You are here: PSPad forum > Developer forum - new builds > PSPad UNICODE 4.5.0 (2132) beta Cesky

PSPad UNICODE 4.5.0 (2132) beta Cesky

Goto Page: Previous1 2

#11 Re: PSPad UNICODE 4.5.0 (2132) beta Cesky

Posted by: PetrH | Date: 2005-09-28 21:24 | IP: IP Logged

"Zapamatovat stav souboru" mam vypnuty, takze tim to neni.
Ale kdyz uz jste o tom psal, vyzkousel jsem to v kombinaci s touto funkci zapnutou s nasledujicimi vysledky:

1. -opera6.ini otevren bez autodetekce CP s pevnym nastavenim CP1250 a opetovne zavren
-autodetekce CP zapnuta a opera6.ini znovu otevren: pouzita CP1250 a toto zobrazeno ve stavovem radku

2. -opera6.ini otevren bez autodetekce CP s pevnym nastavenim UTF-8 a opet. zavren
-autodetekce CP zapnuta a soubor znovu otevren: nyni je pouzito UTF-8 coz je zobrazeno ve stavovem radku.

Po vypnuti volby pro zapamatovani stavu souboru to at delam co delam vzdy pri pouziti autodetekce sice ve stavovem radku spravne zobrazuje pouziti UTF-8, ovsem zobrazeni tomu neodpovida. Zkousel jsem zeditovat opera6.ini nejprve ve Windows Notepadu a pote jej otevrit v PSPadu a zde je vse v poradku. Po mensim "hrani" si v hex editoru jsem si alespon konecne overil, ze ono chybne zobrazeni opera6.ini pri zapnute autodetekci odpovida pouziti CP1250. Na tom jednom specifickem znaku, na kterem to delalo problem jsem to nepoznal, ale po pridani nekolika dalsich se dalo rozlisit zdali jde o CP1250 nebo neco jineho - a je to tedy CP1250.

Options: Reply | Quote | Up ^


#12 Re: PSPad UNICODE 4.5.0 (2132) beta Cesky

Posted by: PetrH | Date: 2005-10-01 18:22 | IP: IP Logged

Jeste male doplneni. Zjistil jsem, ze stejny problem jako s opera6.ini se vyskytuje take pri otevreni webovych stranek, ktere jsou kodovany v UTF-8 a byly ulozeny Firefoxem (aktualni nightly build) s volbou "Web page, complete". Pri volbe "HTML only" se problem nevyskytuje. Je to zajimave, ale Firefox uklada v kazdem z techto pripadu stranky trochu jinak. Pri volbe "complete" transformuje znaky zapsane pomoci &xxxx; nebo #123; primo do vlastnich znaku, a kdyz se to pak cele otevre s PSPadu pri zaple autodetekci CP, je sice ve stavovem radku sprave UTF-8, ale stejne jako u opera6.ini je soubor otevren v kodovani pravdepodobne CP1250.

Je mozne vyzkouset si to napr. na strankach:
www.general-satellite.com

Options: Reply | Quote | Up ^


Goto Page: Previous1 2





Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR