You are here: PSPad forum > České diskuzní fórum > Re: drag&drop textu do/z PSPadu

Re: drag&drop textu do/z PSPadu

#1 drag&drop textu do/z PSPadu

Posted by: ric | Date: 2015-07-24 13:48 | IP: IP Logged

Ahoj,
kdysi fungovala možnost přetáhnout text (ne soubory) z jiného programu a pustit v okně PSPadu, např. označený text nebo URL z webového prohlížeče. Potom to bylo pozastaveno. Je šance, že se to opět vrátí? A případně i opačná funkce - označený text v PSPadu přetáhnout i mimo jeho okno do jiných programů (opět např. do webového prohlížeče).
Toto obousměrné drag&drop je jediný důvod, proč občas musím použít notepad++, jinak vše ostatní dělám v PSPadu.
Pomohla by k návratu této funkce nějaká finanční podpora?
Díky
r.

Options: Reply | Quote | Up ^


#2 Re: drag&drop textu do/z PSPadu

Posted by: Kráťa | Date: 2015-07-25 06:04 | IP: IP Logged

A k cemu to je dobre? Copak nestaci Ctrl+C a Ctrl+V?

Options: Reply | Quote | Up ^


#3 Re: drag&drop textu do/z PSPadu

Posted by: ric | Date: 2015-07-26 10:06 | IP: IP Logged

Kráťa:
A k cemu to je dobre? Copak nestaci Ctrl+C a Ctrl+V?

Je to o dost rychlejší a pohodlnější. Není to nějaký můj výmysl, tuto funkci podporuje notepad++, word, wordpad a jiné. I starší verze PSPadu to uměla.

Options: Reply | Quote | Up ^


#4 Re: drag&drop textu do/z PSPadu

Posted by: pspad | Date: 2015-08-04 08:40 | IP: IP Logged

Byl jsem nuceny to odstranit kvůli problemum, které to generovalo.
Kód stále mám. Po převedení do novější verze Delphi to zkusím zprovoznit.

Options: Reply | Quote | Up ^


#5 Re: drag&drop textu do/z PSPadu

Posted by: ric | Date: 2015-08-13 11:51 | IP: IP Logged

díky moc. pokud by tam bylo riziko problémů, možná by byla cesta na to vytvořit volbu zap./vyp. v nastavení.

Options: Reply | Quote | Up ^


#6 Re: drag&drop textu do/z PSPadu

Posted by: pspad | Date: 2015-08-13 13:03 | IP: IP Logged

ric:
díky moc. pokud by tam bylo riziko problémů, možná by byla cesta na to vytvořit volbu zap./vyp. v nastavení.

Tohle nejde jednoduše vypnout/zapnout. Program se musí registrovat v systemu jako OLE target a to prostě buď je nebo není.

Options: Reply | Quote | Up ^






Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR