You are here: PSPad forum > Bug report / Hlášení chyb > chovani funkce zakomentovani radku

chovani funkce zakomentovani radku

#1 chovani funkce zakomentovani radku

Posted by: vbr | Date: 2017-06-21 16:49 | IP: IP Logged

Zdravim,
rad bych se zeptal na moznost upravy funkce zakomentovani radky (Menu - Format: Zakomentovat/Odkomentovat)
Jednak by mi slo o "zprovozneni" teto funkce i na prazdnych radcich (v pspadu 4 to funguje, ve verzi 5 ne).

A jeste bych chtel navrhnout souvisejici funkci (pokud by nebyla moc komplikovana na implementaci nebo nemela jine nevyhody), totiz zapamatovani pozice kurzoru a zohledneni rozsahu vkladanych nebo odstranovanych komentarovych symbolu, tak aby se kurzor neposunul v ramci textu komentovane radky.
(Takto funguje komentovani napr. ve SciTE, Notepad++ a asi i v dalsich editorech.)

Dekuju za zvazeni a zdravim,
vbr

Options: Reply | Quote | Up ^


#2 Re: chovani funkce zakomentovani radku

Posted by: pspad | Date: 2017-06-21 18:13 | IP: IP Logged

Byl by priklad k te druhe casti?

Options: Reply | Quote | Up ^


#3 Re: chovani funkce zakomentovani radku

Posted by: vbr | Date: 2017-06-21 21:06 | IP: IP Logged

pspad:
Byl by priklad k te druhe casti?

Mel jsem na mysli posouvani pozice kurzoru pri zakomentovani a odkomentovani vzdy o rozsah komentovacich symbolu, tak aby kurzor zustaval na stejnem miste v ramci textu na radce. Ted se zachovava absolutni pozice kurzoru a obsah radky se pod nim "posouva" vlozenim nebo odebranim komentovacich symbolu (a obvykle mezery navic).
Slo mi o to jestli by kurzor | v radce napr.
abcde|fghi
mohl byt po zakomentovani
napr. v pythonu
# abcde|fghi

Aktualne je to pak:
# abc|defghi

Pokud by slo o onu prazdnou radku zminovanou v prvni casti, slo by pak i napsat komentar primo - klavesovou zkratkou by se na prazdne radce vlozil komentovaci znak s mezerou, kurzor by byl za ni:
# |
a slo by pokracovat obsahem komentare (ted je v pspadu4 treba predtim posunout kurzor).

Zdravim,
vbr

Options: Reply | Quote | Up ^


#4 Re: chovani funkce zakomentovani radku

Posted by: pspad | Date: 2017-08-10 10:57 | IP: IP Logged

Hotovo - mysleno zachovani kurzoru. Bude soucasti dalsiho buildu.
Testoval jsem a komentar se mi vklada i na prazdne radky. Pokud se to nekde nedeje, potrebuju opet priklad.

Options: Reply | Quote | Up ^


#5 Re: chovani funkce zakomentovani radku

Posted by: vbr | Date: 2017-08-10 12:22 | IP: IP Logged

pspad:
Hotovo - mysleno zachovani kurzoru. Bude soucasti dalsiho buildu.
Testoval jsem a komentar se mi vklada i na prazdne radky. Pokud se to nekde nedeje, potrebuju opet priklad.

Zdravim, dekuju za doplnene zachovavani kurzoru.
Vkladani komentare na prazdne radky mi momentalne (PSPad 5, build 241) nefunguje, ani se samotnym souborem PSPad.exe, v novem adresari, s vychozim nastavenim. (Nebo je eventualne mozne, ze "se" opravilo oboji, pri aktualni uprave?)
Pokud v nove spustenem editoru vyberu novy soubor - python a v prazdnem souboru vyvolam Ctrl+Alt+A (pripadne vyberu zakomentovat/odkomentovat z menu Format, komentar se nevlozi, stejne tak v exitujicim souboru, pokud kurzor stoji na prazdne radce a nic neni vybrano. Pokud se na radku s kurzorem neco pripise, komentovani zacne fungovat.

Ted jsem si vsiml jeste zajimavejsi chyby pri komentovani v ramci vyberu - pokud v prazdnem souboru udelam napr. 10 prazdnych radek enterem, vyberu cely text a pouziju komentovani Ctrl+Shift+A, komentarove znaky se vlozi na radky 1-7 a radka 10 se umaze, opakovanym (od)komentovanim se radky takhle umazavaji od konce, az zbydkou jen 3 a na ne se komentare uz nevkladaji, ani se nemazou.
Pokud se tento postup pouzije na text, ktery ma nekterou radku neprazdnou a za ni vice prazdnych, zastavi se odmazavani prazdnych radek od konce pri komentovani na druhe radce za radkou s textem - napr. 10 prazdnych radek a vlozenem znaku na radku 5, pri vyberu vseho a opakovanem (od)komentovani se umazou posledni 3 radky a zustanou jen 1-7.
Doufam, ze je popis aspon nejak srozumitelny a postup reprodukovatelny, pripadne muzu cokoli doplnit. Stejne se chovaji ruzne zkousene zvyraznovace s radkovymi komentari.
(Win 7p, PSPad 5, build 241).

Dekuju a zdravim,
vbr

Options: Reply | Quote | Up ^






Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR