You are here: PSPad forum > České diskuzní fórum > Re: Umístění INI souborů

Re: Umístění INI souborů

#1 Umístění INI souborů

Posted by: bilon | Date: 2017-02-22 15:02 | IP: IP Logged

Zajímalo by mě, jak lze docílit toho, aby inicializační soubory byly umístěny v uživatelských nastaveních (Users\...\AppData) a ne v instalačním adresáři PsPadu. Na svém starém počítači jsem to měl v uživatelských nastaveních a mohl si tedy nastavení měnit. Nyní jsem dostal nový (mluvím o firemním počítači), kde je to uloženo v instalačním adresáři v Program files, kam nemám práva a PsPad je tudíž nepoužitelný.

Options: Reply | Quote | Up ^


#2 Re: Umístění INI souborů

Posted by: pspad | Date: 2017-02-22 16:02 | IP: IP Logged

Jakým způsobem jste PSPad do program files dostal?
Pokud instalací, tak instralátor se ptá, zda chcete instalovat přenosnou verzi nebo ne, v tom případě tam byla zadaná chybná informace
Další možnost je rozbalením ZIP, ale to by snad člověk ručně do program files nedaval.

Co stím?
Spustit PSPad jako admin, aby měl program přístup pro zápis do adresáře, kde je.
V Nastavení programu / Integrace do systému zaškrtnout víceuživatelské prostředí a uložit. Pak po normálním spuštění programu budou nastavení ukládána standardně v %appdata%\PSPad

Options: Reply | Quote | Up ^


#3 Re: Umístění INI souborů

Posted by: bilon | Date: 2017-02-24 14:03 | IP: IP Logged

Instaloval admin. Nicméně díky, rada zabrala.

Options: Reply | Quote | Up ^


#4 Re: Umístění INI souborů

Posted by: pspad | Date: 2017-02-24 14:20 | IP: IP Logged

Admin by zaslouzil smiling smiley

Options: Reply | Quote | Up ^






Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR