You are here: PSPad forum > Bug report / Hlášení chyb > Re: Win 8.1 kontrola zvýraznění párových tagů

Re: Win 8.1 kontrola zvýraznění párových tagů

#1 Win 8.1 kontrola zvýraznění párových tagů

Posted by: korwin | Date: 2014-09-30 07:15 | IP: IP Logged

Mám Windows 8.1 (64bit) a buguje mi kontrola zvýraznění párových tagů. Build mám 4.5.9 (2503), ale chyba se ukazuje i na nejnovějším oficiálním nedeveloperském.

Tím myslím toto chování:

1) Pokud mám vypnuté zalomení řádků, vše je v pořádku a zvýraznění tagů funguje.

2) Pokud zapnu zalomení řádků. Zvýraznění párových tagů nefunguje.

2a) Pokud mám režim kompatibility window 7 a výše (nebo ho nemám nastaven) - stále nefunguje.
2b) Pokud mám režim kompatibility window XP, pak se pspad tag pokusí zvýraznit, ale hodí chybovou hlášku.

Předtím jsem měl WIN 7 a tam jelo vše v pořádku. Bez zalomení řádků se s tím nedá pracovat a bez zvýraznění párových tagů je to také méně přehledné.

Přikládám odkaz na soubor chyby v režimu komp. windows XP:

http://pixilia.cz/bug.txt

Options: Reply | Quote | Up ^


#2 Re: Win 8.1 kontrola zvýraznění párových tagů

Posted by: pspad | Date: 2014-09-30 07:25 | IP: IP Logged

MS "něco" ve Windows 8.1 (ve W 8 to bylo ještě v pořádku) změnil při práci s grafikou. Při kombinaci zalomených řádků a zvýraznění párových závorek nebo tagů PSPad padal na chybu.
Proto bylo menším zlem do nalezení problémů vypnout zvýraznění párových znaků v režimu zalomených řádků.

Options: Reply | Quote | Up ^


#3 Re: Win 8.1 kontrola zvýraznění párových tagů

Posted by: korwin | Date: 2014-09-30 07:29 | IP: IP Logged

Děkuji za rychlou odpověď. Můžu se zeptat do kdy plánujete odstranění tohoto bugu? Aspoň řádově, jestli: dny, týdny, měsíce.

Options: Reply | Quote | Up ^


#4 Re: Win 8.1 kontrola zvýraznění párových tagů

Posted by: pspad | Date: 2014-09-30 07:53 | IP: IP Logged

Těžko se to odhaduje, protože nevím, k jaké změně ve Windows API došlo.

Options: Reply | Quote | Up ^


#5 Re: Win 8.1 kontrola zvýraznění párových tagů

Posted by: Charlie Hennessy | Date: 2014-11-15 16:31 | IP: IP Logged

Ahoj, mám taky problém se závorkami a to, že nejdou napsat, respektivně jdou pokud program nespadne, pokud nespadne, trvá vypsání pár vteřin. Dělá to ale jen na konci řádků, na začátku řádku jdou psát závorky normálně, ale třeba za názvem metody/funkce napsat nejdou. Taky jsem zjistil, že pokud označím text a dám nahradit, označený text je někdy jiný v inputu "Hledat". Mám poslední verzi 4.5.9(2517).

Options: Reply | Quote | Up ^


#6 Re: Win 8.1 kontrola zvýraznění párových tagů

Posted by: pspad | Date: 2014-11-15 18:43 | IP: IP Logged

Zkontrolujte si, zda nemate zapnute zalamovani radku (Ctrl+W).
Prosledni problemy s psanim zavorek byly ve verzi 4.5.7. Byla to kombinace Windows 8.1, zalomeni radku a zapnuteho zvyrazneni zavorek.

Options: Reply | Quote | Up ^


#7 Re: Win 8.1 kontrola zvýraznění párových tagů

Posted by: Charlie Hennessy | Date: 2014-11-15 22:03 | IP: IP Logged

Zalamování mám vynuté, pokud zalamování zapnu, závorky jdou psát a přestane fungovat párová kontrola závorek.

Options: Reply | Quote | Up ^


#8 Re: Win 8.1 kontrola zvýraznění párových tagů

Posted by: pspad | Date: 2014-11-15 22:39 | IP: IP Logged

Pak tam musí být ještě něco dalšího. K odhalení bych potřeboval několik chybových logů.
Protože už nemám hlášení od nikoho jiného, bude to problém vašeho konkrétního počítače a s tím bohužel bez dalších informací nemůžu (a ani nemám jak) co udělat.

Options: Reply | Quote | Up ^


#9 Re: Win 8.1 kontrola zvýraznění párových tagů

Posted by: Daidalos | Date: 2014-12-29 16:33 | IP: IP Logged

Stejný problém, jako kolega výše, se zapnutým zalamováním řádků nefunguje zvýrazňování souvisejících závorek (které byly ještě defaultně vypnuté, dalo mi docela práci najít kde se zapínají sad smiley ) Verze. 4.5.8

Options: Reply | Quote | Up ^






Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR