You are here: PSPad forum > České diskuzní fórum > Re: 4.5.8: Kontrola závorek nefunkční

Re: 4.5.8: Kontrola závorek nefunkční

#1 4.5.8: Kontrola závorek nefunkční

Posted by: Coody | Date: 2014-09-08 11:44 | IP: IP Logged

Dobrý den,

jsem zde nováčkem a rozhodně umím používat hledání, avšak k nově uvolněnému relasu 4.5.8 jsem na toto téma nic nenašel, proto se obracím na vás.

Na Windows 8.1 Update 1 mám nainstalovanou čistou instalaci PSPadu, ale při psaní jakéhokoli kódu mi PSPad zvýrazňovačem neoznačuje závorky ani jiné párové tagy.

Podotýkám, že je to čistá instalace programu a v Nastavení -> Barvy mám u políčka Závorky tu do očí tlučící barvu, takže bych si toho opravdu všiml a barvoslepý nejsem :D

Nevíte kde by mohl být problém? Při používání verze 4.5.7 jsem tento problém nezaznamenal.

Díky za odpovědi.

Options: Reply | Quote | Up ^


#2 Re: 4.5.8: Kontrola závorek nefunkční

Posted by: pspad | Date: 2014-09-08 12:21 | IP: IP Logged

Vypnete si zalanovani radku (Ctrl+W). Na Windows 8.1 kombinace zalomeni radku a zvyraznovani parovych tagu a zavorek zpusobovala chybu

Options: Reply | Quote | Up ^


#3 Re: 4.5.8: Kontrola závorek nefunkční

Posted by: Coody | Date: 2014-09-08 16:15 | IP: IP Logged

Tak na stejném windows - 2 různé verze

4.5.7 - naprosto bez problémů
www.imagehosting.cz

4.5.8 - problém
www.imagehosting.cz

Rozhodně to samozřejmě nemění nic na používání programu, jeho kvalitu to nijak neovlivňuje, jen to trochu ztěžuje práci, když si na to za ty roky používání člověk zvykl :D

Options: Reply | Quote | Up ^


#4 Re: 4.5.8: Kontrola závorek nefunkční

Posted by: pspad | Date: 2014-09-08 17:17 | IP: IP Logged

Problém 4.5.8 znamená co?
To, že MS něco na Windows 8.1 změnil v grafice a padaly všechny verze včetně 4.5.7 se zapnutým zalamováním řádků současně se zapnutým zvýrazňováním souvisejících závorek je fakt.

Staří vypnout zalamování řádků

Options: Reply | Quote | Up ^


#5 Re: 4.5.8: Kontrola závorek nefunkční

Posted by: pspad | Date: 2014-09-08 17:18 | IP: IP Logged

Prosím zkontrolujte nastavení programu / Editor 1, zda je zapnuto zvýrazňovat související závorky

Options: Reply | Quote | Up ^


#6 Re: 4.5.8: Kontrola závorek nefunkční

Posted by: Coody | Date: 2014-09-08 17:43 | IP: IP Logged

Takže ano Editor 1 a nebylo zaškrtnuto smiling smiley v předchozích verzích to byla defaultní hodnota smiling smiley děkuji za pomoc a tohle vlákno se může klidně uzavřít smiling smiley

Options: Reply | Quote | Up ^






Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR