You are here: PSPad forum > Bug report / Hlášení chyb > Přepsáním označeného textu na konci řádku odskočí kurzor

Přepsáním označeného textu na konci řádku odskočí kurzor

Goto Page: Previous1 2

#11 Re: Přepsáním označeného textu na konci řádku odskočí kurzor

Posted by: miki | Date: 11/29/2009 20:22 | IP: IP Logged

miki:
Tak jsem experimentálně zjistil, kde je problém smiling smiley Za odskakování může volba "Mazat mezery na konci řádků"...

Teď se touto volbou mažou všechny netisknutelné znaky na konci řádku, že?. Netuším, jak je funkce programově realizována, ale nebylo by možné udělat mezikrok, ve kterém by se mazaly opravdu pouze mezery a třeba takové tabulátory by zůstaly?

Kód (byť proti doporučením) odsazuji právě taby a při mazání mezer to dost často zlobilo a místo tabů se vkládaly mezery. Po vypnutí mazání je to mnohem lepší, ale zase při blokových úpravách (sloupcově) se nesmyslně (?) mezery doplňují - například:

Označím si sloupcově blok za koncem řádku (tzn. mám v bloku označeno "nic") a zvolím např. převést na velká písmena. Voila, fůra mezer je na světě. Příklad je sice nesmyslný, ale o to názornější smiling smiley

Díky.

Options: Reply | Quote | Up ^

#12 Re: Přepsáním označeného textu na konci řádku odskočí kurzor

Posted by: Bajt | Date: 02/21/2010 17:59 | IP: IP Logged

Já jsem teď narazil na úplně stejný problém. Mám Win7 Professional x64, PSPad 4.5.4 (2356), zkoušel jsem novou instalaci, mazat .ini, hrát si s nastavením vstupu za konec řádku i s mazáním mezer na konci řádku. Bohužel nic nepomohlo :( Vždy když vložením nahradím nějaký text, tak mám pak kurzor zobrazený o několik znaků vlevo, než kde skutečně je.

#13 Re: Přepsáním označeného textu na konci řádku odskočí kurzor

Posted by: pspad | Date: 02/21/2010 18:25 | IP: IP Logged

Zakazte si vzstup za konec radku - nastaveni programu / Editor

#14 Re: Přepsáním označeného textu na konci řádku odskočí kurzor

Posted by: Bajt | Date: 02/22/2010 01:25 | IP: IP Logged

To jsem zkoušel jako první. Teď koukám, že jsem tu chybu nepopsal úplně přesně. Projevuje se to pouze u přepisování textu textem vkládaným z wordu (i při vymazaném formátování).. budu to ještě testovat.

Goto Page: Previous1 2

Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2014 Jan Fiala
Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák