply | Quote | Up ^


#3 Re: PSPad unicode 4.5.2 (2228) Cesky

Posted by: Sairon | Date: 2006-07-07 16:22 | IP: IP Logged

V novem buildu se mi nedari pretahovat zalozky a po restartu aplikace se neotevrou vsechny naposledy otevrene soubory, v buildu 2227 bylo vse v poradku.

Options: Reply | Quote | Up ^


#4 Re: PSPad unicode 4.5.2 (2228) Cesky

Posted by: Sairon | Date: 2006-07-07 16:27 | IP: IP Logged

Omlouvam se, az ted jsem se podival do anglicke diskuze a vsiml si, ze je problem opraven. Stale se ale potykam s problemem otevirani poslednich souboru. Vzdy se nactou pouze tri. Nemuze byt chyba v mem nastaveni? Pripominam, ze se tento problem vyskytl az s timto buildem.

Options: Reply | Quote | Up ^


#5 Re: PSPad unicode 4.5.2 (2228) Cesky

Posted by: pspad | Date: 2006-07-07 16:34 | IP: IP Logged

K zapamatovani stavu souboru:
Zalezi na nastaveni. Urcite tam neni nikde omezeni na 3 soubory.
Nastaveni programu / Soubory
[x]Ukladat rozdelanou praci

Tohle nastaveni ma 3 stavy - neukladat / Ukladat soubory otevrene v PSPadu (neukladaji se soubory, spustene zvenci) / Ukladat vsechny soubory

Options: Reply | Quote | Up ^


#6 Re: PSPad unicode 4.5.2 (2228) Cesky

Posted by: Sairon | Date: 2006-07-08 09:26 | IP: IP Logged

Dekuji, moje chyba, uz vse funguje jak ma smiling smiley

Options: Reply | Quote | Up ^


#7 Re: PSPad unicode 4.5.2 (2228) Cesky

Posted by: Jona | Date: 2006-07-12 10:44 | IP: IP Logged

Nevim, jestli je chyba nekde u me, ale od tohoto buildu mam problem s UTF-8 kodovanim. I kdyz mam v nastaveni vypnutu volbu "Ident. byte v UTF-8" program pracuje s nimi - jsou zapisovany do novych souboru a pokud je program v souboru nenajde pri nacitani souboru, automaticky prepne na Cp1250 (i kdyz mam v projektu i v menu zvoleno UTF8 a zaskrtnuto "kodovani dle vyberu v menu").

Jona

Options: Reply | Quote | Up ^


#8 Re: PSPad unicode 4.5.2 (2228) Cesky

Posted by: pspad | Date: 2006-07-12 18:21 | IP: IP Logged

Jona:
Nevim, jestli je chyba nekde u me, ale od tohoto buildu mam problem s UTF-8 kodovanim. I kdyz mam v nastaveni vypnutu volbu "Ident. byte v UTF-8" program pracuje s nimi - jsou zapisovany do novych souboru a pokud je program v souboru nenajde pri nacitani souboru, automaticky prepne na Cp1250 (i kdyz mam v projektu i v menu zvoleno UTF8 a zaskrtnuto "kodovani dle vyberu v menu").

Jona

Pokud v souboru neexistuje diakritika, je jeho obsah naprosto stejny jako u ANSI (CP1250) souboru.

Options: Reply | Quote | Up ^


#9 Re: PSPad unicode 4.5.2 (2228) Cesky

Posted by: Jona | Date: 2006-07-14 06:29 | IP: IP Logged

pspad:
Pokud v souboru neexistuje diakritika, je jeho obsah naprosto stejny jako u ANSI (CP1250) souboru.

To jo, s tim souhlasim, mozna ze chyba byla opravdu u me a ze se mi mezi soubory projektu zatoulal jeden s jinym kodovanim. Spis me zarazilo, ze i kdyz mam vypnuto automatickou detekci kodovani, ze se stejne provadi u UTF-8 souboru pri nacitani (zrejme je to nutne kvuli multibytovym pismenum) a rozpozna-li editor, ze pismo neni platny UTF-8, tak se automaticky predpoklada, ze je to CP1250.
Ten problem s BOM uz mi to nedela - zaskrtnul jsem a odskrtnul policko v nastaveni a vse funguje jak ma.

Options: Reply | Quote | Up ^


#10 Re: PSPad unicode 4.5.2 (2228) Cesky

Posted by: Jiří | Date: 2006-07-19 16:52 | IP: IP Logged

I v této verzi se opakuje chyba, kdy se ztrácí pozice kurzoru při současné práci s myší i kurzorovými klávesami.
Kurzor zůstane např na začátku řádku 45, já klepnu myší na řádek 48, sloupec 30, ale textový kurzor zůstane na původní pozici, nově vybraný řádek se zažlutí a když začnu psát do místa, kde jsem myší klepnul, tak na tom místě píšu i když textový kurzor zůstane na původním místě.
Pokud po klepnutí myší na jiný řádek dám šipku vlevo nebo vpravo, textový kurzor zůstává na místě, ale píšu tam, kam bych se dostal po šipce.
Když dám kurzorovou šipku nahoru, tak se textový kurzor přesune kam má, ale opět nereaguje na kurzorové šipky vpravo, vlevo.

Musím PSPad vždy ukončit a znovu spustit. Po nějaké době se to stane zase.

XP Home CZ, SP2 automatický update.

Options: Reply | Quote | Up ^


Goto Page: 1 2 Next





Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR