You are here: PSPad forum > České diskuzní fórum > Re: Znak NULL

Re: Znak NULL

#1 Znak NULL

Posted by: lazna | Date: 2015-09-05 10:06 | IP: IP Logged

Resim nejaky problem s vystupem prikazu 'fsutils' a docetl jsem se:

----------------------------------
"FSUTIL outputs a NULL character (not a space) after every drive specifier, this can cause difficulty when piping the output of fsutil into other commands (particularly FOR)"

ss64.com
----------------------------------

Snazim se zjistit zda se me to tyka (chovani se podle vseho lisi v ruznych verzich Windows) a nachazim tam mezeru (ASCII 32). Pokusil jsem se znak NULL (ASCII 0) vlozit, ale tabulka znaku zacina az na ASCII 1. Pracuje vubec pspad se znakem 'NULL' ?

Edited 1 time(s). Last edit at 2015-09-05 10:07 by lazna.

Options: Reply | Quote | Up ^


#2 Re: Znak NULL

Posted by: pspad | Date: 2015-09-05 10:56 | IP: IP Logged

Znak #0 se pouziva jako ukonceni retezce. Takove soubory nejsou textove a nedaji se v textovych editorech upravovat.

V Unicode, kde je kazdy znak vyjadren dvema bajty je #0 pouzit take - doplnuje nepouzitou pozici zleva nebo zprava podle kodovani - UTF-16BE, UTF-16LE.

Options: Reply | Quote | Up ^


#3 Re: Znak NULL

Posted by: lazna | Date: 2015-09-05 12:03 | IP: IP Logged

Aha, takze kdyz vystup prikazu "FSUTIL FSINFO DRIVES" presmeruji do souboru a on za kazdou jednotku zapise NULL tak ten vystup nebude textovy soubor a nepujde (napr. v pspadu) precist? Nemuzu to nasimulovat tak se ptam....

Vystup prikazu:

Jednotky: C:\ E:\ F:\ G:\ Z:\

Options: Reply | Quote | Up ^


#4 Re: Znak NULL

Posted by: pspad | Date: 2015-09-05 12:43 | IP: IP Logged

Zkusil jsem to.
Pokud se soubor otevre primo v HEX editoru PSPadu, je videt, ze tam zadne znaky #0 nejsou, oddelovac jsou obycejne mezery.
Takze takovy soubor pujde bez problemu v PSPadu editovat.

Options: Reply | Quote | Up ^






Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR