You are here: PSPad forum > České diskuzní fórum > AltGr+E místo € vrací Escape

AltGr+E místo € vrací Escape

#1 AltGr+E místo € vrací Escape

Posted by: JosefZ | Date: 2014-12-18 00:14 | IP: IP Logged

Windows, standardní čeká klávesnice QWERTZ. Skoro všechny aplikace (namátkou notepad, iexplore, cmd, ...) stiskAltGr+E interpretují jako € (znak měny Euro, hexadecimálně ANSI0x80nebo v UTF0xAC20).
Ne tak PSPad, který vrací kód0x1Bnebo0x1B00, což je dle ASCII tabulekEscape. Zobrazí se prázdný čtverec (asi jako každý jiný kód nepřítomný v použitém fontu).
Až dosud vada pouze kosmetická. Nepříjemnosti však nastanou, když takový soubor uložím, neboť při znovuotevření se PSPad automaticky přepne do hexadecimáního zobrazení a nedovolí toto přepnout na textové...
Inu, naučil jsem se trik €=Alt+0128, ale přesto mne zajímá, kde dělám chybu s tímAlt+Ctrl+E...

Options: Reply | Quote | Up ^


#2 Re: AltGr+E místo € vrací Escape

Posted by: vbr | Date: 2014-12-18 08:50 | IP: IP Logged

JosefZ:
Windows, standardní čeká klávesnice QWERTZ. Skoro všechny aplikace (namátkou notepad, iexplore, cmd, ...) stiskAltGr+E interpretují jako € (znak měny Euro, hexadecimálně ANSI0x80nebo v UTF0xAC20).
Ne tak PSPad, který vrací kód0x1Bnebo0x1B00, což je dle ASCII tabulekEscape. Zobrazí se prázdný čtverec (asi jako každý jiný kód nepřítomný v použitém fontu).
Až dosud vada pouze kosmetická. Nepříjemnosti však nastanou, když takový soubor uložím, neboť při znovuotevření se PSPad automaticky přepne do hexadecimáního zobrazení a nedovolí toto přepnout na textové...
Inu, naučil jsem se trik €=Alt+0128, ale přesto mne zajímá, kde dělám chybu s tímAlt+Ctrl+E...

Zdravim - vlozeni znaku eura na Ctrl+Alt+E mi v PSPadu funguje normalne (ve windows XPp i win 7).
Nemuze byt problem na konkretni instalaci? - mohlo by se jednat o individualni prirazeni funkci - nejspise v nastaveni zvyraznovace pro klip, pripadne skripty nebo funkce editoru (tam ale asi nic nevklada konkretni znak).
(Projevuje se problem pri zkopirovani samotneho programu PSPad.exe do jineho adresare a spusteni odsud?)

Zdravim,
vbr

Edited 1 time(s). Last edit at 2014-12-18 08:51 by vbr.

Options: Reply | Quote | Up ^


#3 Re: AltGr+E místo € vrací Escape

Posted by: pspad | Date: 2014-12-18 10:17 | IP: IP Logged

Stanbdardně to funguje normálně.
Tipuji na skript Insert chars, který na Ctrl+Alt+E skutečně vkládá ESC znak.
Ten skript jsem nasel u sebe pod názvem .\Scripts\VBScript\Pokus.vbs, není součástí žádných instalačních balíčků - je to můj testovací skript. Nevím, jestli jsem jej někde zveřejňoval. Možná jen tu část, která vkládá ESC znak.

Options: Reply | Quote | Up ^


#4 Re: AltGr+E místo € vrací Escape

Posted by: JosefZ | Date: 2014-12-18 10:33 | IP: IP Logged

Ano, způsoboval to skriptpokus.vbsv adresáři PSPADu
C:\Program Files\PSPad editor\Script\VBScript
Po jeho odstranění a opětovném spuštění PSPADu vše funguje jak má...
Děkujismiling smiley

Options: Reply | Quote | Up ^






Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR