You are here: PSPad forum > Bug report / Hlášení chyb > chovani funkce zakomentovani radku

chovani funkce zakomentovani radku

#1 chovani funkce zakomentovani radku

Posted by: vbr | Date: 06/21/2017 18:49 | IP: IP Logged

Zdravim,
rad bych se zeptal na moznost upravy funkce zakomentovani radky (Menu - Format: Zakomentovat/Odkomentovat)
Jednak by mi slo o "zprovozneni" teto funkce i na prazdnych radcich (v pspadu 4 to funguje, ve verzi 5 ne).

A jeste bych chtel navrhnout souvisejici funkci (pokud by nebyla moc komplikovana na implementaci nebo nemela jine nevyhody), totiz zapamatovani pozice kurzoru a zohledneni rozsahu vkladanych nebo odstranovanych komentarovych symbolu, tak aby se kurzor neposunul v ramci textu komentovane radky.
(Takto funguje komentovani napr. ve SciTE, Notepad++ a asi i v dalsich editorech.)

Dekuju za zvazeni a zdravim,
vbr

Options: Reply | Quote | Up ^

#2 Re: chovani funkce zakomentovani radku

Posted by: pspad | Date: 06/21/2017 20:13 | IP: IP Logged

Byl by priklad k te druhe casti?

#3 Re: chovani funkce zakomentovani radku

Posted by: vbr | Date: 06/21/2017 23:06 | IP: IP Logged

pspad:
Byl by priklad k te druhe casti?

Mel jsem na mysli posouvani pozice kurzoru pri zakomentovani a odkomentovani vzdy o rozsah komentovacich symbolu, tak aby kurzor zustaval na stejnem miste v ramci textu na radce. Ted se zachovava absolutni pozice kurzoru a obsah radky se pod nim "posouva" vlozenim nebo odebranim komentovacich symbolu (a obvykle mezery navic).
Slo mi o to jestli by kurzor | v radce napr.
abcde|fghi
mohl byt po zakomentovani
napr. v pythonu
# abcde|fghi

Aktualne je to pak:
# abc|defghi

Pokud by slo o onu prazdnou radku zminovanou v prvni casti, slo by pak i napsat komentar primo - klavesovou zkratkou by se na prazdne radce vlozil komentovaci znak s mezerou, kurzor by byl za ni:
# |
a slo by pokracovat obsahem komentare (ted je v pspadu4 treba predtim posunout kurzor).

Zdravim,
vbr

Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2017 Jan Fiala
Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák