You are here: PSPad forum > České diskuzní fórum > Re: Chyba? funkce nahradit

Re: Chyba? funkce nahradit

#1 Chyba? funkce nahradit

Posted by: mise | Date: 2017-07-23 18:52 | IP: IP Logged

Dobrý den,
pravděpodobně jsem našel chybu ve funkci nahradit.

Mám v souboru tyto data v jednom řádku 0|0|94999|1|0|0|0|0|0|0|0|0|0| ....
a chtěl bych znak | nahradit odřádkováním. Zaškrtnu regulární výraz a dám nahradit \n. Jednotlivě se špatně přidávají řádky před data, pokud dám nahradit vše, tak se program kousne. Je to chyba nebo dělám něco špatně? Zkoušel jsem i novou verzi 5.

Děkuji

Options: Reply | Quote | Up ^


#2 Re: Chyba? funkce nahradit

Posted by: pspad | Date: 2017-07-23 19:05 | IP: IP Logged

Je treba si stoupnout na konec a zvolit smer nahrazovani odzadu. Pak to projde. Podivam se na to.

Options: Reply | Quote | Up ^


#3 Re: Chyba? funkce nahradit

Posted by: vbr | Date: 2017-07-23 19:12 | IP: IP Logged

mise:
Dobrý den,
pravděpodobně jsem našel chybu ve funkci nahradit.

Mám v souboru tyto data v jednom řádku 0|0|94999|1|0|0|0|0|0|0|0|0|0| ....
a chtěl bych znak | nahradit odřádkováním. Zaškrtnu regulární výraz a dám nahradit \n. Jednotlivě se špatně přidávají řádky před data, pokud dám nahradit vše, tak se program kousne. Je to chyba nebo dělám něco špatně? Zkoušel jsem i novou verzi 5.

Děkuji

Zdravim, s nahrazovanim pres hranice radek jsou dlouhodobe problemy - snad se zlepsi planovanym prechodem na jinou textovou komponentu editoru.

V uvedenem konkretnim pripade aspon jde pouzit "okliku" - umistit kurzor na konec textu a v nahrazovacim dialogu (Ctrl+H) zaskrtnout smer hledani (o) Nahoru, [x] Regularni vyrazy
a vyraz \| nahradit za \n (pred metaznak | je zde treba zadat zpetne lomitko).
vbr

Options: Reply | Quote | Up ^


#4 Re: Chyba? funkce nahradit

Posted by: mise | Date: 2017-07-24 19:19 | IP: IP Logged

Děkuji,
regulární výraz musí být ve formátu \| nebo [|] namísto |, pak to funguje z obou konců. Nedošlo mi, že musí být první "najít" také regulární.

Options: Reply | Quote | Up ^






Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR