You are here: PSPad forum > České diskuzní fórum > Re: Zobrazení hebrejských znaků

Re: Zobrazení hebrejských znaků

#1 Zobrazení hebrejských znaků

Posted by: 4ever | Date: 2018-07-14 10:49 | IP: IP Logged

Dají se zobrazit hebrejské znaky (či arabské a jiné cizokrajné)? Když něco zkopíruju tak nevidím správné znaky, ale přitom dole na liště kde je kódování ty znaky zobrazeny jsou správně.

Pracuju s verzí 4.6.1 (2711) nevím jestli se v nových verzích něco změnilo?

Options: Reply | Quote | Up ^


#2 Re: Zobrazení hebrejských znaků

Posted by: pspad | Date: 2018-07-14 13:13 | IP: IP Logged

Ano, v nove verzi se toho zmenilo pomerne hodne.

Options: Reply | Quote | Up ^


#3 Re: Zobrazení hebrejských znaků

Posted by: 4ever | Date: 2018-07-14 16:18 | IP: IP Logged

Nainstalováno. Super. Je tu skvělé, jenom potřebuju dát tlustější písmo jestli to jde. Nemůžu si vzpomenout kde se mění font nebo tloušťka písma?

Options: Reply | Quote | Up ^


#4 Re: Zobrazení hebrejských znaků

Posted by: 4ever | Date: 2018-07-14 16:32 | IP: IP Logged

Našel jsem to pod Menu formát. Ale nenašel jsem písmo Arial a Arial Black, nešlo by dodělat podporu pro tyto fonty? Z fontů co tam jsou jsem našel nejtlustější Lucidu Console, ovšem ta nepodporuje Hebrejštinu takže hebrejské znaky zůstávají tenké (1px). Bych potřeboval tak aspoň 5-8px tloušťku čar.

Options: Reply | Quote | Up ^


#5 Re: Zobrazení hebrejských znaků

Posted by: pspad | Date: 2018-07-14 17:15 | IP: IP Logged

Lucida je OEM font, ten neobsahuje jine znakové sady, Je třeba použít TrueType font, např. Courier, Consolas apod.
PSPad používá fonty se stejnou šířkou znaků, aby se v něm dal zdrojový kód normálně slušně zobrazit.
Pokud chcete mít všechno tučně, upravte si zvýrazňovače a všude dejte tučné písmo.

Options: Reply | Quote | Up ^






Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR