You are here: PSPad forum > České diskuzní fórum > Re: doplňování mezer při vkládání textu pomocí pravého tlačítka

Re: doplňování mezer při vkládání textu pomocí pravého tlačítka

#1 doplňování mezer při vkládání textu pomocí pravého tlačítka

Posted by: Pavel9 | Date: 2017-04-30 08:50 | IP: IP Logged

Nejprve díky za PSPad, moc se mi osvědčuje. Má ale jednu drobnou, pro mne trochu nepříjemnou vlastnost, která by se možná mohla změnit.

Při kopírování textu přes schránku do nového souboru pomocí pravého kliknutí, se na začátku textu vloží sekvence mezer, které v původním textu nejsou.

Pokud před vložením kliknu na začátek prvního řádku, je vše v pořádku. Taky pokud použiju CTRL-V nebo menu Úpravy-Vložit se žádné extra mezery neobjeví.

Po bližším prozkoumání jsem vydedukoval, že problém je asi v tom, že v novém souboru je již zadefinován první řádek, a pravé kliknutí přemístí kurzor do sloupce odpovídajícímu místu kliknutí a začátek řádku doplní mezerami. Stejné chování nastává i pokud vytvořím v textu prázdný řádek pomocí Enter a chci do něj vložit další text pomocí pravého tlačítka.

Zdá se mi, že do prázdného řádku, který obsahuje jen CR+LF, by se neměly vkládat mezery pouhým pravým kliknutím. U jiných editorů jsem toto chování nepozoroval. Existuje nějaké nastavení PSPadu, kde by se toto dalo změnit?

Options: Reply | Quote | Up ^


#2 Re: doplňování mezer při vkládání textu pomocí pravého tlačítka

Posted by: pspad | Date: 2017-04-30 09:59 | IP: IP Logged

Dobrý den

To, jestli můžete vstoupit kliknutím ya konec řádku yáleží na nastavení programu / Editor 1, volba vstup ya konec radku.

Nekomu vyhovuje, ze nemusi nejprve vkladat mezery, ale muse primo kliknout na urcitou pozici a zacit psat, nekomu to zase (jako ve vasem pripade) vadi.
Pokud volbu deaktivujete, bude se program chovat dle vasich predstav.

Options: Reply | Quote | Up ^


#3 Re: doplňování mezer při vkládání textu pomocí pravého tlačítka

Posted by: Pavel9 | Date: 2017-05-03 17:31 | IP: IP Logged

Dobrý den,
díky za radu, tohle nastavení jsem přehlédl.

Options: Reply | Quote | Up ^






Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR