You are here: PSPad forum > Bug report / Hlášení chyb > Re: Tabulátory

Re: Tabulátory

#1 Tabulátory

Posted by: prema_van_smuuf | Date: 2014-03-21 10:17 | IP: IP Logged

Začal jsem dělat na projektu, kde oproti mým oblíbeným mezerám k odsazování používají tabulátory a mě je nutí používat také sad smiley .. smiling smiley. Na základě toho jsem si všiml, že PSPad má k opravdu bezproblémovému a spolehlivému pracování s tabulátory (tedy takové, které zajistí, že odsazení bude opravdu tabulátory a né mezerami) daleko. Zde je mých několik připomínek:

1. Když mám kurzor na začátku textu nějakého odsazeného řádku, označím text skrze SHIFT+END, zkopíruji CTRL+C, použiji END k dostání se na konec řádku a stisknu ENTER, který mě hodí na správně odsazený nový řádek, tak začnu-li psát nový text na klávesnici, řádek se správně odsadí tabulátory. Pokud však místo psaní stisknu CTRL+V (prostě jsem chtěl zkopírovat předchozí řádek), tak to PSPad asi pochopí špatně a ten text odsadí mezerami. Uááá.

2. (Se zapnutým GROUP UNDO) Když jsem na konci textu nějakého odsazeného řádku, ENTERem se dostanu na správně odsazený nový řádek. Začnu psát nějaký text ("ergerg"), který se rozhodnu vzít zpět. Stisknu CTRL+Z jako undo a čekám, že mě PSPad hodí zpět na začátek správně (tabulátory) odsazeného, nyní však prázdného řádku. Stane se však tohle: (to, co vypadá jako kurzor, je kurzor)

image

3. A když zmáčknu znovu CTRL+Z jako undo, stane se tohle ... :D

image

4. Mám odsazený text, kurzor na začátku řádku:

image

No, to je něco málo, na co jsem měl teď čas. Pokud na něco narazím, třeba to sem ještě dodám. Snad jsem to popsal nějak dobře a třeba z toho půjde něco vyvodit a třeba se to opraví. Řeknu vám ale že práce s real tabs je tady docela chaos :D

Všechno jde mnohem lépe, vypnu-li "Scroll past EOL a EOF", ale pak (nečekaně) neuvidím za EOF :( .. a ohledně EOL: rád si na prázdný řádek umístím kurzor kam chci a ne aby mě to házelo na začátek řádku: Ovšem čekám, že PSPad odvodí kde jsem a co jde, doplní tabulátory, a co nejde, doplní ještě pár mezerami.

Díky, pokud se to bude nějak řešit smiling smiley

Jo a ještě moje nastavení PSPadu:

image

Options: Reply | Quote | Up ^


#2 Re: Tabulátory

Posted by: myf | Date: 2014-03-21 12:50 | IP: IP Logged

Tohle jsou v minulosti už popsané bugy, nicméně tenhle bugreport je zatím určitě nejhezčí :]

Rychlá leč nedostatečná odpověď: prozatím si určitě vypněte Trim Trailing Spaces, už jenom proto, aby se dalo spolehnout na Undo historii, která se může velmi nepěkně rozbít (což je ostatně dobře patrné i z tohoto reportu).

Já Real Tabs aktuálně používám bez zásadnějších problémů, ovšem mám vypnuté i Scroll Past EOL.

Options: Reply | Quote | Up ^


#3 Re: Tabulátory

Posted by: prema_van_smuuf | Date: 2014-03-22 12:34 | IP: IP Logged

Jo, já vím, že by to pomohlo. Jenže já to vypínat nechci! :D
Každopádně by možná pomohlo, kdyby se text trimoval až po opuštění řádku kurzorem (teda pokud už to tak není, ale zdá se mi, že pokud by to tak už bylo teď, tak nechápu, kde se ty problémy s tím berou).
A nebo by se trimovalo prostě až při uložení souboru. Nebo tam dát možnost si to nastavit, sakra. smiling smiley

Options: Reply | Quote | Up ^


#4 Re: Tabulátory

Posted by: DJTommek | Date: 2014-05-06 08:02 | IP: IP Logged

S tímto mám problém i když nepoužívám Realtabs.

Options: Reply | Quote | Up ^






Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR