You are here: PSPad forum > České diskuzní fórum > Re: Pretiahnutie obrázku do kódu s pridržaním CTRL a vloženie do HTML pre SVG

Re: Pretiahnutie obrázku do kódu s pridržaním CTRL a vloženie do HTML pre SVG

#1 Pretiahnutie obrázku do kódu s pridržaním CTRL a vloženie do HTML pre SVG

Posted by: AD7 | Date: 2016-05-20 13:14 | IP: IP Logged

Pretiahnutie obrázku do kódu s pridržaním CTRL a vloženie do HTML

..prosím o doplnenie takejto možnosti aj pre pre SVG obrázky a SVG fonty a WOFF fonty.

Vďaka.

Options: Reply | Quote | Up ^


#2 Re: Pretiahnutie obrázku do kódu s pridržaním CTRL a vloženie do HTML pre SVG

Posted by: pspad | Date: 2016-05-20 13:58 | IP: IP Logged

Jakou maji SVG fonty priponu?

Options: Reply | Quote | Up ^


#3 Re: Pretiahnutie obrázku do kódu s pridržaním CTRL a vloženie do HTML pre SVG

Posted by: AD7 | Date: 2016-05-24 11:41 | IP: IP Logged

Napr. tu je web font Roboto - code.google.com

Options: Reply | Quote | Up ^


#4 Re: Pretiahnutie obrázku do kódu s pridržaním CTRL a vloženie do HTML pre SVG

Posted by: AD7 | Date: 2016-05-24 11:42 | IP: IP Logged

Napríklad tu je web font Roboto - [url]code.google.com/archive/p/roboto-webfont/downloads[/url]

Options: Reply | Quote | Up ^


#5 Re: Pretiahnutie obrázku do kódu s pridržaním CTRL a vloženie do HTML pre SVG

Posted by: pspad | Date: 2016-05-24 19:32 | IP: IP Logged

U kazdeho fontu jsou tam 3 soubory s ruznou priponou.
Opakuju dotaz. Jakou priponu mam zpracovavat? Prece neni tak slozite odpovedet, ze treba SVG, WOFF, ...

Nektere soubory maji i skoro 300KB a delat embeding takovych souboru do stranky, zvlast, kdyz se to bude muset pokazde nacitat je podle mne minimalne blbost.
A to nemluvim o nejakych vetsich SVG obrazcich.

Vysledkem bude stranka, na ktere bude nekolik fontu, nejaky ten obrazek a stranka bude mit klidne pres mega?

Options: Reply | Quote | Up ^


#6 Re: Pretiahnutie obrázku do kódu s pridržaním CTRL a vloženie do HTML pre SVG

Posted by: pspad | Date: 2016-05-24 19:34 | IP: IP Logged

Dalsi vec je, ze nevim, jak by mel vypadat TAG, ktery to obaluje. Ja weby nepisu, takze tohle potrebuju polopate vysvetlit.
Pokud s tim teda mam neco delat, potrebuju komplexni popis.

Dival jsem se na moznost pracovat s SVG obrazky, ale podpora, aby to zvladalo aspon nejake veci, jako nacist velikost by PSPad poradne nafoukla. Z tohoto duvodu a minimalni vyuzitelnosti pro ostatni uzivatele se mi do toho zatim moc nechce.

Options: Reply | Quote | Up ^


#7 Re: Pretiahnutie obrázku do kódu s pridržaním CTRL a vloženie do HTML pre SVG

Posted by: AD7 | Date: 2016-05-26 17:39 | IP: IP Logged

pspad:
U kazdeho fontu jsou tam 3 soubory s ruznou priponou.
Opakuju dotaz. Jakou priponu mam zpracovavat? Prece neni tak slozite odpovedet, ze treba SVG, WOFF, ...

Nektere soubory maji i skoro 300KB a delat embeding takovych souboru do stranky, zvlast, kdyz se to bude muset pokazde nacitat je podle mne minimalne blbost.
A to nemluvim o nejakych vetsich SVG obrazcich.

Vysledkem bude stranka, na ktere bude nekolik fontu, nejaky ten obrazek a stranka bude mit klidne pres mega?

.SVG a .WOFF, inak ten WOFF font keď sa zoptimalizuje tak má cca. 30kB (CZ+SK znaky) takže OK.

Options: Reply | Quote | Up ^


#8 Re: Pretiahnutie obrázku do kódu s pridržaním CTRL a vloženie do HTML pre SVG

Posted by: AD7 | Date: 2016-05-26 17:48 | IP: IP Logged

pspad:
Dalsi vec je, ze nevim, jak by mel vypadat TAG, ktery to obaluje. Ja weby nepisu, takze tohle potrebuju polopate vysvetlit.
Pokud s tim teda mam neco delat, potrebuju komplexni popis.

Dival jsem se na moznost pracovat s SVG obrazky, ale podpora, aby to zvladalo aspon nejake veci, jako nacist velikost by PSPad poradne nafoukla. Z tohoto duvodu a minimalni vyuzitelnosti pro ostatni uzivatele se mi do toho zatim moc nechce.

Obrázky, ktoré mám na mysli pre "embedding.." sú napr. tu icons8.github.io

Príklad SVG -> base64: pastebin.com

Inak v podstate ako JPEG či PNG. Bavíme sa o takých "čistých" SVG pre web, tie samozrejme nemusia mať definovanú veľkosť vôbec - to sa rieši až v CSS.

Options: Reply | Quote | Up ^






Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR