You are here: PSPad forum > České diskuzní fórum > Re: Nahrazování textu v big big souboru

Re: Nahrazování textu v big big souboru

#1 Nahrazování textu v big big souboru

Posted by: Aftan | Date: 2014-03-22 19:00 | IP: IP Logged

Dobrý den,
nahrazuji běžný ASCII-text ve velmi velkém souboru (>260MB).

1. Chtěl jsem spočítat kolik tam uvedeného textu je: (dialog "Nahradit" button "Počet"). Začne to počítat, ale přerušit se to nedá (jedině PSPad killnout z TaskManag). Ono by třeba i to počítání skončilo, jenže pokud to počítá již 14 minutu a nic, omezuje to částěčně ostatní aplikace a větrák hučí jak úl včel, tak to není moc "easy".

Prostě by měla být možnost akci "přerušit" (ESC) případně "zastavit" (a také by se měl poté zobrazit dosavadní výsledek... někdy postačí vědět i jen že těch výskytů je již víc XY)

2. Třeba to jde někde nastavit aby se PSPad spouštěl vždy jako samostatný proces (v rámci jednoho přihlášení ve Win) ale pokud provádím to nahrazování - tak se prostě další instance nepustí. Pod jiným účetem (spuštěno TotalComanderem příkazem "RunAs" v rámci první Win-session) se spustí normálně a ihned.

3. Je nějaké omezení na velikost načteného souboru? a velikost použitelného souboru?

díky za vysvětlení (nebo úpravu)
A.

PS: to nahrazování jsem bezvýsledku, po 26 minutách a zvýšení spotřeby RAM o 170MB od spuštění nahrazování (ProcessExplorer(SysInternals)/WorkingSet) killnul sad smiley Nepomohlo ani snížení velikosti na 90MB.

Options: Reply | Quote | Up ^


#2 Re: Nahrazování textu v big big souboru

Posted by: pspad | Date: 2014-03-23 07:01 | IP: IP Logged

Optimalizaci jsem dělal ve verzi 4.5.8. Je dostupna v developer foru.

Options: Reply | Quote | Up ^


#3 Re: Nahrazování textu v big big souboru

Posted by: Aftan | Date: 2014-03-24 23:42 | IP: IP Logged

Děkuji za info o update.
Ale,

ad1 - toto chování je samozřemě i ve verzi 4.5.8 (build 2469)
ad2,ad3 - nebylo by možné Váš odkaz do PSPad.CHM blíže upřesnit ?

Děkuji A.

Options: Reply | Quote | Up ^


#4 Re: Nahrazování textu v big big souboru

Posted by: pspad | Date: 2014-03-25 06:09 | IP: IP Logged

2) Spustit dalsi instanci jde s parametrem /N

3) Omezení 32 bitového procesu ve Windows je 2GB přidělené paměti. PSPad pracuje v unicode, to znamená 2 bajty na znak. K tomu je třeba počítat s undo buffery.

Options: Reply | Quote | Up ^


#5 Re: Nahrazování textu v big big souboru

Posted by: vbr | Date: 2014-03-25 09:54 | IP: IP Logged

Zdravim,
zkousel jsem pocitani na pravidelnem generovanem zhruba 100MB textu - cisla 1-1 000 000 na stoznakovych radcich - a zde jaou casy kratsi - spocitani vyskytu zvoleneho triciferneho cisla (4000 nalezu) trva v beznem hledani asi 5 sekund, s aktivovanim regulernich vyrazu asi minutu; nahrazovani trva stejne dlouho jako pocitani. (win XP SP3, pspad 4.5.8, 2469 - zkouseno na starsim noteboku s 1 GB RAM)

Jaky charakter ma prohledavany textovy soubor? - neobsahuje dlouhe radky (stovky ci tisice znaku)?
Pripadne neni aktivni zvyraznovac nebo zalamovani radku? - s tim se PSPad u velkych souboru vyrovnava obtizneji.

vbr

Options: Reply | Quote | Up ^


#6 Re: Nahrazování textu v big big souboru

Posted by: Aftan | Date: 2014-03-27 03:41 | IP: IP Logged

ad1 - toto chování je samozřemě i ve verzi 4.5.8 (build 2469)
ad3 - tak jsem zkusil načíst jenom 500MB smiling smiley
Pak jsem to přepnul na hexa: "crash-report" zasílám emailem.

Options: Reply | Quote | Up ^


#7 Re: Nahrazování textu v big big souboru

Posted by: Aftan | Date: 2014-03-27 04:05 | IP: IP Logged

pane Brome, pokud reagujete na mne, pak jde o .CSV soubor max .180 znaků na řádek a cca 400.000 řádků. (win XP SP3, pspad 4.5.8, 2469 - zkouseno na starsim noteboku s 3 GB RAM)

Nic to nemění na tom, že ESC pro stornování není nyní zřejmě podporováno
a že instance PSPadu se po dobu vyhledávání chová "mrtvě" (zatím se mi nepodařilo aby skončila do 5-ti minut).

Nejde o samotné "počítání", stejně nepříjemně se chová PSPad při nahrazování.

Options: Reply | Quote | Up ^






Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR