You are here: PSPad forum > České diskuzní fórum > CP895

CP895

#1 CP895

Posted by: perverez | Date: 2017-03-23 15:53 | IP: IP Logged

Ahoj,

ve verzi 5.0.0 (147) není obsažena kódová stránka CP895 (Kamenických). Je to úmysl nebo opomenutí?

Děkuji.

Options: Reply | Quote | Up ^


#2 Re: CP895

Posted by: pspad | Date: 2017-03-23 18:32 | IP: IP Logged

Není to úmysl ani opomenutí. Kamenici proste nejsou v podporovanych strankach ve Windows, takze hledam moznost, jakym zpusobem ji (a pripadne dalsi uzivatelske kodove stranky) zapracovat.

Options: Reply | Quote | Up ^


#3 Re: CP895

Posted by: jnovy | Date: 2018-10-22 19:22 | IP: IP Logged

Velice bych se přimlouval pro začátek za možnost, aby bylo možné alespoň text původně v CP895 konvertovat do jiného kódování - během otevírání souboru nebo dávkově.

Options: Reply | Quote | Up ^


#4 Re: CP895

Posted by: Vany | Date: 2018-10-24 09:17 | IP: IP Logged

na konverzi stačí starší verze PSPadu

pro batche mi Google našel akorát www.vitsoft.info
(můj favorit "iconv" zklamal... sad smiley )

nemám vyzkoušeno, tohle kódování jsem používal naposled před víc než dvaceti lety

--
Vany
(PSPad 5.5.1.812 x32, W10h/p x64 en/cs)

Options: Reply | Quote | Up ^


#5 Re: CP895

Posted by: pspad | Date: 2018-10-24 09:56 | IP: IP Logged

Práce s kódovými stránkami v novém Delphi (a tedy i v PSPadu) je založena na IConv. Tam Kamenici nejsou.
Navíc ve starém PSPadu byla vylepšená konverze, která konvertovala semigrafiku, která se právě ve starých DOS programech používala.
Není problém udělat řádkovou utilitku pro konverzi z CP895 třeba na UTF-8, aby se zachovaly všechny znaky, ale zatím jsem nepřišel na to, jak nadefinovat novou konverzi, která by se chovala standardně jako ostatní.
Asi by šel nadefinovat uživatelský konvertor, to by bylo rychlé řešení. Zkusím se na to kouknout.

Options: Reply | Quote | Up ^






Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR