You are here: PSPad forum > České diskuzní fórum > Nefungují mi klávesové zkratky (CTRL+.) ...

Nefungují mi klávesové zkratky (CTRL+.) ...

#1 Nefungují mi klávesové zkratky (CTRL+.) ...

Posted by: Wikman | Date: 2016-06-13 20:37 | IP: IP Logged

Ahoj všem, prosím, potřeboval bych poradit s instalací rozšíření do PSPadu4.6.0(build 2700) nová instalace.

Jedná se konkrétně o tento:

www.pspad.com
> po rozbalení do adresáře "..\PSPad editor\Script\JScript" a restartování programu zmíněná fce nefunguje.

www.pspad.com
> po rozbalení do adresáře "..\PSPad editor\Script\JScript", přepsání souboru výše a restartování programu zmíněná fce funguje, ale pod jinou klávesovou zkratkou a sice (CTRL+,(popř.>?)).

-S touto změnou bych se smířil, ale nechápu, kde se stala chyba, když vím, že jsem právě toto rozšíření používal řadu let.

jako další mi nefunguje kl. zkratka pro tvorbu komentáře u vybraného textu/řetězce. Jestli si to pamatuji dobře, byla zkratka ALT+C.

Budu vděčný za každou radu, jak momentální situaci napravit. Popřípadě, je-li k dispozici nějaký manuál, nejlépe instruktážní video (z oficiálních zdrojů), bylo by to super.

Předem všem díky za rady co a jak postupovat.

Options: Reply | Quote | Up ^


#2 Re: Nefungují mi klávesové zkratky (CTRL+.) ...

Posted by: pspad | Date: 2016-06-14 04:51 | IP: IP Logged

Komentovani / Odkomentovani radku je v menu format. Je tam prirazena klavesova zkratka?
Pokud neni, tak nastaveni programu / Mapa klaves / Format - priradit klavesovou zkratku

Co se tyka Ctrl+., neni prirazena nejake sablone? Nastaveni programu / Klavesove zkratky sablony

Sablony kodu jsou ulozeny v podadresari .\Context pod jmenem zvyraznovace, napr. html.def
Je treba najit klavesovou zkratku a zrusit ji.

Sablony udrzuji uzivatele a ja fakt nezvladnu kontrolovat vse - jestli se nekde netluce klavesova zkratka na sablone se skripty, ktere delaji taky uzivatele.

Options: Reply | Quote | Up ^


#3 Re: Nefungují mi klávesové zkratky (CTRL+.) ...

Posted by: Wikman | Date: 2016-07-16 00:00 | IP: IP Logged

Tak já každopádně děkuji za reakci.

Je mi trochu trapně, že mě zrovna tato cesta nenapadla (er1), co se týče "ctrl+něco" .. to jsem už vyřešil sám, nicméně momentálně se potýkám s problémem, který tu byl jistě řešen vícekrát, a to sice ono "zvýraznění párových tagů" .. u mě naprosto nefunkční sad smiley ( jen dodám, že po čisté instalaci /jestli si dobře pamatuju/, tak fce byla 100% funkční), tak bych ještě dodatečně poprosil o radu či link do vlákna s tímhle tématem ( klidně i v aj).

A jako poslední bych ještě dodal pár maličkostí týkajících se UI. Nebylo by na škodu "povolit" programu vlastní nastavení velikosti textu v nabídce a sidebaru? Ctrl+scroll je sice fajn, ale i tak je třeba (je-li oko kodéra dále od monitoru) přiblížit se tak, aby viděl položku/y v nabídce.

>> Představoval bych si to asi jako jednoduchou položku v nastavení programu (např.:"Velikost písma: ...")- max. limit by byl samozřejmostí > např. 30px (pro slepé) grinning smiley

No a nakonec ještě zmíním err, co se mi dnes objevil (předběhl jej sice jiný, který měl za následek vymazání všech uložených FTP připojení - ten jsem bohužel nezkopíroval a překlikem terminoval) ...nicméně zpět k aktuálnímu err:

Exception description:

Access violation at address in module 'PSPad.exe'. Read of address .

Exception class:
Exception address:
----------------------------------------------------------------------------------------------------
Stack list, generated 16.07.2016 1:22:28
.
.
Thank you for your support!
.
But please don't put such logs into the forum.
(See forum.pspad.com)
.
.
Send them to the Author Jan by mail.
.
For mail address see PSPad > Help > About
.
Also please describe what you have done right before
and how often that error occurs.
.
.
.
Thanks

.
.
----------------------------------------------------------------------------------------------------
Program : E:\APLIKACE A PROGRAMY\INSTALAČNÍ SLOŽKA\PROGRAMY\PSPad\PSPad editor\PSPad.exe 4.6.0 (2700)
System : Windows 10 Professional x64, Version: 6.2, Build: 23F0,
Processor: AMD, AMD Athlon(tm) II X2 215 Processor, 2720 MHz MMX
Display : 1920x1080 pixels, 32 bpp
----------------------------------------------------------------------------------------------------
Active Controls Hierarchy:
TfPSPad ""
----------------------------------------------------------------------------------------------------

> to jen kdyby to zajímalo

Ještě jednou děkuji za odpověď a doufám, že mi pomůžete i s řešením nových komplikací. S pozdravem Wik

Edited 1 time(s). Last edit at 2017-02-16 11:53 by Stefan.

Options: Reply | Quote | Up ^


#4 Re: Nefungují mi klávesové zkratky (CTRL+.) ...

Posted by: pspad | Date: 2016-07-18 10:04 | IP: IP Logged

Nainstalovat posledni verzi.
Co se týká zvýraznění souvisejících tagů, tak to je vyplé, pokud je zapnuté zalamování řádků (Ctr+W)
Velikost nabídky si řídí systém, tam písmo ovlivnit nejde. Tohle se řídí nastavením DPI v nastavení obrazovky.

Options: Reply | Quote | Up ^






Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR