You are here: PSPad forum > České diskuzní fórum > Nahrazování textu v hexa-zobrazení.

Nahrazování textu v hexa-zobrazení.

#1 Nahrazování textu v hexa-zobrazení.

Posted by: Aftan | Date: 2014-03-21 15:56 | IP: IP Logged

Dobrý den,
pokud nahrazuji text a mám zapnutý mód "Zobrazit/Hexadecimálně" tak se podle mne nahrazování provádí chybně ...:

Např. chci li nahradit 0A sekvencí 0D0A, tak pokud se provede nahrazení ...

1. ...BEZ volby "Dotaz před nahrazením" - provede se korektně.

2. ...S volbou "Dotaz před nahrazením", pak se nahrazování nikdy neukončí, protože se rekurzivně nahrazuje i ta část textu která byla nově vložena.

díky za vysvětlení (nebo opravu)
A.

Options: Reply | Quote | Up ^


#2 Re: Nahrazování textu v hexa-zobrazení.

Posted by: pspad | Date: 2014-03-21 18:20 | IP: IP Logged

Změna konců radek přepnutím do HEXA a nahrazováním nemá smysl. Mnohem jednodušší je v menu formát přepnout z UNIX do DOS.

Na ten problém s tím, že to neskončí se podívám.

Options: Reply | Quote | Up ^


#3 Re: Nahrazování textu v hexa-zobrazení.

Posted by: Aftan | Date: 2014-03-24 23:41 | IP: IP Logged

Děkuji.

A lze někde nasatvit aby se počet sloupců v hexa-editoru uložil perzistentně? (nemohu to najít)

Nyní je to 8 sloupců po 4-řech znacích. Není důvod mít polovinu obrazovky prázdnou. Optimálních pro mne je třeba 16 sloupců (to vyplní obrazovku celou)smiling smiley

Options: Reply | Quote | Up ^


#4 Re: Nahrazování textu v hexa-zobrazení.

Posted by: pspad | Date: 2014-03-25 05:47 | IP: IP Logged

Kupodovu v nastavení programu / Hexaeditor

Options: Reply | Quote | Up ^


#5 Re: Chování PSPad v hexa-zobrazení.

Posted by: Aftan | Date: 2014-03-27 04:30 | IP: IP Logged

"nastavení programu / Hexaeditor"
-> touto volbou lze stanovit výchozí podmínky. Slovy "uložil perzistentně" jsem však mínil ULOŽIT aktuelní hodnotu, nikoliv zobrazovat v defaulní hodnotu volenou ze 4-možností. Tj. ULOŽIT tu hodnotu, kterou si nastavím v hexa-módu pomocí volby: "ctrl+mouse kolečko".

Intuitivně předpokládané chování by bylo, aby tato volba (toto nastavení) přežilo přepnutí "Zobrazit hexadecimálně" (Alt+z+h) opakovaně, protože teď se nastaví při každém přepnutí na "default" ...jako po spuštění. sad smiley

Options: Reply | Quote | Up ^






Editor PSPad - freeware editor, © 2001 - 2024 Jan Fiala, Hosted by Webhosting TOJEONO.CZ, design by WebDesign PAY & SOFT, code Petr Dvořák, Privacy policy and GDPR