You are here: PSPad forum > České diskuzní fórum > Zamknutí HTML tagů

Zamknutí HTML tagů

#1 Zamknutí HTML tagů

Posted by: mrchicken | Date: 2014-09-03 18:00 | IP: IP Logged

Prosím o radu. Mám formátovaný text v HTML podobě a potřeboval bych vědět, zda-li jde nějakým způsobem v PSPadu uzamknout tagy proti upravování, aby šli upravovat pouze texty které nejsou ve špičatých <> závorkách.

Jde o to, že dávám přeložit překladateli produkty z eshopu a kvůli snadnému zpětnému nahrání popisů je nejjednodušší, aby pekládal rovnou html kód, ale nechci aby ani omylem neupravil kód, ale pouze text. Poradí někdo?

Options: Reply | Quote | Up ^


#2 Re: Zamknutí HTML tagů

Posted by: pspad | Date: 2014-09-03 18:22 | IP: IP Logged

Tohle v textovem editoru nejde.
Správně by měly být texty vytažené do proměnných a pak by se text zobrazoval přes skript (PHP) jako proměnné.

Napadá mě jedno řešení. V nastavení zvýrazňovačů / HTML nastavit pro text např. žluté pozadí. Překladatelka pak janě uvidí text a to, co by měla překládat. S barvami si jde samozřejmě pohrát víc.

Options: Reply | Quote | Up ^


#3 Re: Zamknutí HTML tagů

Posted by: mrchicken | Date: 2014-09-03 18:31 | IP: IP Logged

Děkuji za odpověď. Tuhle možnost zvýraznění jsem našel a právě jsem doufal, že by mohl mít editor i funkci uzamčení tagů, když je dokáže rozlišit od textu. Bude mi muset stačit barevné odlišení.

Options: Reply | Quote | Up ^






Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR