You are here: PSPad forum > Developer forum - new builds > Re: PSPad unicode 4.5.2 (2227) Cesky

Re: PSPad unicode 4.5.2 (2227) Cesky

Goto Page: Previous1 2

#11 Re: PSPad unicode 4.5.2 (2227) Cesky

Posted by: pspad | Date: 2006-07-03 18:44 | IP: IP Logged

Zdeny:
Obavam se ze nikoli. Posledni stabilni verze i posledni vyvojovy build mi hodi defaultne 0.
Ovsem pokud nastavim 1 a vyssi tak se podtrzitko zobrazuje.

Omlouvam se, skutecne bylo defaultne 0.

Options: Reply | Quote | Up ^


#12 Re: PSPad unicode 4.5.2 (2227) Cesky

Posted by: Zdeny | Date: 2006-07-03 18:53 | IP: IP Logged

pspad:
Omlouvam se, skutecne bylo defaultne 0.

Nic se nedeje smiling smiley, alespon se problem vyresil. Jeste jednou dekuji za PSPad a preji hodne stesti do budoucna!

Options: Reply | Quote | Up ^


#13 Re: PSPad unicode 4.5.2 (2227) Cesky

Posted by: Zdeny | Date: 2006-07-04 00:58 | IP: IP Logged

Mam tu jeste jednu vec. Jiz jsem to kdysi resil, ale mam pocit, ze je to spise chyba, nez vlastnost.
Jedna se o zvyraznovace.
Shodneme se na tom, ze kdyz si otevru nejaky "novy soubor" z menu "novy->soubor", tak by se mi mel nacist s preddefinovanym textem vc. zvyraznovace.
Stejne tak, kdyz si tento soubor vytvorim pres ikonu noveho souboru na nastrojove liste. Kliknu na tu drobnou sipecku, ktera se nachazi na prave strane od ikony pro novy soubor. Z kontektoveho menu vyberu typ souboru a opet se nacte soubor s preddefinovam textem vc. zvyraznovace.
Melo by to takhle fungovat? Paklize ano, tak to funguje az na soubor PHP.

Pokud vytvarim PHP soubor pres menu "sobor->novy->novy soubor" je to v poradku, ale pokud vytvarim PHP pres ikonu noveho souboru, ktera se nachazi na zmine nastrojove liste, tak se nenacte zvyraznovac!
Musim vytvoreny soubor ulozit a udelat reload (ctrl+r), aby se mi aplikoval zvyraznovac.
Muzete mi prosim rict, jestli je to chyba nebo vlastnost? Opet to dela jak posledni stabilni, tak i tato vyvojova verze.

Mam nastevene multizvyraznovace:
[x] Povolit HTML multizvyraznovac
Zaklad multizvyraznovace: [x] HTML
Otevirat v multizvyraznovaci: [x] PHP

Jenom chci upozornit, ze vse se mi zvyraznuje spravne. Jenom je problem s vytvorenym PHP souborem pres ikonu noveho souboru na nastrojove liste.

Options: Reply | Quote | Up ^


#14 Re: PSPad unicode 4.5.2 (2227) Cesky

Posted by: Zdeny | Date: 2006-07-04 04:08 | IP: IP Logged

A mam zde dalsi chybu, ktera je v posledni stabilni i vyvojove verzi.

Chci si misto klavesy F1 nastavit neco jineho, napr. "Nastrojovy panel", ale presto se za urcitych okolnosti napoveda zobrazi.

Od posledni stabilni verze mohu upravit "F1HelpInEditor" na hodnotu 0.
Mimochodem, zde www.pspad.com o teto novince informujete, ale mate tam chyby. Misto "F1HelpInEditor" uvadite "F1InEditor", a nenachazi se v sekci "[Special Option]", ale v sekci "[Special settings]".

Vratme se ale k chybe v programu.
1/ Nejprve tedy zrusim zobrazovani napovedy zmenou "F1HelpInEditor" na hodnotu 0.
2/ Spustim PSPad.
3/ V PSPadu si otevru nejaky textak, a pro jistotu 3× stisknu F1, nic se nestane. Takze OK.
4/ At vychazime ze stejne pozice, skryjeme (pokud neni skryty) nastrojovy panel.
5/ Nyni ke klavese F1 namapuji "Nastrojovy panel" pres menu programu.

A nyni pozor!
(U bodu 6-7 je dulezite, aby neprobehlo prepnuti z PSPadu do jine aplikace, zkratka, aby PSPad neztratil fokus.)

6/ Stisknu F1 - zobrazi se "Nastrojovy panel".
7/ Opet stisknu F1 - skryje se "Nastrojovy panel" a zobrazi se napoveda!

A ted opet pozor!
(Momentalne by mel byt nastrojovy panel skryty.)

7/ Stisknu F1 - zobrazi se "Nastrojovy panel".
8/ Nyni je treba se prepnout z PSPadu nekam do jine aplikace, aby PSPad ztratil fokus.
9/ Vratim se do PSPadu.
10/ Stisknu F1 - skryje se "Nastrojovy panel" a napoveda se NEzobrazi!

Doufam, ze jsem problem popsal srozumitelne.

Options: Reply | Quote | Up ^


#15 Re: PSPad unicode 4.5.2 (2227) Cesky

Posted by: pspad | Date: 2006-07-04 06:45 | IP: IP Logged

Zdeny:
Mam tu jeste jednu vec. Jiz jsem to kdysi resil, ale mam pocit, ze je to spise chyba, nez vlastnost.
Jedna se o zvyraznovace.
Shodneme se na tom, ze kdyz si otevru nejaky "novy soubor" z menu "novy->soubor", tak by se mi mel nacist s preddefinovanym textem vc. zvyraznovace.
Stejne tak, kdyz si tento soubor vytvorim pres ikonu noveho souboru na nastrojove liste. Kliknu na tu drobnou sipecku, ktera se nachazi na prave strane od ikony pro novy soubor. Z kontektoveho menu vyberu typ souboru a opet se nacte soubor s preddefinovam textem vc. zvyraznovace.
Melo by to takhle fungovat? Paklize ano, tak to funguje az na soubor PHP.

Pokud vytvarim PHP soubor pres menu "sobor->novy->novy soubor" je to v poradku, ale pokud vytvarim PHP pres ikonu noveho souboru, ktera se nachazi na zmine nastrojove liste, tak se nenacte zvyraznovac!
Musim vytvoreny soubor ulozit a udelat reload (ctrl+r), aby se mi aplikoval zvyraznovac.
Muzete mi prosim rict, jestli je to chyba nebo vlastnost? Opet to dela jak posledni stabilni, tak i tato vyvojova verze.

Mam nastevene multizvyraznovace:
[x] Povolit HTML multizvyraznovac
Zaklad multizvyraznovace: [x] HTML
Otevirat v multizvyraznovaci: [x] PHP

Jenom chci upozornit, ze vse se mi zvyraznuje spravne. Jenom je problem s vytvorenym PHP souborem pres ikonu noveho souboru na nastrojove liste.

Mel by se ytvorit novy soubor a nastavit HTML mulstizvyraznovac.
Dulezite je, pouzivat aktualni verzi, popr. posledni build 4.3.2 z beta fora

Options: Reply | Quote | Up ^


#16 Re: PSPad unicode 4.5.2 (2227) Cesky

Posted by: Zdeny | Date: 2006-07-04 10:41 | IP: IP Logged

pspad:
Mel by se vytvorit novy soubor a nastavit HTML mulstizvyraznovac.

Novy soubor se vytvori, ale multizvyraznovac se nenastavi! Dela to pouze u PHP souboru vytvoreneho pres ikonu na toolbaru!

pspad:
Dulezite je, pouzivat aktualni verzi, popr. posledni build 4.3.2 z beta fora

Samozrejme jsem to testoval jak na posledni stabilni, tak i na posledni vyvojove verzi. Problem je u obou.

Options: Reply | Quote | Up ^


#17 Re: PSPad unicode 4.5.2 (2227) Cesky

Posted by: pspad | Date: 2006-07-04 12:55 | IP: IP Logged

Zkousel jsem to.
Pokud otevru soubor pres tlacitko Novy, vytvori se novy soubor se zvyraznovacem HTML multihighlighter (viz stavovy radek)
Pokud vytvorim novy soubor pomoci sipecky vedle tlacitka Novy, vytvori se mi soubor se zvyraznovacem PHP

Options: Reply | Quote | Up ^


#18 Re: PSPad unicode 4.5.2 (2227) Cesky

Posted by: Zdeny | Date: 2006-07-04 13:28 | IP: IP Logged

pspad:
Pokud otevru soubor pres tlacitko Novy, vytvori se novy soubor se zvyraznovacem HTML multihighlighter (viz stavovy radek)
Pokud vytvorim novy soubor pomoci sipecky vedle tlacitka Novy, vytvori se mi soubor se zvyraznovacem PHP.

Mam zde jeste screenshoty, takze takto to vypada po vytvoreni PHP souboru pres menu Soubor->Novy->Novy soubor.

Zvyrazneni je v poradku, avsak ve stavovem radku se zobrazuje zvyraznovac "PHP".

image

a takto pomoci sipecky pres tlacitko novy soubor v toolbaru.
Ve stavovem radku je opet zobrazen zvyraznovac "PHP", ale tentokrat zvyrazneni NEfunguje!

image

Testoval jsem to na posledni stabilni i vyvojove verzi. Vyvojovou verzi jsem rozbalil do noveho adresare, do ktere jsem navic nakopiroval slozku "Template" ze stabilni verze PSPadu, aby se mi nacetl PHP soubor.

Takze abych vedel, je to chyba nebo vlastnost?

Options: Reply | Quote | Up ^


#19 Re: PSPad unicode 4.5.2 (2227) Cesky

Posted by: pspad | Date: 2006-07-04 16:07 | IP: IP Logged

V cistem zvyraznovaci pro PHP nemohou byt zvyrazneny tagy <? ?>
To je zvyrazneno pouze v multizvyraznovaci.

Zkusil jste tam napsat i kus PHP kodu ?

Options: Reply | Quote | Up ^


#20 Re: PSPad unicode 4.5.2 (2227) Cesky

Posted by: Zdeny | Date: 2006-07-04 16:47 | IP: IP Logged

pspad:
Zkusil jste tam napsat i kus PHP kodu ?

Pokud napisi PHP kod, tak zvyraznovani funguje spravne. "echo" se spravne zvyrazni.


<?php
echo "neco";
?>

Jenom je problem s temi zavorkami <?php ?>, pokud neni php soubor vytvoren pres menu soubor->....

Options: Reply | Quote | Up ^


Goto Page: Previous1 2





Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR