You are here: PSPad forum > Developer forum - new builds > PSPad UNICODE 4.5.0 (2139) beta Cesky

PSPad UNICODE 4.5.0 (2139) beta Cesky

Goto Page: 1 2 Next

#1 PSPad UNICODE 4.5.0 (2139) beta Cesky

Posted by: pspad | Date: 2005-10-22 21:02 | IP: IP Logged

Odkaz ke stažení: pspad.cincura.net (1.7 MB)

Poznámky k použití beta verze:
CAB archiv obsahuje pouze PSPad.EXE a jazykové soubory. Přepište existující soubory z poslední plné verze

Změny od verze 4.5.0 (2134):

Novinky:
Nastavení kompilátoru a programu v nástrojích - při nastavování výchozího adresáře se nabídne adresář nastaveného programu
připojení k FTP - k tlačítku připojit přidáno menu se seznamem připojení pro rychlý přístup
změna v pluginech pro načítání a ukládání souboru. Přečtěte si ReadMe v adresáři s pluginy
přidán příkaz PASV pro udržování FTP připojení
do Tcl/Tk zvýrazňovače přidána podpora pro Tix
přidána systémová proměnna %FileName2%, která vrací jméno souboru bez přípony

Opravy:
drobné opravy v GUI (& v hintech apod.)
hledání v souborech - některé volby byly zakázané při nastavení CP jiné než ANSI
funkce zaměnit řádky, pokud nebyly řádky označeny celé
konec řádku v UNICODE souborech závisí na nastavení formátu souboru (DOS/MAC/UNIX)
Hledání v souborech a dvojklik klik ve výsledku hledání na binarni soubor
Bliknutí okna při Ctrl+R (znovunačtení)
Monitor schránky - při kopírování z PSPadu se text vložil 2x
funkce Vložit text do řádku - vložení textu na pozici vložila text za uvedenou pozici místo před ní
otevřít kopii (Ctrl+D) po uzavření okna vymazalo vytvořený soubor
chybné nastavování šířky levého okraje při vytváření záložek
ošetřen stav, kdy se mění počet tiskáren při běžící instanci PSPadu
ošetřen stav, kdy poštovní klient nepodporuje SIMPLE MAPI
FTP klient - refresh znovu pripojí FTP server, pokud se odpojil
soubor bez přípony a detekce zvýrazňovače
nepracovala funkce Automaticky občerstvovat z menu Okno

Options: Reply | Quote | Up ^


#2 Re: PSPad UNICODE 4.5.0 (2139) beta Cesky

Posted by: Lord Warlock | Date: 2005-10-22 21:42 | IP: IP Logged

Integrace do Total Commanderu stále v některých případech nefunguje správně (viz můj příspěvek k předchozí verzi). Na zkoušku sem se pokusil vráti zpět k verzi 4.3.3.2092 a tam je vše bez problémů, takže se určitě nejedná o chybu v mém systému.

Options: Reply | Quote | Up ^


#3 Re: PSPad UNICODE 4.5.0 (2139) beta Cesky

Posted by: pspad | Date: 2005-10-22 22:46 | IP: IP Logged

V tom pripade prosim o presny zpusob, jak se ke "spatne" integraci dostat. Zkousel jsem to podle vaseho navodu, ale na zadny problem jsem nenarazil.

Zajima mne odkud PSPad spoustite apod. aby se to nasimulovat

Options: Reply | Quote | Up ^


#4 Re: PSPad UNICODE 4.5.0 (2139) beta Cesky

Posted by: miksa | Date: 2005-10-23 12:10 | IP: IP Logged

Pokud se pres ftp pripojim na unix server a otevru si soubor (php) dojde zrejme k chybnemu rozpoznani konce radku a mezi kazdy radek je vlozen jeden prazdny...

slo by s tim prosim neco udelat? dekuji

Options: Reply | Quote | Up ^


#5 Re: PSPad UNICODE 4.5.0 (2139) beta Cesky

Posted by: pspad | Date: 2005-10-23 12:20 | IP: IP Logged

Nastavit binarni rezim pripojeni, jinak FTP server modifikuje konce radku

Options: Reply | Quote | Up ^


#6 Re: PSPad UNICODE 4.5.0 (2139) beta Cesky

Posted by: miksa | Date: 2005-10-23 15:04 | IP: IP Logged

dekuji za radu

dalsi dotazeksmiling smiley ...uz jsem se tu na to ptal driv, funkce "DELETEWORD" (ctrl+T) byla pred betou ctrl+del. Poradil jste mi zmenit si klavesouvou zkratku v editoru, bohuzel tato zkratka mi nejde na ctrl+del zmenit (nevim proc - kdykoliv stisknu ctrl+del napise ze zkratka "není"), s cimz jsem si i poradil (ulozil jsem si seznam klaves do *.km souboru a tam rucne zeditoval). Problem je vsak v neustalem nacitani tohoto souboru pri prvnim spusteni pspadu (navic absence techto zkratek v jiz otevrenem souboru). Moc prosim o opraveni problemu (ulozeni zkratky primo) nebo nastavit pri otevirani pspadu nacist posledni pouzite rozlozeni klavesnice.

dekuji

Options: Reply | Quote | Up ^


#7 Re: PSPad UNICODE 4.5.0 (2139) beta Cesky

Posted by: pspad | Date: 2005-10-23 15:26 | IP: IP Logged

Trosku tomu nerozumim. Pri spusteni se nacita soubor KeyMap.INI, ne .KM, ktery slouzi pouze jako sablona rozlozeni klaves.
Pri nacteni souboru .KM a ulozeni nastaveni by se mel vytvorit soubor KeyMap.INI, ktery se automaticky nacita pri startu.

Options: Reply | Quote | Up ^


#8 Re: PSPad UNICODE 4.5.0 (2139) beta Cesky

Posted by: miksa | Date: 2005-10-23 15:33 | IP: IP Logged

mooooc se omlouvam, jsem moula, sypu si popel na hlavu smiling smiley ...vubec jsem nebral v potaz existenci keymap.ini, tim padem je muj problem vyresen, omlouvam se za otravovani

Options: Reply | Quote | Up ^


#9 Re: PSPad UNICODE 4.5.0 (2139) beta Cesky

Posted by: vladovi@atlas.cz | Date: 2005-10-23 15:51 | IP: IP Logged

Já se také přesunu s mým dříve zmíněným problémem sem. Pokud otevřu s PSPadu soubor s kódováním CP-1250 (PHP skript), načte se správně, ale ve stavovém řádku se zobrazí UTF-8 a soubor se také do tohoto kódování po uložení přetransformuje. V menu "Formát" mám přitom nastaveno CP-1250 a zakázanou automatickou detekci CP. Ale pokud ji povolím, vůbec nic se nezmění. Může někdo toto chování potvrdit?
Díky,
Vláďa

Options: Reply | Quote | Up ^


#10 Re: PSPad UNICODE 4.5.0 (2139) beta Cesky

Posted by: pspad | Date: 2005-10-23 16:43 | IP: IP Logged

Nebyl soubor drive ulozen s kodovanim UTF-8
Zkuste vypnout PSPad, smazat soubor PSCache.BIN (pokud existuje) a znovu tento soubor otevrit

Options: Reply | Quote | Up ^


Goto Page: 1 2 Next





Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR