You are here: PSPad forum > Bug report / Hlášení chyb > Písma oken PSPadu

Písma oken PSPadu

#1 Písma oken PSPadu

Posted by: wizaard | Date: 2008-05-09 14:25 | IP: IP Logged

Značným neduhem některých programů je v dnešní době LCD monitorů slabá podpora vyhlazování písem, jinak řečeno používání písem, která podporují vyhlazování.

PSPad je v tomto směru velice vzadu (podobně jako třeba QIP 8xxx). Drtivá většina oken PSPadu (v podstatě všechna kromě hlavního nastavení programu) používá pro své zobrazení písma, která nepodporují vyhlazování, práce s PSPadem se tak stává poněkud nepříjemná. Bylo by možné toto opravit? Jinak je PSPad velice fajn program.

Options: Reply | Quote | Up ^


#2 Re: Písma oken PSPadu

Posted by: pspad | Date: 2008-05-09 20:35 | IP: IP Logged

PSPad pouziva neproporcionalni pisma (vsecna, ktera jsou dostupna v systemu). Vyhlazovani pisem je vec systemu, ne vec programu.

Pokud si ve Windows zapnu vyhlazovani pisma, mam vyhlazene pismo i v PSPadu.

Options: Reply | Quote | Up ^


#3 Re: Písma oken PSPadu

Posted by: wizaard | Date: 2008-05-09 21:35 | IP: IP Logged

Není to pravda, resp. alespoň se tak neděje. Některé programy tímto neduhem trpí (staré AVG 7.5, QIP 8xxx, PSPad Editor, ...).

Seznam oken PSPadu, ve kterých fonty nejsou vyhlazené: Nový soubor, Správce relací, Informace o souboru, Náhled před tiskem, Nastavení stránky (plus chyba s šedým pruhem uprostřed), Informace o projektu, Nastavení projektu, Vyhledávání, Nahrazení, Nastavení zvýrazňovačů, Nastavení pravopisu, ... prostě v podstatě všechna okna kromě hlavního a hlavních nastavení programu. Můžu klidně poslat screenshoty - nejsem blázen, to samé se stávalo i na Windows XP (momentálně mám Windows Vista x64).

Options: Reply | Quote | Up ^


#4 Re: Písma oken PSPadu

Posted by: pspad | Date: 2008-05-09 22:20 | IP: IP Logged

Takže jsem to teď prověřoval.
Ve všech uvedených oknech mám ClearType.
Můžu poslat screenshoty.

Používám WinXP, momentálně SP3. Jinak ClearType mam na notebooku vypnuty - neda se na to divat ani s nastrojem na jeho vyladeni.

Edited 1 time(s). Last edit at 2008-05-09 22:20 by pspad.

Options: Reply | Quote | Up ^


#5 Re: Písma oken PSPadu

Posted by: wizaard | Date: 2008-05-10 13:50 | IP: IP Logged

Tak se omlouvám, ale kde je problém, netuším - s PSPadem pod Windows XP zkušenost nemám (psal jsem obecně - u ostatních aplikací to platilo), ale takhle vypadá pod mou Vistou Home Premium x64 (na x86 vypadá stejně):
image
image
image
P.S.: Doufám, že to je vidět...

Options: Reply | Quote | Up ^


#6 Re: Písma oken PSPadu

Posted by: pspad | Date: 2008-05-10 16:15 | IP: IP Logged

Je to videt.
Ale i na okne s nastavenim vzhledu stranky mam ClearType vsude, i dole na checkboxech.
Netusim, v cem by mohl byt problem.

Kdyz pujdete do vlastnosti obrazovky / Vzhled / Upresnit a kliknete si v obrazku na oblast menu, jake pismo tam mate?

Obrazek s novym souborem ma podle mne ClearType vsude.

Options: Reply | Quote | Up ^


#7 Re: Písma oken PSPadu

Posted by: wizaard | Date: 2008-05-10 22:12 | IP: IP Logged

V nastavení schématu ve Windows mám původní hodnoty, tedy defaultní písmo Win Vista - Segore UI.

Jinak v okně "nový soubor" je taky nevyhlazené písmo, obrázek se ale při nahrávání na Windows Live Spaces blog maličko změnšil, tedy působí maličko vyhlazeně.

Každopádně zvláštní mi ale přijde, že tímto problémem netrpí všechna okna ani všechny části - třeba v nastavení tisku je vidět, že "Lorem ipsum" textové pole je vyhlazené, zbytek ale ne. V hlavním okně PSPadu mám ale vyhlazené vše - menu, popisky, stavový řádek. Pokud si ale třeba nechám zobrazit vpravo panel Clipboard monitor, horní textové pole je nevyhlazené, spodní zase vyhlazené... a tak je to všude - zkrátka netuším, kde by mohl být problém. Pokud byste chtěl, můžu vyzkoušet i na jiném PC s Windows Vista, zda to zlobí, možná se mi podaří sehnat i PC s Windows XP.

Options: Reply | Quote | Up ^


#8 Re: Písma oken PSPadu

Posted by: pspad | Date: 2008-05-10 22:26 | IP: IP Logged

Zkusim nainstalovat Virtual PC, do nej Vistu a vyzkousim.

Options: Reply | Quote | Up ^


#9 Re: Písma oken PSPadu

Posted by: stanislav.mikusek | Date: 2014-08-21 08:45 | IP: IP Logged

Po sestavení nového notebooku s velkým externím displejem jsem měl v aplikacích PsPad a Putty špatně čitelný font Lucida Console 8.
Problém byl jenom na externím displeji. Na displeji notebooku bylo vše Ok.

Zkusil jsem vypnout vyhlazování fontů. To lze ve Windows 7 na dvou místech:
(pokud je v Ovládacích Panelech zobrazení podle : Kategorie, dej podle : Malé ikony)
1.Ovládací panely -> Zobrazení -> Upravit text Cleartype -> Vypnout
2.Ovládací panely -> Systém -> Upřesnit nastavení systému -> Výkon/Nastavení -> Odškrtnout "Vyhladit hrany obraz. písem"

To ale nepomohlo.

Řešením nakonec bylo provedení automatické adjustace externího monitoru. Asi jsem na něm při stěhování pomačkal ta nastavovací tlačítka.

Options: Reply | Quote | Up ^






Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR