You are here: PSPad forum > České diskuzní fórum > Re: Odstranění duplicitních řádků

Re: Odstranění duplicitních řádků

#1 Odstranění duplicitních řádků

Posted by: aleskva | Date: 2014-05-12 15:02 | IP: IP Logged

Čekal jsem na tuhle funkci v PSPadu jako na spásu. Dočkal jsem se a jsem nadmíru spokojen, ale mám drobnou připomínku. Bylo by možné (třeba v LOG konzoli) vypsat řádky, které byly duplicitní? Něco na způsob textmechanic.com při zaškrtnutí políčka "Display removed".

Příklad:

(Řádek 11 byl duplicitní s řádkem 10.) <p>Toto je obsah duplicitní řádky.</p>

Options: Reply | Quote | Up ^


#2 Re: Odstranění duplicitních řádků

Posted by: pspad | Date: 2014-05-12 15:07 | IP: IP Logged

Ta čísla řádků jsou nesmyslná, protože v rámci odstraňování se budou měnit.

priklad:
1 jedna
2 jedna
3 dva
4 jedna
5 dva

log:
radek 5 byl duplicitni s 3: dva
radek 4 byl duplicitni s 1: jedna
radek 2 byl duplicitni s 1: jedna

ale v tehle chvili jiz radek 2 obsahuje neco jineho a to puvodni radek 3

Options: Reply | Quote | Up ^


#3 Re: Odstranění duplicitních řádků

Posted by: aleskva | Date: 2014-05-12 15:58 | IP: IP Logged

Dobře dobře, to byl jenom příklad převzatý z té webové stránky, kterou jsem používat před tím, než se to dostalo do PSPadu.

Prostě bych rád byl informován o tom, které řádky byly duplicitní - stačí číslo ponechaného duplicitního řádku po provedení odstranění duplicit a obsah toho řádku vepsat do logu. Pokud by to bylo možné to přidat do PSPadu (třeba to zakomponovat jako volitelné do nastavení), tak by to bylo úžasné. Na druhou stranu chápu, že to nemusí být zas až tak důležité a tudíž se to do PSPadu nepřidá.

Edited 1 time(s). Last edit at 2014-05-12 15:59 by aleskva.

Options: Reply | Quote | Up ^


#4 Re: Odstranění duplicitních řádků

Posted by: vbr | Date: 2014-05-13 09:35 | IP: IP Logged

aleskva:
Dobře dobře, to byl jenom příklad převzatý z té webové stránky, kterou jsem používat před tím, než se to dostalo do PSPadu.

Prostě bych rád byl informován o tom, které řádky byly duplicitní - stačí číslo ponechaného duplicitního řádku po provedení odstranění duplicit a obsah toho řádku vepsat do logu. Pokud by to bylo možné to přidat do PSPadu (třeba to zakomponovat jako volitelné do nastavení), tak by to bylo úžasné. Na druhou stranu chápu, že to nemusí být zas až tak důležité a tudíž se to do PSPadu nepřidá.

Zdravim,
pokud je dulezita informace o cisle radku v puvodnim souboru pred odstranenim duplicit, nejsis by na to byla treba zvlastni funkce, ktera bude ta puvodni cisla evidovat v prubehu zpracovani.
Pokud ale jde jen o obsah radku odstranenych pri opakovani, mohlo by stacit odtraneni duplicit z kopie puvodniho souboru a nasledne porovnani obou verzi - pripadne s funkci porovnavace: Prace s radky :: Chybejici do noveho souboru
Pokud se v tomto pripade vi, ze zmeny (ostraneni) mohou byt jen jednosmerne, bude vysledny rozdilovy soubor obsahovat prave jen odstranene puvodne duplicitni polozky.

vbr

Options: Reply | Quote | Up ^


#5 Re: Odstranění duplicitních řádků

Posted by: aleskva | Date: 2014-05-13 09:54 | IP: IP Logged

To by znamenalo si pokaždé vytvořit kopii původního souboru a poté s ní původní soubor (ve kterém proběhne odstranění duplicitních řádků) porovnávat (chápu-li to dobře).

Mimochodem na té stránce to mají v JavaScriptu, takže se tomu můžeme podívat i na zoubek winking smiley

K tomu problému s řádky: Ano, je to trochu blbost dávat tam, který řádek byl nebo nebyl. Důležitější je aktuální stav:

příklad 1:
1 jedna
2 dva
3 tři
4 jedna
5 tři

log:
1 jedna
3 tři

P.S.: Ledaže by se tam přidaly extra slova (ale nedoporučuji, nebylo by to přehledné)
log:
(původní řádek 4 byl duplicitní s aktuálním řádek 1) jedna
(původní řádek 5 byl duplicitní s aktuálním řádek 3) tři

Edited 5 time(s). Last edit at 2014-05-13 10:05 by aleskva.

Options: Reply | Quote | Up ^






Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR