You are here: PSPad forum > České diskuzní fórum > Editovanie PHP súboru cez WinSCP padá

Editovanie PHP súboru cez WinSCP padá

#1 Editovanie PHP súboru cez WinSCP padá

Posted by: AD7 | Date: 2018-06-21 08:18 | IP: IP Logged

Zdravím,

SCREEN:
i.imgur.com
LOG:
pastebin.com

PSPad 32bit buid 5.0.0 277

Po aktualizovaní WinSCP na 5.13.3 už ide. Predtým som to skúšal len raz(žiaľ), možná nejaké nesprávne parametre v nastavení PSPad-u po preinštalovaní Windows 10.... smoking smiley

Edited 1 time(s). Last edit at 2018-06-21 08:20 by AD7.

Options: Reply | Quote | Up ^


#2 Re: Editovanie PHP súboru cez WinSCP padá

Posted by: pspad | Date: 2018-06-21 08:43 | IP: IP Logged

Problém je v tom, že jste si PSPad do Program files nakopíroval a ten se pak chová jako portable a chce ukladat informace k programu. Do program files ale zapisovat nemuze.

Spustte PSPad jako admin, jdete to nastaveni programu / System a zaskrtnete "Viceuzivatelske prostredi". Pak uložte a spustte PSPad normalne
Tim se bude nastaveni ukladat do profilu %APPData%\PSPad

Dalsi moznosti je presunout jej do slozky, kam ma pravo aplikace zapisovat - v pripade, kdy jej chcete zachovat jako portable.

Options: Reply | Quote | Up ^


#3 Re: Editovanie PHP súboru cez WinSCP padá

Posted by: AD7 | Date: 2018-06-21 09:08 | IP: IP Logged

Aha, mám UAC úplne vyplnuté takže bežne zapisujem, kopírujem do Program Files aj (x86)...

Ono, keď sa dívam PSPad nakoniec uložil ten súbor (ako v portable, to som si preniesol z domu):
C:\Program Files (x86)\PSPad\Recent.INI

EDIT:
ten profil %APPData%\PSPad tam ani nemám, neexistuje, všetko je v adresári programu. Tak to mám rád, pokope už od Win 95/98/2000/XP a potom som to naučil aj sedmičky, osmičky aj desiatky... tongue sticking out smiley

Edited 4 time(s). Last edit at 2018-06-21 09:13 by AD7.

Options: Reply | Quote | Up ^


#4 Re: Editovanie PHP súboru cez WinSCP padá

Posted by: pspad | Date: 2018-06-21 09:25 | IP: IP Logged

I když je UAC vypnuté, program files je chráněná složka systému. Windows pouští programy standardně s oprávněním USER a ten právo do program files zapisovat nemá.

Options: Reply | Quote | Up ^


#5 Re: Editovanie PHP súboru cez WinSCP padá

Posted by: AD7 | Date: 2018-06-25 16:40 | IP: IP Logged

A jak to tam teda potom zapísal...? Keď to nejde.

Príčiny? Napadá ma:

Mám priradené prípony súborov k PSPad-u to je spôsob ako ho spúšťam.
A mám zrejme admin konto vo Win 10 Pro 1709, a nie len nejaké user/quest..

Tip:

Išla by táto informácia jednoducho pridať do About boxu(O programe), s akými právami je PSPad spustený, prípadne adresáre kde je konfigurácia uložená? U pár programov som to videl, občas sa to aj hodí.

Edited 4 time(s). Last edit at 2018-06-25 16:44 by AD7.

Options: Reply | Quote | Up ^






Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR